379 Shares 7339 views

Farby na rdzę – proste rozwiązanie złożonego problemu

W ostatnich latach w sprzedaży są coraz bardziej wysokiej jakości farba na rdzę, dzięki której każdy może nie tylko doskonale zaktualizować stary sprzęt, ale również zaoszczędzić sporo czasu w ten sposób. Niedawno, w celu aktualizacji, na przykład żelaznego pręta lub kraty w oknach, musieli być uprzednio leczonych papieru ściernego lub szlifierki (w celu usunięcia starej powłoki), zagruntowane podłoże, a dopiero potem zastosować nowe szkliwo. Nowoczesne farby, rdzy mogą być używane bez obróbki wstępnej, która jest bardzo atrakcyjne dla nich kupowanie zainteresowanie.


Pomimo obiecujących reklamy, wielu konsumentów wciąż odczuwają brak zaufania do tego typu produktów malarskich. Czy zaufać producentom tych powłok, czy nie? W rzeczywistości, kupujący powinien mieć świadomość, że prawie wszystkie metale nieżelazne szybko rdzewieją w obecności wody i tlenu. To nie jest wszędzie i nie zawsze mogą być stosowane regularnie przez te struktury, takie jak metody ochrony czyszczenia rdzy, gruntowanie, stosowanie farb i lakierów. W tym przypadku jedynym możliwym sposobem i najbardziej dostępnym obróbka powierzchniowa jest powłoką farby na rdzę. Niektóre z nich są wodorozcieńczalna zawierający kwas fosforowy. Często farby metalu i rdzy dwóch dodatku zawierającego oparty na żywicy epoksydowej lub poliuretanowej i inhibitory korozji.

kompozycje wodorozcieńczalne są najbardziej przyjazne dla środowiska i tanie, ale ich stosowanie jako „wykończeniowych” powłok możliwe tylko w przypadkach, w których konstrukcje metalowe do powierzchni nie twierdzą, dużej dekoracyjności, i są one wykorzystywane w warunkach stosunkowo niskiej agresywności środowiska. Takie kompozycje są najlepiej stosować na zagruntowane podłoże. Najlepsze farby, powłoki tworzą rdzą maksymalnie izolować powierzchnię metalu przed substancjami korozyjnymi, tlen i wodę. zmodyfikować ich składu chemicznego samego rdzy, co znacznie spowalnia niszczących procesów korozji. Nie zapomnij, że bez względu na to, jak dobrze te powłoki, luźna rdza nadal musi najpierw zostać usunięte z powierzchni metalu, ponieważ żadna farba nie może „związać” ją przez długi czas na to, aby trzymać.

Istnieje wiele rodzajów powłok antykorozyjnych. Jednym z najbardziej popularnych produktów tego typu jest kolor rdzy „Hamerayt” (Hammerite). Jest to łatwe do zastosowania, ponieważ ma kilka funkcji jednocześnie: konwertuje warstwa antykorozyjna jest podkład i powłoka nawierzchniowa. Warto zauważyć, że Hammerite farba w wielu warstwach może być stosowana w ciągu jednego dnia. Ta powłoka farby zapewnia dekoracyjny wygląd konstrukcji metalowych i ich dobrą ochronę. Farba nie jest przeznaczone do użytku przemysłowego. Najlepsze efekty uzyskuje się przy zastosowaniu warstwy o grubości nie mniejszej niż 100 mikronów. Farby „Hamerayt” zdolne do odpychania wilgoci, ponieważ zawierają silikony. Powłoka ta jest wykonana na bazie kompleksu żywic mające na celu zablokowanie korozji. Składa się on z modyfikowane alkidale zapewniają dobrą przyczepność do powierzchni metalowych. Szybko parujące rozpuszczalniki są w kompozycji farby na rdzę „Hamerayt” przyczynia się do jego szybkiego wysuszenia. mikrocząsteczki szklane zwiększyć wodoszczelną barierę. Farba ta jest stosowana tylko na powierzchni, nie łuszczy się, który został namalowany na co najmniej sześć miesięcy wcześniej. Malowanie „Hammerayt” nie jest kompatybilny z mieszanek na bazie bitumu. Gdy stosuje metali nieżelaznych wymaga uprzedniego gruntowania.