654 Shares 4621 views

Rura system ogrzewania o niższej okablowania. Jedna rura systemu ogrzewania domu prywatnym

System ogrzewania jedna rura, potocznie nazywany „Leningrader” przez prywatnych deweloperów cieszy się niezwykłą popularnością. Wszystko z powodu jego gospodarki, a także łatwość instalacji i eksploatacji. Bardzo często w małych wiejskich domów schemat jest stosowany system ogrzewania jedną rurę o mniejszej okablowania. O nim i omówione w dalszej części artykułu.

Cechy konstrukcyjne

Wykonywanie Projektowanie systemów ogrzewania domu kraju, przede wszystkim należy zdecydować więc, jaki rodzaj projektu – pojedyncza rura albo dwa – będzie najwygodniejszy w tej sprawie. Pierwszym z nich jest łatwiejszy w instalacji i łatwiejsze w obsłudze. Jednak, jak to działa skutecznie. System Monotube stosowane głównie tylko w niewielkim obszarze budownictwa halowego. Obejmuje on taką strukturę:

 • kocioł;
 • Rura z PCW;
 • grzejniki;
 • Zazwyczaj pompa obiegowa;
 • Zbiornik wyrównawczy ;
 • grupa bezpieczeństwa;
 • filtry;
 • armatura.

Przedstawia schemat systemu ogrzewania jednego rury z dolnym obwodu (lub innych), w zamkniętym obiegu, w którym obwód przepływu chłodziwa. W razie potrzeby, w prywatnym domu może być stosowany jako opcja z naturalnego cyklu i zmusił. W tym drugim przypadku, układ jest zainstalowana pompa cyrkulacyjną pompowania czynnika chłodzącego.

Zamknięty system grzewczy typu (wymuszona) różni się tak ważną zaletę jako możliwość znacznej oszczędności paliwa. Opcja z obiegiem naturalnym przy użyciu konstrukcji pojedynczej rurki jest rzadko stosowane. Głównie ze względu na brak skuteczności. W tym przypadku, ciecz chłodząca krąży przez rury, ze względu na różnice temperatury na wyjściu i wejściu do kotła. Od przejściu na obwodzie pomieszczeń, wody lub przeciw zamarzaniu stopniowo chłodnym ekstremalne grzejniki ciepła nie może być za mało. Tak więc, w odległej powietrza w pomieszczeniu ogrzeje się znacznie gorzej niż sąsiadów. Jeżeli pompa krąży płyn chłodzący przez rury i stygnie szybciej odpowiednio mniejsze.

Jaki jest dolny połączenie

Projektowanie systemów ogrzewania – procedura jest bardzo ważne. Przygotowując plan powinien rozważyć wszystkie szczegóły. Tak więc, na przykład grzejniki mogą być włączane do obiegu w różnych sposobów. Czasami metoda przekątnej w którym rury wlotowe i wylotowe umieszczone na obu stronach akumulatora – górnej i dolnej. Jest również często wykorzystywane boczne podłączenie. W tym przypadku, rurka do chłodnicy z jednej strony. Połączenie dolny polega ich eyeliner po obu stronach, ale tylko od dołu. Taki sposób ma zarówno zalety jak i wady. Były to łatwość montażu i możliwość podłączania rury pod podłogą. Wadą dolnego połączenia nie jest zbyt wysokie w porównaniu z innymi sposobami akumulatora ciepła stopni.

kocioł

Jaki jest schemat jednej rury systemu grzewczego z dolnym rozdzielczej, jesteśmy jasne. Teraz zobaczmy jak go zamontować. prace montażowe zaczyna:

 • Pierwszy kocioł jest montowany. W jednej rury wszystkie ich odmiany mogą być stosowane systemy. Najbardziej opłacalne i łatwe w utrzymaniu jest modelem gazu. W prywatnym domu w obecności autostrady wsi jest zwykle ustawić je. Montaż kotła można prowadzić niezależnie od siebie. Aby to zrobić, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami producenta.
 • Komina jest wyświetlany na stronie zewnętrznej podszewki w miejscu przylegającym do nakładania materiału ogniotrwałego. Połączenie kotła może być przeprowadzane tylko specjalistów. Zamontowane lub powiesić na ścianie musi być ściśle poziome.

Rury instalacyjne i radiatory

Kontynuować instalację systemu grzewczego w domu podnoszenia akumulatorów. Bezpieczne grzejniki są zazwyczaj pod oknami. Znajduje się na ścianach, tak, że mają one ich odległość od dolnej krawędzi na podłogę wynosiła około 10 cm do parapetu – 8 cm od ścian – 5 cm. W ten sposób zapewnia maksymalną wymianę ciepła.

W następnym etapie do rury grzewcze są instalowane. grzejniki łączące zwykle wykonywane przez obejście. Dzięki temu, w razie potrzeby, obejmuje baterii bez zatrzymywania całej instalacji grzewczej. Bypass montowany po prostu. W rzeczywistości sama rura jest utrzymywany w radiatorze, jest on przymocowany do odsuniętej od niej rury.

Za zestaw baterii „Majewskiego” zwykłej beczki i beczki. Ten ostatni służy do obniżania nadmiaru powietrza podczas prasowania i jest zamontowany na przewodzie zasilającym sąsiadującym bezpośrednio do chłodnicy. Zwyczajne kranu jest zaprojektowany, aby wyłączyć połączenia / akumulatora.

Instalacja zbiornik wyrównawczy

Zbierania wszystkich typów systemów ogrzewania, w tym pojedynczym rury Element ten powinien mieć maksymalną uwagę. Na jak zbiornik zostanie prawidłowo zainstalowany, bezpieczna praca zależy od całej konstrukcji i jej trwałość. On zainstalowany system może być na dwa sposoby. Modele konwencjonalne są zamontowane tak, że są one powyżej kotła o około 1-2 m. przykłady membranowe są ustawione w sąsiedztwie urządzenia grzewczego. W każdym razie, instalacja wykonana jest na rurze powrotnej.

Montaż pompy obiegowej

Na przewodzie zasilającym, który jest ważnym elementem strukturalnym nie może zostać zainstalowany. Temperatura wody w tej linii jest bardzo wysoka. Stała przegrzanie może prowadzić do przedwczesnej awarii urządzenia. W związku z tym, pompy systemów ogrzewania w przewodzie powrotnym, w którym kocioł nadaje wody ochłodzono zamontowany. Zainstalowania urządzenia powinny być na zaworach obejścia. Bezpośrednio specjalny filtr musi być zamontowana przed nim. płyn wymiany ciepła w rurach o dużej czystości nie różna. W systemie mogą zwiększać yl, formę i skalę t. D. Gdy filtr nie jest stosowany, struktura jest zatkany.

Po instalacji urządzeń takich jak pompy do instalacji grzewczych, połączenie jest faktycznie same kotły i próba uruchomienia sprzętu. Rury są połączone z wlotem i wylotem urządzenia grzejnego w zależności od instrukcji. Pre gdziekolwiek (bliżej kotła) jest zamontowana grupę zabezpieczeń. Na najniższym punkcie systemu wywala petcock.

Grupa bezpieczeństwa

Struktura tego montażu instalacji grzewczej są takie elementy jak:

 • wlot powietrza;
 • konsola;
 • ciśnieniomierz;
 • zawory odcinające i bezpieczeństwa.

Zazwyczaj grupa zabezpieczeń jest ustawiony na rurze wyjściowej. Bez niej nie można uruchomić systemu w eksploatacji.

Napełnianie i sprawdzanie systemu

Więc teraz wiem, co to jest schemat instalacji grzewczej jedną z dolnej rury rozdzielczej, a także w jaki sposób jest on zamontowany. Po zakończeniu montażu można przystąpić do prowadzenia operacji formowania. Dla niego będzie potrzebował pompy. Ze powinien on być wstrzykiwane do układu pod ciśnieniem wody, trochę wyższy niż operacyjnego (w domach prywatnych jest zazwyczaj 3-5 atm.). W etapie zaciskania należy dokładnie sprawdzić wszystkie połączenia, armatura i trójniki na obecność przecieków. Problemy muszą być rozwiązane.

Jak osiągnąć równomierne rozprowadzenie ciepła w systemie rur

Jak już wspomniano, główną wadą tych konstrukcji jest różnica temperatury grzejników ocieplenia. W celu uzyskania równomiernego rozprowadzenia ciepła we wszystkich pokojach, można używać baterii o różnej liczbie odcinków. Jednak znacznie bardziej wygodne sterowanie przez dźwigów zainstalowanych na grzejnikach. Przez proksymalnej do kotła musi przejść minimalna ilość chłodziwa przez długi odpowiednio wzrasta.

Dobór elementów konstrukcyjnych

Oczywiście, urządzenie grzewcze zaczyna się wybierając odpowiednie komponenty i części. W jednej rury systemy są stosowane w prawie takie same elementy jak w innych. Grzejniki mogą być:

 • Aluminium. Jest to dość proste estetyczny opcja, która może wytrzymać dużą presję. Wadą takich grzejników jest za szczególnie wymagających jakości chłodziwa.
 • Bimetaliczny. Modele te są wykonane z dwóch rodzajów metali – aluminium i stali. Służą one znacznie dłużej niż pierwszych gatunków. Fakt, że chłodziwo aluminium w nich nie są w bezpośrednim kontakcie. Z niego wykonane są wyłącznie do rzeczywistego pokoju sama oddawanie ciepłą płytę.
 • Żeliwo. Powszechnie wiadomo, że wszelkiego rodzaju wystarczająco wytrzymałe, ale wyposażony w bardzo dużą wagę.

Rury do ogrzewania jest obecnie najczęściej stosowanym metalu i tworzyw sztucznych. Jednakże, można zainstalować nawet stali lub miedzi. Ostatnia opcja jest najbardziej wiarygodne. Ale przy wyborze grzejników aluminiowych użyć rur miedzianych w systemie niemożliwe.

W konstrukcjach z naturalnego układu krążenia powinny być instalowane repoussage stali lub większa niż przy użyciu średnicy pompy. W zbyt cienkich autostrad ruch wody będzie trudne. Montaż rur w układzie z obiegiem naturalnym chłodziwa odbywa się z lekkim spadkiem.

Jak widać, nie ma szczególnego skomplikowania systemu system grzewczy jedna rura z dolną rozdzielczej nie różnią. Zamontować go w taki sam sposób jak każdy inny. Najważniejsze – przestrzegać kolejności montażu i nie narusza żadnych przepisów. W tym przypadku, dom będzie ciepły i bezpieczny.