443 Shares 1581 views

Naprawa Scooter na Twoim Kolan Z Twoimi rękami

Czy kupiłeś skuter, który się nie zacznie? Czy nie wykorzystałeś swojego konia przez długi czas, ale teraz nadszedł czas, aby położyć ci rękę?

Niezależnie od tego, gdzie zacząć szukać przyczyn tego nieaktywnego stanu motoroweru.

W rzeczywistości te powody mogą być wiele, ale wszystkie są bardzo łatwo podzielone na kilka kategorii. Są to problemy z układem paliwowym, zapłonem lub centralnym tłokiem (GPG). Jak mówią, nie ma cuda, a jeśli paliwo, iskra i ściskanie, skuter zacznie się, a wszystko inne jest Labudą. Jeśli urządzenie nie działa w jakikolwiek sposób, ale wszystkie trzy elementy są normalne, oznacza to, że w rzeczywistości coś z tego nie wystarczy.

Aby rozwiązywać problemy z naprawą i naprawić skuter ręcznie, pomocne będą następujące zalecenia.

Co z kontrolą systemu paliwowego. Po pierwsze, jakość benzyny. Jeśli skuter stał przez ponad miesiąc, to bezpiecznie opróżnij benzynę ze zbiornika i układu i napełnij świeże. Należy również sprawdzić, czy zbiornik, filtr gazu, gaźnik nie jest zatkany. Czy zawór paliwowy jest nienaruszony, a także rury prowadzące do niego.

Badanie zapłonu może być ograniczone do sprawdzenia obecności iskry – należy jednak pamiętać, że z powodu uszkodzenia, powiedzmy, okablowania lub cewki, siła iskracji może nie wystarczyć do zapłonu. Ogólnie rzecz biorąc, przełącznik, generator, cewka, okablowanie są łącznikami w łańcuchu przy sprawdzaniu sprawności działania zapłonu.

Sprawdź, czy kompresja może być jedynym sposobem – sprężarką. Wartość normalna nie powinna być niższa niż 8, w przeciwnym razie występują problemy z zużyciem GPG. Przyczyny zużycia mogą się różnić – np. Zły filtr powietrza (niezmieniony lub brakujący) umożliwia dużo cząstek pyłu i piasku do komory spalania – bezpośredniej ścieżce GPG do grobu. Agresywny styl działania skutera mógłby prowadzić do utraty ciepła (śmierć kliniczna GPG) i klinu (śmierć biologiczna). Wreszcie, znaczny przebieg wyczerpał ściany cylindra i grupę tłokową trzeba naprawić.

Wykluczając czynniki z kolei po opisanym powyżej algorytmie, wkrótce znajdziesz przyczynę twojego cierpienia.

Wiatr i zdrowie.