488 Shares 3274 views

Ślinianki przetoka: przyczyny, objawy i leczenie funkcje

Ślinianki przetoka – dość nieprzyjemny edukacja. Istnieje niebezpieczeństwo, że w początkowej fazie trudno jest zobaczyć. W tym artykule omówimy przyczyny, objawy i leczenie tej choroby.


Objawy choroby

Na rdzeniu ślinianki przetoki (ICD L98.8.0) – otwór o małej średnicy, który ma wejście do podskórnych i śródmiąższowego pasaży. W prostych słowach, że choroba jest dziura w uchu. W niektórych przypadkach choroba daje o sobie znać przez wiele lat. Po tym wszystkim, małe wykształcenie nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia i rozwoju występuje bezobjawowo. Zidentyfikować ślinianki przetoki u dziecka i dorosłego może być tylko do wglądu lub słuchu podczas zabiegów kosmetycznych.

Jeżeli przetoka zagraża zdrowiu pacjenta, a jej objawy są bardziej nasilone. Główne cechy:

 • wygląd otworów w pobliżu lub wewnątrz ucha;
 • pyorrhea lub biały wydzielanie;
 • Powstawanie brodawek mające wygląd pagórki skóry;
 • ból;
 • nudności i ogólne osłabienie;
 • gorączka;
 • obrzęk;
 • zapalenie tkanek.

Te objawy wskazują na zakażenie dostanie się do otworu. W tym przypadku należy zwrócić się o pomoc od audiologa, który przepisze odpowiednie leczenie.

lokalizacja

W większości przypadków, na lub w pobliżu skrawka na zwinięcie ucha pojawia ślinianki przetoki. Jednak otwór o małej średnicy, może być zlokalizowana w mimicznych nerwów twarzy. W tym przypadku choroba jest trudna do wyleczenia. Czasami może to być utworzona przez ruchy, podróżować znaczne odległości i wpływając sąsiednie narządy. Rejestrowane przypadki przetoki wszedł do jamy ustnej, nosowej gardła, ucha środkowego i labiryntu.

przyczyny

Choroba ta może wystąpić w połączeniu z różnymi czynnikami. Ale wszyscy dzielą się na dwie podstawowe kategorie:

 • urodzenie;
 • zakupione.

Wrodzona przetoka ślinianki występuje z powodu awarii rozwoju dziecka w łonie matki. W większości przypadków dzieje się to z powodu różnych powikłań ciąży. Ale często występowanie czynników chorobotwórczych oraz predyspozycji genetycznych, bo w 25% przypadków choroba rozwija się w przekazywaniu recesywny typ mutacji.

Nabyte przetoka regionie ślinianki

Ten typ choroby może rozwinąć się w każdym wieku. Główne powody:

 • urazy mechaniczne z kolejnym ropienie ran;
 • Powikłania po zabiegu;
 • zakażenie;
 • powikłania zapalenia ucha środkowego lub innych chorób ucha.

Ślinianki przetoka wielkość zależy od rozległości procesu ropnego. I tworzenie się szerokimi otworami znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia bakterii i mikroorganizmów w uchu. prowadzi to do częstych procesów zapalnych, zwłaszcza w przypadku przetoki ma dostęp do innej części ciała.

diagnostyka

Ustal ślinianki przetoka może laryngolog. Pierwszy specjalista prowadzi pobieżne badanie, aw przypadku podejrzenia choroby wyznacza gospodarstwa test presyjne. Badanie to pomaga wykryć przetoki. Po zdiagnozowaniu choroby lekarz musi dowiedzieć się długość i głębokość wewnętrznej przebiegu przetoki. Można to zrobić za pomocą fistolografii. Badanie to pokazuje także obecność rozgałęzienia udar.

leczenie

W wrodzoną rodzaju choroby konieczne jest, aby dokładnie zbadać tę chorobę. Jeśli nie objawiać, i nie zagraża zdrowiu dziecka, leczenie jest leczeniem regularnego dezynfekcyjnych ucha. Jest to konieczne w celu uniknięcia tworzenia się zakażenie lub zaostrzeniu. W przyszłości, gdy starsze dziecko można przeprowadzić operację usunięcia przetoki.

Jeśli istnieje ropienie lub obrzęk otaczającej tkanki, konieczne jest przeprowadzenie kuracji. Na początkowym etapie terapii, lekarz robi małe nacięcie w zapaleniu. Jest to konieczne, aby dać upust z ropą. Do dalszej obróbki pacjent jest przewidziany takich preparatów:

 • maść "Levomekol";
 • chlorheksydyny bigluconate.

Po zakończeniu procesu zapalnego zatrzymuje otwieranie przetoki zamyka. Ale czasami może jątrzyć kurs ponownie. W przypadku częstych nawrotów jest przypisany do operacji usunięcia przetoki.

interwencja chirurgiczna

Najbardziej efektywna obróbka jest całkowite usunięcie kapsułki i przenosi ślinianki przetoki. Operacja w większości przypadków wytwarzanych tradycyjnymi metodami. W tym przypadku, przetokę otwiera się i kapsułkę usuwa się z zawartością ropnych. U dorosłych i starszych dzieci wycięcie jest wykonywany w szpitalu przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Po operacji pacjentom podawano antybiotyki i środki antyseptyczne, jak również jako środki przeciwbólowe. Do obróbki zewnętrznej stosowanej „chlorheksydyny” i „Levomekol”.

Jednak w ostatnich latach, aby usunąć przetokę i zastosowanie nowych metod: galvanokausticheskaya i chirurgii laserowej. Ze względu na takie operacje obszar problem jest całkowicie podziale i usuwanie kapsuły i wycięciu zakrętów pomaga zapobiegać nawrotom w przyszłości.

Operacja – najlepszą metodą leczenia, ale mogą być wykonywane wyłącznie przez doświadczonego chirurga. Rzeczywiście, w pobliżu ślinianki przetoki posiada dużą liczbę nerwów twarzy. A jeśli są one zranić lub uszkodzone przez ludzką mimikę rozbitych, naprawić błąd nie będzie możliwe. Dodatkowo, gdy prawidłowo przeprowadzona operacja zwiększa ryzyko nawrotu przetoki. Recydywy, w tym przypadku, to niebezpieczne, ponieważ maski blizny wejście do tunelu, więc rozwijanie utajony proces ropny.

farmakoterapia

Taki sposób leczenia stosowany, jeśli przetoka znajduje się w trudno dostępnych miejscach, gdzie przeprowadzenie operacji nie jest możliwe. W tym przypadku pacjent jest przewidziany przebieg leczenia przeciwbakteryjnego. Taka obróbka pozwala na przerwanie procesu zapalnego. farmakoterapia jest szczególnie skuteczny we wczesnych stadiach choroby. Przy odpowiednim leczeniu, można uzyskać całkowity zanik przetoki.

Przepisy tradycyjnej medycyny

Przed zastosowaniem tego czy to znaczy, zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem. Pamiętaj, że samoleczenia mogą być bardzo niebezpieczne. A gdy błędne lub niewłaściwe leczenie zamiast pożądanego ulga, można uzyskać wiele powikłań. W leczeniu przetoki ślinianki można stosować takie środki:

 • Shilajit. Substancja ta ma doskonałe gojenie, przeciwzapalne i właściwości regeneracyjne. Do leczenia przetoki rozpuszczenia mały kawałek Mumie w wodzie i płyny do tej mieszaniny.
 • Dziurawiec. Okłady z wywary z tego zioła mogą pomóc zatrzymać proces zapalny i przyspieszają gojenie się ran.
 • Zmieszać równe części oleju roślinnego i wódki. Traktuj to rozwiązanie uszkodzenie, umieść górny liść kapusty. Kompresy takie pomaga wyciągnąć ropy i zatrzymać proces zapalny.

Uszny przetoka – dość nieprzyjemna choroba, która może znacznie obniżyć jakość życia. Im szybciej szukać pomocy u lekarza i rozpocząć leczenie choroby, tym łatwiej jest terapia a skutki tej choroby. Bądź zdrowy!