507 Shares 7144 views

Będziesz miłował swego klienta: obsługa programów lojalnościowych dla firm

Kochający i wierny klientów – co może być bardziej pożądane dla nowoczesnej firmy? W warunkach ostrej konkurencji na każdym poziomie – od surowca do „walki o portfel klienta” – mają naprawdę lojalny konsument staje się coraz trudniejsze. Tradycyjne programy lojalnościowe przestały działać, ponieważ z każdym dniem zwiększa wymagania klienta, zmienić format interakcji z nim, a firmy muszą znaleźć nowe metody pracy w tym kierunku.


Lojalność – to

Zaczniemy od definicji. Tak więc, wierny – preferencja produktu (usługi) z tego samego obowiązkowego „ofiary” klienta. To właśnie obecność ofiary opowiada prawdziwą lojalność. Po tym wszystkim, po prostu ponownie zakup może być tylko wynikiem braku zasięgu w tym segmencie.

Często konsument zgadza przepłacać trochę za towary, wiedząc, ich jakość i zrozumienie, że firma (sklep) jest bardzo blisko, itd. Czasami widzimy odwrotnie .. Wydaje się, tutaj w sklepie domu z odpowiednim produktem, a kupujący idzie do odległych krain do swojego ulubionego sprzedawcy. Jest to ofiara (czas, w tym przypadku) jest przejawem prawdziwej lojalności klienta.

Program żywotność

Najważniejszą rzeczą jest, aby program lojalnościowy była idea. Źle zaprojektowane warunki, aby przyciągnąć klientów tylko zrazić klientów z firmą. Co to znaczy, nieprzemyślane? Jest to bardzo trudny warunki wjazdu, wybrane kanały komunikacji zawodzą, niewystarczająca propozycja z punktu widzenia interesów nabywców.

Dlatego przed podjęciem decyzji, aby uruchomić program lojalnościowy dla klientów powinna przeprowadzić poważną pracę. Najpierw musimy przeprowadzić dokładną analizę wszystkich dostępnych informacji – dowód zakupu i zadzwonić na infolinię do wyników zewnętrznych badań rynkowych przeprowadzonych przez zainteresowanego przemysłu (linia produkt). Tylko wyniki takiego kompleksowego przeglądu kwestii może być bardzo cenne zaoferować klientom warunki programu lojalnościowego.

Praca w kilku etapach

Specjaliści w tej dziedzinie zorientują się, że najbardziej prawidłowy sposób do uruchomienia programu jest przerwanie całego procesu na kilka etapów. Aby rozpocząć dołączyć do „klubu” jest dostępna w kilku sklepach (lub jednego lub dwóch regionach). Następnie wydzielić różne grupy klientów – interesy młodych rodziców i nieżonatych mężczyzn (kobiety) będą zasadniczo różne, na przykład.

Takie podejście pozwala na przetestowanie zaprojektowany program „w polu” i dokonywania zmian na czas. Szczególnie ważne jest, aby pamiętać, że w momencie rebrandingu. Dość często zmienia swój wizerunek, firma stara się zapomnieć, że cieszył się wcześniej. Klient nie może zrozumieć i nie przyjmować taką postawę. I przejść do konkurencji. Wiecznie.

proste zasady

Program lojalnościowy rozwój – nie jest łatwym zadaniem. Ale po proponowanych reguł, jest możliwe, aby osiągnąć pozytywne rezultaty.

Po pierwsze, należy jasno określić cel programu. Może to być, aby przyciągnąć nowych klientów, utrzymanie „starego” ochronę przed kłusownictwo klientów i konkurentów tak. D. Wskazane jest, aby wybrać coś jednego.

Po drugie, konieczne jest, aby wybrać kluczowy czynnik w programie. Oznacza to, że na przygotowanie się do odpowiedzi klienta na pytanie: „Dlaczego wciąż wracamy do tego sprzedawcy?” Będzie specjalną ofertę cenową lub możliwość korzystania z unikalny produkt – to spółka zarządzająca. Ciekawym przykładem „Oriflame” firmy. Program lojalnościowy – prezenty, które otrzymuje się z kupującym, spełnieniu określonych warunków zakupu.

Po trzecie, nie należy zapominać o aspekt ekonomiczny. Nie trzeba przypominać, że wszystko powinno być opłacalna: materiał lub reputacji. Lepiej jest, że w tym drugim przypadku był wciąż obecny, a materiał składowy.

narzędzia

Teoretycy oferują nam sporo mechanizmów zachęcających klientów. Programy lojalnościowe mogą być budowane na takich instrumentach:

  • Nośnik karta ze stałym rabatem.
  • Spersonalizowane karty.
  • "Categorical" karty. Najczęściej używamy terminów „srebro”, „Gold”, „platynowych”. Posiadacz karty wyższa ranga podana jest więcej możliwości.
  • Stopniowe skala zniżki.
  • Skumulowane zniżki i bonusy.
  • Korzystne warunki korzystania z usługi.
  • Możliwość otrzymania prezenty, nagrody, udział w loterii, i tak dalej. N.
  • Dostęp do zasobów prywatnych dla innych klientów.
  • Członkostwo w klubie.

Rodzicielstwo lojalnego klienta – jest to długa, kosztowna i kłopotliwa. Ale wysiłek jest tego wart. Jest to sygnalizowane przez przykładami detalistów z całego świata. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że program lojalnościowy – nie jest panaceum, ale jeden sposób, aby utrzymać na konkurencyjnym rynku.