626 Shares 3944 views

Jak wyczyścić żelazo z wypalonej szmatki domowymi środkami zaradczymi

Podczas korzystania z żelaza można palić ubrania, zwłaszcza te syntetyczne. W rezultacie rzeczy i żelazo są zepsute. Może to być spowodowane niewłaściwie dobranymi temperaturami prasowania lub złym stanem materiału odzieży. Każda gospodyni domowa musi wiedzieć, jak wyczyścić żelazo z wypalonej szmatki, tak aby mogło trwać wiele lat. W tym artykule dowiesz się, jakie metody domowe można wykonać.


Środki do czyszczenia żelaza

W sprzedaży są specjalne płyny i czyszczące kredki, które umożliwiają szybkie i skuteczne usuwanie wszelkich zabrudzeń, rdzy, śladów skali z podeszew lutowniczych. Ale często nie są w zasięgu ręki, kiedy są najbardziej potrzebne. Jak wyczyścić żelazko z domowych środków? W arsenale gospodyni zawsze jest soda, sól, ocet, parafina, które pomagają usunąć zanieczyszczenia z powierzchni roboczych. Oto kilka sposobów pomocy hostessom:

  1. Rozprowadzić czystą kartkę białego papieru na stół. Rozsiewaj zwykłą sól nad nią. Użyj gorącego żelaza do prasowania tego arkusza. Brud powinien z łatwością wysiąść. Wytrzeć soli solą miękką szmatką. W celu zwiększenia efektu czyszczenia można dodać do soli tartą parafinę. Ale jeśli żelazo jest pokryte teflonem, ta metoda jest niepożądana.
  2. Przed czyszczeniem żelaza z wypalonej tkaniny należy ją rozgrzać do maksymalnej temperatury. Zanieczyszczenia syntetyczne powinny zacząć topić się. Kiedy już nie ma, zdejmij ściereczkę, aby usunąć resztki. Jeśli żelazko ma nieprzylepną podeszwę, można wyprać spaloną ściereczkę drewnianą łopatką. Pozostałe plamy przemywa się sodą zmieszaną z płynnym środkiem czyszczącym. Zimną podeszwę wytrzeć taką kompozycją, a następnie wilgotną szmatką, aby usunąć pozostałości. Konieczne będzie wysuszenie powierzchni szmatami.
  3. Z zardzewiałych plam na podeszwie nie można się pozbyć, podobnie jak czyste żelazo z wypalonej szmatki. Tutaj jest użyteczny ocet stołowy, który znajduje się w każdej kuchni. Jeśli w szafce domowej znajduje się amoniak, wtedy rozpocznie działanie. Wymieszaj z octem w równych proporcjach. Wet związek za pomocą bawełny i pocieraj powierzchnię prasowania żelaza. Podczas czyszczenia nie jest konieczne podgrzewanie urządzenia.
  4. Aby pozbyć się wagi wewnątrz pojemnika na wodę, należy przygotować kwas cytrynowy. Przed czyszczeniem żelaza wewnątrz, wlej do niego wodę rozpuszczoną saszetką soku z cytryny. Ustaw urządzenie w trybie maksymalnego parowania. Po zwolnieniu 10-15 porcji pary, wlej resztę do zlewozmywaka. Jeśli żelazko posiada funkcję samooczyszczania, skalowanie może zostać usunięte automatycznie.

Usunąć zanieczyszczenia natychmiast po jej uformowaniu, jeśli gorąca podeszwa jest zabrudzona mydłem. Chłodzone żelazo jest wycierane resztkami. Łatwiej jest zapobiegać zanieczyszczeniu niż oczyścić. Przy etykietach odzieżowych zapisz etykiety na etykiecie, wybierając temperaturę, żelazo szmatką bawełnianą. Mamy nadzieję, że w tym artykule nauczyłeś się czyścić żelazko z wypalonej szmatki.