179 Shares 8596 views

Szelki: przed i po. Rezultacie, opinie, zdjęcia

Wiele osób cierpi z powodu problemów związanych z zębami. I jeden z najbardziej nieprzyjemne diagnozy jest wada zgryzu. Ktoś taki defekt może wydawać się nieistotne, ale w rzeczywistości taki problem może prowadzić do poważnych powikłań, które wymagają dużo czasu i pieniędzy, aby uzdrawiać. Obecnie najbardziej skuteczna metoda zęba wyrównania i przywrócić naturalną ugry uważane szelki. To o nich i zostaną omówione w tym artykule.

Dlaczego nosić szelki

Kluczowym zadaniem systemu – jest to korekta zgryzu, co jest bardzo ważne dla pięknego uśmiechu i pełnego trawienia. Z szelkami rozwiązać różne problemy ortodontyczne. Jeśli zęby są wygięte i ukąszenie jest źle, wtedy oprócz negatywnego estetycznej składnikiem tego faktu może prowadzić do poważnych problemów, takich jak:

– dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego;

– złe wymawianie niektórych dźwięków;

– dysplazja górnej i dolnej szczęki;

– trudności w oddychaniu ;

– zaburzenia przewodu pokarmowego spowodowane przez złą żucia żywności;

– pojawienie się defektów twarzy szkieletowych;

– występowanie przerw między zębami;

– choroby przewlekłe wirusowe i zakaźne (zapalenie zatok, zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego);

– poluzowanie zębów z powodu naruszenia rozkładu obciążenia podczas żucia żywności (może nawet utraty zębów i przyzębia rozwoju choroby);

– trudność czyszczenia zębów.

Mało prawdopodobne, aby pozostają wątpliwości co do konieczności leczenia ortodontycznego, jeśli spojrzeć na wynik, który daje szelki. Przed i po (zdjęcia można zobaczyć w artykule) sobie zęby wyglądają zupełnie inaczej. Wszystkie konsekwencje wspomnianego wyżej wady zgryzu mogą być usunięte lub nie zatwierdzony na początku.

Szelki są również stosowane jako narzędzie do przygotowania doustnych implantów dentystycznych. Średnio, trzeba je nosić od 6 do 20 miesięcy (termin określa konkretną ortodonta indywidualnie).

Jednak wyniki są warte dyskomfort, który będzie musiał znieść kilka miesięcy (do noszenia systemowi wiele bardzo niewygodne).

Zasada działania

W nawiasach Essence – są małe zamki, które są przymocowane do zębów z kleju i ligatur.

Stopień ich wpływu na zęby jest sterowana poprzez regulację łuku. Są one w istocie, określić stopień korekcji zgryzu. Standardowe wzory wysięgniki wymagają okresowej kontroli lekarza prowadzącego. Ale jeśli chcesz, zawsze można zamówić model samoregulacji.

Uważa się, że jakościowo zmienić kęs tylko w dzieciństwie. Ale w rzeczywistości, jeśli badania, których wyniki dają szelki (przed i po – zdjęcia pacjentów w takim przypadku powiedzieć dużo), nie będzie żadnych wątpliwości. Łatwo byłoby stwierdzić, że ten sposób wpływ na zęby i jest skuteczna dla osób w wieku dojrzałym. Pomimo faktu, że ortodoncja może wpłynąć praktycznie żadnej choroby zębów, występują pewne przeciwwskazania. Częściej niż nie zaleca się umieścić szelki ze względu na siedzibę choroby przyzębia lub próchnicy. Jednakże wszelkie komplikacje są uleczalne i są tymczasowa przeszkoda.

rodzaje szelek

Wiele modeli układów korekcji zgryzu wykonany z metalu. Ale to wynik po szelki oczekiwań, konieczne jest, aby dokonać właściwego wyboru spośród dostępnych opcji, z których każdy ma swoje własne cechy.

Wracając do modeli wykonanych z metalu, warto zauważyć, że stały się one znacznie wygodniejsze niż wcześniej (łuk jest teraz znacznie mniej) i są uważane za najbardziej skuteczne.

Eksperci często zalecają modelu samoligaturującego. Ligatura – to drut, który nosi łuk w systemie. Minus standardowych modeli jest to, że w namacalny tarcia generowane podczas jazdy. Powodem tej nieprzyjemnej rzeczywistości jest podwiązanie szczelnie blokuje łuku. Okoliczność ta znacznie komplikuje proces leczenia. Aby to zobaczyć, wystarczy zbadanie tematu: „szelki – przed i po opiniach pacjentów” Ale w systemach samoligaturujących użyć innego rodzaju ruchomego mocowania co znacznie zmniejsza siłę tarcia.

Modele te zamontować istotne z wielu powodów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że taka konstrukcja systemu pozwala na zaprogramowanie procesu korygowania wad zgryzu indywidualnie do każdego zęba. W rezultacie, leczenie daje najlepsze rezultaty. Ponadto, dzięki ulepszonego schematu mocowania szelek samoligaturujący może zmniejszyć czas trwania leczenia średnio o 25%. Ponadto, są doskonałym modelem do zmiany kęs tych pacjentów, którzy cierpią na choroby przyzębia lub innych chorób zapalnych.

Inną zaletą samoligaturujących szelki szeroki wybór materiałów, – z metalu, ceramiki. To jest pozytywna, oraz fakt, że w ramach takiego systemu, tkanek miękkich jamy ustnej nie występują przeciążenia fizycznego, więc jest szybka adaptacja. W wyniku tego, proces leczenia ortodontycznego odbywa się z minimalnym urazu.

Ci, którzy są nadmiernie zaniepokojony ich uśmiechu w trakcie leczenia, należy zwrócić uwagę na językowych szelkami. Ich specyfika polega na tym, że zamki są przyłączone do wewnętrznej strony zębów. W konsekwencji, te szelki są niewidoczne dla innych. Co więcej, ten rodzaj konstrukcji pozwala osiągnąć dobry wynik, absolutnie bez zmiany tej dykcję. Nosić te szelki są wygodne we wszystkich aspektach.

Twój wybór, można również zatrzymać w plastiku lub klamrami ceramicznych. Mają dość zgrabny ładny widok i dopasowywane indywidualnie do koloru szkliwa. Jak na wspornikach szafir, w tej chwili jest to najbardziej atrakcyjną opcją. Elementy z tworzyw sztucznych tego modelu są całkowicie przejrzyste, a zatem prawie niewidoczne. Ci, którzy są zaniepokojeni nie tylko efekt, który daje szelki przed i po instalacji, ale również estetyczny element leczenia, będzie z pewnością zadowolony z projektu szafirowym.

Dlaczego może boleć zęby

Czasami zdarza się, że po instalacji szelki są bolesne odczucia. Jest to naturalna reakcja, że po prostu trzeba przeżyć. Ból i dyskomfort po instalacji systemu ludziom poczuć pierwsze siedem dni średnio. I do tego okresu to minęło tak łatwo, jak to możliwe, należy zwrócić uwagę na sprawdzonych metod.

Kiedy ból zęba po zainstalowaniu szelki, ma sens pić ibuprofen – to pomoże zmniejszyć podrażnienie. Ale jak aspiryna ból lek nie powinien być stosowany, w przeciwnym razie istnieje ryzyko krwawienia.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że dziąsła i wargi jak od pewnego czasu coraz przyzwyczajony do szorstki, szorstkiej powierzchni zamków. Zmniejszyć poczucie dyskomfortu w tym przypadku pomoże słaby roztwór słonej wody. Aby go przygotować, trzeba szklanka wody rozpuścić 1-2 łyżeczki soli. Następnie otrzymaną ciecz należy przepłukać usta 2-3 razy dziennie.

Zmniejszenie poziomu bólu w ciągu pierwszych 10 dni od nadwrażliwości zębów pomocy odrzucenia złożonej żywności, która wymaga dokładnego przeżuwania. Lepiej ograniczyć zupy diety, tłuczone ziemniaki, jogurt i inne produkty mieszczące się w kategorii miękkie. Jeśli ból pogorszyła, należy ssać kostkę lodu lub coś zimnego jedzenia, takich jak lody. Pomoże to za jakiś czas, aby zmniejszyć uczucie silnego dyskomfortu. Ważne jest również, aby nie zapomnieć wziąć leki przeciwbólowe na godzinę przed wizytą u ortodonty.

Ważne jest, aby nie poddać się fali negatywnych uczuć i pozostawić pomysł usunięcia z systemu. Zdjęcia osób noszących aparaty ortodontyczne, przed i po instalacji, wyraźnie wykazać wartość tej metody odzyskania zgryzu i zębów wyrównania.

Oral system opieki podczas noszenia

Ważna informacja dla tych, którzy muszą nosić szelki, jest to, że dbać o zęby mają teraz znacznie bardziej ostrożnie niż wcześniej. Jeśli to jest zaniedbane, istnieje ryzyko, że trzeba pogodzić się z chorób zapalnych dziąseł.

Obecność zamków łuków komplikuje proces czyszczenia zębów, a więc procedura ta musi mieć co najmniej 10 minut po każdym posiłkiem. Jeśli tak się stało, że w dłoni nie było szczotki, powinien co najmniej płukać jamę ustną przez 2-3 minuty – to pomoże usunąć resztki pokarmu spod systemu ścian.

Wskazane jest użycie specjalnego Yorshik które pomagają skutecznie czystej przestrzeni w pobliżu śluz. Ortodonta polecamy również kupić specjalne szczoteczki i pasty. Następnie, po usunięciu zębów szelki nie tylko gładka, ale również zdrowe.

Dla tych, którzy nie mają naturalną dyscypliny, aby realizować wszystkie zalecane środki do pielęgnacji jamy ustnej, miejscowe będzie odwiedzić specjalistę, który będzie w stanie zrobić profesjonalnego czyszczenia (przetwarzanie szkliwo, uszczelnianie bruzd, usuwanie kamienia nazębnego).

Bolesne odczucia po usunięciu

Przypadki, gdy leczenie ortodontyczne nie jest ograniczony tylko do poważnego dyskomfortu w ciągu pierwszych 2 tygodni. Pacjenci często skarżą się, że boli ich zęby po szelki, a nawet silniejsze niż wcześniej. Takie odczucia są wyjaśnione przez fakt, że uzębienie stałego zamieszkania w oryginale, aczkolwiek niewłaściwym położeniu. stara się przywrócić kąt pod wpływem więzadeł. Jeśli nic nie można zrobić, ukąszenie może stać się gorzej niż przedtem.

Kolejnym powodem, dla złagodzenia bólu po systemie – jest osłabiona podczas leczenia ortodontycznego szkliwa. W tym przypadku konieczne jest remoterapii oczywiście. W rzeczywistości jest to nic więcej niż jako leczenie zębów lecznicze farb, żeli i past, które mają silne działanie odmładzające. Po użyciu ich ból zazwyczaj odchodzi. W każdym razie, po szelki ugryzień Byłoby tylko w przypadku kontynuacji leczenia, co jest niezbędne do skonsolidowania wyników.

Okres po usunięciu

Dla pełnej korekcji zgryzu konieczne jest skonsolidowanie wyników po szelki są usuwane. Fakt, że istotą oddziaływania zamków i łuków zmniejszony nacisk na wiązadła, które utrzymują ząb. To dzięki wpływem takiego stabilnego systemu i zmieniającym przekąskę. Ale konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że zęby po zdjęciu szelki zacznie się powrócić do swojej pierwotnej pozycji. Aby temu zapobiec, konieczne jest przeprowadzenie kompetentnie okres retencji (efekt mocowanie), który trwa około jednej do dwóch okresów leczenia ortodontycznego.

Innymi słowy, jeśli miał nosić szelki 8 miesięcy, a następnie kontynuacja leczenia będzie prawie pół roku. Dobrą wiadomością jest to, że po raz drugi znosić szelki wymagany. Zamiast tego ustawić wiele bardziej komfortowe dopasowanie.

Że szelki put po

Na bardziej szczegółowe tematy zabezpieczające prawidłowy zgryz, należy wziąć pod uwagę rodzaje projektów, które są wykorzystywane do tego celu. należy zacząć od zaczepów.

W rzeczywistości – jest to metalowy łuk, który jest przymocowany do wewnętrznej strony zębów za pomocą kleju. nie powoduje wiele dolegliwości, więc przyzwyczaić się do tego od dłuższego czasu nie jest konieczne. Co do estetyki komponentu uchwyty są niedostrzegalne dla innych.

Zalety tego urządzenia są oczywiste:

– zawsze daje pożądanego efektu;

– ma niewielki rozmiar;

– nie psuje wrażenie uśmiechu;

– przywiązuje szybko i bezboleśnie;

– rozwiązuje zęby w pożądanym położeniu.

Jednym z najbardziej popularnych typów zaczepów – stałe. Ten typ konstrukcji mającej wygląd cienkiej oponie nie jest usuwany. Jest mały rowek, w którym umieszczony jest stały nici z włókien, a następnie zamknąć pustą przestrzeń i wyrównano do montażu urządzeń do zębów (w języku). Istnieje kilka modeli, które pozostają na powierzchni bez rowków. Ale w każdym razie, ledwie odczuwalne podczas korzystania z uchwytami.

Istnieją również wyjmowane modele – trenerzy. Ta płyta po nawiasach określonymi w przypadku, gdy struktura musi być okresowo czyste. Takie modele mogą być w postaci zderzaków i wargowych opon elastycznych. Wartość tego rodzaju uchwyty to, że oprócz ustalenia prawidłowej pozycji zębów, mają najbardziej korzystny wpływ na oddychanie ustami, pozycja języka i układu mięśni szczęki.

Leczenie po szelki oznacza również stosowanie ochraniaczy. Do ich produkcji stosuje się tylko światła i przezroczyste materiały, nie mogąc powodować podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej. Podczas korzystania z takich modeli nie mają żadnego dyskomfortu, gdyż nie przeszkadzają tam i porozmawiać, jak również łatwo usunąć w odpowiednim czasie.

Może być używany jako standardowego modelu i ochraniacza wykonany przez indywidualnych wrażeń.

Jaki wynik nie powinien liczyć

Głównym celem noszenia szelek – to jest prawidłowe rozmieszczenie wszystkich elementów uzębienia. Ciekawostką jest fakt, że przez cały okres leczenia ortodontycznego w obowiązku, by sprawdzić kilka kroków o prawidłowy zgryz.

Wynik uzyskany po sobie szelki muszą spełniać pewne kryteria. Oto ich lista:

– nie gryzie żadnych patologicznych form;

– powinny być całkowicie odnowiony funkcję trawienia, oddychania i żucia;

– wszystkie powikłania chorobowe, których przyczyną była wada zgryzu wyeliminowane.

– położenie zębów powinny spełniać międzynarodowe standardy.

Ortodonty zobowiązany jest do przeprowadzania pełnej realizacji każdego z tych punktów na proces leczenia. Jednak, jak wspomniano powyżej, szelki przed i po ich użyciu dały najlepsze rezultaty, trzeba nosić ochraniacz szczęki lub uchwyty.

wyniki

Jeśli przeanalizować komentarze ludzi, którzy mieli do noszenia szelek, można stwierdzić, że ta metoda korygowania zgryzu i zębów wyrównanie nie traci swoje znaczenie.

Ludzie w każdym wieku przejść przez leczenie ortodontyczne i jest przygotowany przez piękny zdrowy uśmiech. Najważniejsze, według wielu pacjentów – jest znalezienie dobrego specjalisty, który zależy bezpośrednio od skuteczności tej techniki.