634 Shares 1342 views

"Multitroniks TC 750": opinie, instrukcja obsługi

Czy kierowcom ostatnio nowe hobby – komputeryzacja własnego pojazdu. Systemy pokładowe dla diagnostyki i strojenia samochód zagraniczny i krajowy rynek zatłoczone. Oczywiście, kupujący pytań, jakie komputer wybrać i jak go skonfigurować poprawnie. Jeśli to drugie, wszystko jest jasne – trzeba tylko przeczytać te instrukcje, firma z modelem wybór jest gorzej.


Celem tego artykułu – jeden z przedstawicieli komputery pokładowe na rynku krajowym – „Multitroniks TC 750”. Urządzenie to, sądząc po opiniach właścicieli, bardzo przypomina swoim wyglądem komputera. Czytelnik jest zapoznać się z funkcjonalnością komputera pokładowego, jej wydajności i doświadczenia użytkownika przed zobowiązując się do zakupu.

Reklama – motorem postępu

Lepiej zacząć z opisem producenta produktu. Na pięknym opakowaniu Ustaw podstawową funkcjonalność urządzenia z powyższych specyfikacji, które powinny przyciągnąć uwagę potencjalnych nabywców. Jednak, jak pokazuje praktyka, na rynku krajowym, wszystko dzieje się dokładnie odwrotnie. Rosyjski nabywca jest dobrze zorientowany w nowoczesnych technologiach i na pewno zauważy, że reklamy wychwala komputer pokładowy „Multitroniks TC 750”:

  1. Mocny procesor 32-bitowy. W istocie już w drugiej dekadzie wykonania uważa się za 64-bitowe kryształów.
  2. Zestaw wyświetlaczy informacyjnych. W rzeczywistości, na wyświetlaczu jest jedna, a na nim, jak na każdym innym ekranie, można dostosować okno do wyświetlania informacji.
  3. Obsługuje wszystkie protokoły diagnozy. Komputer może być zaprogramowany, jak chcesz – Najważniejsze, że samochód miał odpowiednie sterowniki.

I istnieje wiele nieścisłości w opisie. Nie jest jasne, w jakim celu producent dokonał takiej reklamy, ponieważ urządzenie i tak przyciąga uwagę godną funkcjonalny i łatwy w użyciu.

Pierwszy znajomy

Komputer „Multitroniks TC 750” dostępny jest w kolorowe opakowania z tektury, jak również wszystkich podobnych akcesoriów samochodowych dostępnych na rynku. Wewnątrz, oprócz samego urządzenia, kupujący znajdzie plastikową kieszeń na łatwy montaż komputera pokładowego, pętlę z drutu, instrukcji i kilka płyt z taśmą dwustronną. Jako użytkowników w ich opinii, w pełni umeblowane, i twierdzi, że nie ma się pojawić.

Jeśli chodzi o jakość wykonania i montażu akcesoriów samochodowych, tutaj rzeczy są nieco inne. Urządzenie jest wykonane w całości z tworzywa sztucznego, przy czym grubość ścianki urządzenia jest niska. Dlatego wielu użytkowników polecić wiarygodnie ustalić taśmy dwustronnej komputer pokładowy na tablicy rozdzielczej pokładzie pojazdu.

Podłączanie komputera bot

Niniejszy z urządzeniem „Multitroniks TC 750” Instrukcja wyjaśnia użytkownikowi, że wyposażenie samochodu może być zainstalowany od razu, prawie odstąpienia od pudełka (produktów konkurencyjnych ostatnio dostarczonej płycie CD-dyski, zamiast wersji papierowej Przewodnika). Ustawianie komputer pokładowy proste i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności:

  • wklejone taśmy dwustronnej na panelu pojazdu;
  • przyklejony plastikowa osłona ochronna komputer pokładowy;
  • pętli drutu przechodzi przez ramę z tworzywa sztucznego i połączony z łącznikiem OBD2 pojazdu;
  • Komputer zabezpieczony w obudowie ochronnej.

Wszystko jest łatwe i proste. Nie ma potrzeby, aby uruchomić dodatkowe przewody do zapłonu lub mocy wyjściowej z akumulatorem. Wszelkie pytania tylko do wrażliwości wirtualnego zamka, ponieważ wszystkich samochodów jest inaczej. Jednak instrukcja jest opis jak skonfigurować tę procedurę ustawiania.

Ustawienie precyzyjne ustawienia

istnieją 2 sposoby rozwoju związanych z wykorzystaniem komputera pokładowego „Multitroniks TC 750” dla właścicieli samochodów wydarzeń. Przewodnik opisuje zdolność do dostrajania urządzenia, wraz z wprowadzeniem danych rzeczywistych i kompletnych diagnostyki pojazdów. Jednakże istnieją użytkownicy, którzy są przy użyciu starej metody „wiem wszystko” i produkują żądane parametry konfiguracyjne do nich bez pomocy. Stąd negatywy w mediach dotyczące wadliwego działania komputera pokładowego.

Po pierwsze urządzenie połączenie określa sterownik pojazdu i wysyła go do nazwy wyświetlacza. Często zdarza się, że komputer określa rodzaje uniwersalnego urządzenia, które nadaje się do wielu innych marek samochodów. Dlatego użytkownik musi określić parametry aktualnej nazwy kontrolera. Na przykład, komputer określona «CAN-bus”, ale w rzeczywistości opona «M74CAN».

ciekawy symbiozy

Na pierwszych stronach instrukcji obsługi producenta odnosi się do zdolności do podłączenia komputera pokładowego „Multitroniks TC 750” do komputera PC lub laptopa. Oczywiście, pozostawiając konfigurację urządzenia, użytkownik będzie interesująca, aby zapewnić napędową urządzenia mobilnego. Ale to zdarza się tylko w filmach, ale może być podłączony do komputera przenośnego na pokładzie jest ograniczona tylko do analizy ustawień ustawień importowania i edycji niektórych parametrów urządzenia.

Być może w ciągu najbliższych kilku lat i będą wymyślać zdolność do kontrolowania samochodu przez port OBD2, ale do tej pory, że symbioza z komputerem kończy diagnozy i przekazanie wstępnie skonfigurowane między urządzeniami pokładowymi tych samych modyfikacji.

syntezator mowy

Przed skonfigurowaniem „Multitroniks TC 750”, właściciel powinien dowiedzieć się o konkretnych możliwościach akcesoriów samochodowych. Ani na pudełku lub w części wprowadzającej instrukcji nie mówi nic o głosie ostrzeżenie, że urządzenie jest w stanie wydać. syntezator mowy, sądząc po opiniach użytkowników może nieprzyjemnie zaskoczyć kierowcę – nie każdy będzie zadowolony, aby usłyszeć donośny głos żeński wewnątrz samochodu po półgodzinnych ustawień komputera pokładowego.

Jak dla syntezatora mowy, aby swoją pracę tam pytania. Dźwiękowe alarmy są naprawdę potrzebne w systemie elektronicznym samochodu. Wszelkie uszkodzenia, wadliwe działanie lub zmienić ustawienia na gorsze nie zostaną niezauważone przez użytkownika. Trzeba trochę czasu właściciel samochodu, aby przyzwyczaić się do wpisów głosowych tylko.

Surowy urządzenia funkcjonalnego

Poważnym problemem dla wszystkich użytkowników – jak połączyć „Multitroniks TC 750” do układu paliwowego do monitorowania zużycia paliwa. pokładowy panel sterowania komputer oferuje kilka sposobów, ale ich funkcjonalność jest dużo wątpliwości wśród kierowców. Wyjąć wbudowany bak wydajności czujnika dla wielu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Fakt, że różne kąty nachylenia urządzenia wyświetlany inny wolumin. I zmierzył dziesiątki litrów paliwa.

Eksperci zalecają, aby użytkownicy porzucają producentem gotowych rozwiązań dla odczytu danych z kontrolerami układu paliwowego i używać tylko sprawdzony sposób – ręcznie wprowadzić dane. Tak, po każdym tankowaniem należy zmienić komputer pokładowy. Metoda wymaga dużych nakładów, ale skuteczny w 100%.

wyświetlacz informacyjny

Ogromny ekran LCD – to przyciąga uwagę użytkowników do komputera pokładowego „Multitroniks TC 750”. Połączenie, regulacja i diagnoza jest niemożliwe bez wyświetlacz informacyjny. Niech całkowitą ekranem o przekątnej 2,4 cala i rozdzielczości nie większej niż 320 x 240 punktów na cal, ale to wystarczy, aby zakończyć pracę z akcesoriów samochodowych.

Jeśli ustawienie wszystko jasne (trzeba przewijać pozycje menu, a następnie wybierz żądane opcje), a następnie wyświetlanie informacji na wyświetlaczu znajduje się wiele pytań. Warto zauważyć, że nie ma naprawdę nic wielkiego. Trzeba tylko połączyć odpowiednie parametry w grupach, a następnie zdecydować, w jakiej kolejności i ile parametry wyświetlacza ustawienie, aby wyświetlić informacje.

dodatkowa funkcjonalność

Do montażu wielu kierowców „Multitroniks TC 750” jest nierozerwalnie związane z instalacją parkingu radaru. Fakt, że komputer pokładowy wspiera prace sprzętowe tych niezwykłych urządzeń. Nie jest zaskakujące, że wielu konsumentów woli kupić kompletny zestaw. Z powstać problemy instalacji i konfiguracji, co najważniejsze, zawsze pamiętać, że komputer pokładowy działa z pary identycznych radar parkowania, z tej samej marki „Multitroniks”.

Obsługiwane urządzenia i pracuje w trybie oscyloskopu, jednak konieczne jest, aby kupić specjalny kabel. Wielu kierowców zaleca się, aby dać właścicielom zwykły tej funkcji. Faktem jest, że do pracy z danymi uzyskanymi z monitorowania całego systemu i wiedzy potrzebnych w elektronice. Najnowszych nie będą mogli zainstalować bez porażki zawodowej w samochodzie sam.

zaawansowana diagnostyka

W rzeczywistości, można spędzić wiele godzin na rozmowy o funkcjonalności komputera „Multitroniks TC 750”. Instrukcje obsługi, choć na krótko, ale nadal opisuje wszystkie funkcje komputera pokładowego. Około 200 parametrów pracy samochodu – nie jest mitem dla akcesoriów samochodowych. Cokolwiek dotyka w systemie, wszystkie podatne na diagnostyce i tuning: układu paliwowego, osiągów silnika, elektryczne i innego pojazdu funkcjonalnego, istnienie którego użytkownik nie jest nawet podejrzenia.

Dodatkowe parametry, takie jak kierowców umożliwia ręczną regulację ustawienia zapłonu. Wszakże każdy kierowca chce, aby jego samochód jechał szybciej. Ocieplenie świece, zarządzanie szeroką gamę chłodzenia inicjalizacji ECU – cały system samochód w rękach komputera pokładowego właściciela „Multitroniks TC 750”.

sprzężenie zwrotne

Reklama – jest dobry, ale większość potencjalnych nabywców chcieliby zapoznać się z przeglądem rzeczywistych właścicieli akcesoriów samochodowych. Zalety komputera pokładowego można przypisać ogromną funkcjonalność. Nie, że kierowcy aktywnie korzystać ze wszystkich funkcji, wręcz przeciwnie – z dwustu opcji zainteresowania tylko kilkanaście możliwości. Zastosowanie tego urządzenia jest to, że każdy klient znajdzie odpowiednie parametry do niego, do których dostęp będzie w stanie zapewnić „Multitroniks TC 750”. Komentarze użytkowników nadana zalet i łatwość montażu z szybkiego połączenia.

Ale opcjonalna funkcjonalność spotkała się negatywnie. Uniwersalny komputer pokładowy stracił swoją atrakcyjność natychmiast po wprowadzeniu ograniczeń w korzystaniu z parkingu producenta radaru innych marek. A liczba czujników znacznie mylić kierowców (z 2).

Konkludując

Na rynku pokładowych komputerów, wygrywając jeden produkt, który jest w stanie zapewnić klientom większą funkcjonalność. Urządzenie „Multitroniks TC 750” – dowód, w rzeczywistości jest w stanie sprostać każdemu kierowca ich możliwości. Tak, nie ma negatywną opinię o pracy niektórych czujników, ale jest problem z samochodu, nie komputer pokładowy. To samo monitorowanie paliwa w zbiorniku, dziwny oscyloskop i sterowania oświetleniem wywołują poczucie niższości, ale nadal zasługi rząd wielkości większa.