277 Shares 5387 views

Sposobów, aby usunąć tło w „Słowie” podczas kopiowania

Pracując w „Słowie”, to może być do czynienia z takim problemem, gdy wraz ze skopiowanego tekstu z dowolnej strony internetowej i przekazanej jej formatowanie. Ten problem jest dość powszechne, więc sposób, aby pozbyć się go dużo. W tym artykule omówimy pięć sposobów, aby usunąć tło w „Słowie” przy kopiowaniu z zasobów internetowych. Wszystkie z nich różnią się od siebie. Należy również pamiętać, że niektóre z metod może nie działać w starszych wersjach programu, takie jak „Słowo” w 2003 roku. Ale to wszystko dalej w kolejności.


Korzystanie z wbudowanej funkcji

Konieczne jest, aby od razu oznaczać, że strona w tle „Słowo” – to nie tylko kolor samej strony, ale również różnego rodzaju selekcji, takich jak zaznaczanie tekstu, kolor czcionki i różnych formatowania. Tak więc uważamy, pierwsza metoda jest usunięcie tła w „Słowie” przy kopiowaniu z serwisu. To będzie używać standardowych funkcji w programie. Ale konieczne jest, aby pamiętać jednocześnie, że ta metoda nie działa w „Word 2003”. A w artykule przykłady do wersji 2016.

Nie spiesz się, aby użyć skrótu klawiszowego Ctrl + C i CTRL + V. Spowoduje to skopiowanie wszystkich formatowanie zaznaczonego tekstu. Na pierwszym miejscu umieścić tekst do schowka, tj skopiować tak, jak chcesz. Po tym, w „Słowie” Kliknij prawym przyciskiem myszy w miejscu, w którym chcesz wkleić zaznaczony tekst. W menu znajduje się wiersz „Opcje wklejania”, pod spodem są trzy zdjęcia. Trzeba kliknąć na „Keep Text Only”. Najczęściej jest on wyświetlany w postaci tabletki z literą „A” stronie. Po przeprowadzonych manipulacji w dokumencie, aby wstawić tekst bez większego formatowania. Strona tła, kolor czcionki będą te, które są określone w programie, zamiast strony internetowej.

Korzystanie notatnik

Jeśli z jakiegokolwiek powodu poprzednie metody nie można go używać, to zostanie pokazany obok. Po prostu chcę powiedzieć, że jest uniwersalna. Kiedy go używając, kolor tła w „Słowie” będzie ustawić podstawowe formatowanie programu, a nie strony. I ta metoda jest odpowiednia dla absolutnie żadnej wersji programu. Metoda jest prosta w skrajności. Przed wklej tekst w „słowo”, włóż ją do prostego „notatnika”, który jest dostępny we wszystkich wersjach systemu Windows. Następnie skopiować go z Notatnika i wklej go w „słowo”. Ta metoda działa z tego powodu, że sam notebook nie posiada opcje formatowania.

Korzystanie z gumką

W zakładce „Home” można zauważyć narzędzie o nazwie „Wyczyść wszystko formatowanie”. Jest on wyświetlany w postaci gumki z numerem umieszczona litera „A”. To narzędzie jest również doskonały w celu usunięcia zbędnego formatowania.

To bardzo proste. Aby rozpocząć, należy wybrać obszar w dokumencie, który ma być pasek formatowania. Gdy już to zrobisz, po prostu kliknij na gumkę.

Usuń kolor czcionki i wypełnić

Powyżej jest proste sposoby, aby usunąć tło w „Słowie” przy kopiowaniu z serwisu. Jednak warto zauważyć, że formatowanie znika całkowicie po użyciu, a jeśli chcesz opuścić struktury tekstu i czcionki, to nie uda. Teraz pomówmy o tym, jak usunąć tło w „Słowie” podczas kopiowania, ale pozostawić formatowanie czcionek. Jeśli chcesz usunąć kolor czcionki w „Słowie”, konieczne jest korzystanie z właściwych narzędzi, który znajduje się na górnym panelu. To się nazywa „Kolor czcionki”. Jego dokładna lokalizacja, można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać część tekstu, który ma się rozebrać kolor i kliknij wspomnianego narzędzia. Następnie trzeba wybrać „Auto” w menu rozwijanym lub inny kolor na zamówienie.

Spójrzmy teraz , jak usunąć syta w „Słowie” do kopiowania. Odbywa się to w podobny sposób, ale przy użyciu innego narzędzia. To się nazywa „Kolor, aby zaznaczyć tekst.” Jego położenie, można również zobaczyć na obrazku poniżej. Wybierz tekst, kliknij menu Narzędzia i wybierz opcję „Brak koloru”. Po tym fill zniknie, a tekst pozostanie taki sam, jak to było.

Usuwanie koloru tła strony

Rozważmy teraz sytuację, w której, po skopiowaniu tekstu z witryny należy skopiować całą stronę tła. Aby rozwiązać ten problem może być kilka sekund. Tylko trzeba użyć odpowiedniego narzędzia.

Tym razem to nie znajduje się na karcie głównej. Należy przejść do zakładki „Projekt”. Na pasku, trzeba znaleźć stronę „koloru”. Składnik ten znajduje się w prawej skrajnej części taśmy. Po kliknięciu na narzędziu otwiera rozwijane menu, podobne do tego, co zostało z użyciem funkcji „kolor tekstu wybór”. W nim trzeba wybrać „Brak koloru”. Po tym, strona tło zniknie.

Przy okazji, proszę zwrócić uwagę na narzędzia na boki, „podłoża” i „Page granic.” Najczęściej podczas kopiowania na stronie internetowej nie są one wstawiane do dokumentu. Ale jeśli pobrałeś go z tych elementów i chcesz je usunąć, spróbuj instrumentów. Praca z nimi odbywa się w podobny sposób.