217 Shares 9502 views

Teatr młodzieży w Czeboksary: historia i osiągnięcia

Chuvash Teatr Młodzieży w Czeboksary powstała w stolicy Republiki. Teatr w 1999 roku, otrzymała nazwę Chuvash poety i osobą publiczną Mihaila Sespelya. Jest uważany za datę jego powstania, z 04.03.1933, gdyż po raz pierwszy na scenie grał wydajności „Młoda warstwę” (w oryginale „STOMP), pod kierownictwem dyrektorów Edwin Feiertag i Małgorzata Figner. Przybyli z Leningradu i przyniósł nauczycielom i obsadę dla nowego teatru.

Absolwenci Teatru Narodowego School Musical stał się przyszłe zmiany pokoleń aktorów. Wszystkie gry i występy odbywały się w 2 językach: rosyjski i czuwaski. Wystawiając prace w teatrze nie były oparte wyłącznie na folklorze, współczesnych autorów krajowych, ale znalazło się na pracach zagranicznych dramatopisarzy.

W latach wojennych działalność teatr został zawieszony, a 2 lata po zwycięstwie, wrócił mu życie.

współczesny teatr

Teatr Młodych Widzów. Sespel Czeboksary pracuje w rodzinnym mieście około 15 dni w roku. A reszta trupy teatralnej zwiedzania regionów Republiki Chuvash, a także pozostawia za granicą w innych miastach. Na przykład, tylko w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2007 roku pokazali 55 dzieł teatralnych w kraju i 19 – w innych miastach.

TYUZ posiada występy w ponad 20 występów i spektakli. Od teatru dla dzieci i młodzieży, głównym problemem dotknięte relacji dzieci i rodziców, wartości rodziny, szkoły porów miłosnych uczuć istnienia istnienia i śmierci i wielu innych rzeczy.

teatralny makijaż

W dniu dzisiejszym czasie obsada obejmuje 27 osób, wśród których są honorowane figury i Folklor Republiki. Umieść dyrektorem artystycznym Teatru Młodzieży trwa Czeboksary Stanislav Wasiljew. Młodzi aktorzy są utalentowani i wielkie nadzieje są serwowane. Siły działające trupy ważnych zdarzeń występuje w murach teatru. Umieszczenie własne siły, wszystkie są moje serce kibicowania niego. Dzięki nim wiele osiągnięć w Youth Theatre, jest coś do dumy Republiki Chuvash.

Twórczy udział w festiwalach i osiągnięć

Każdego roku w Republice Czuwaszja podjęło teatralny konkurs o nazwie „Chĕntĕrlĕ charshav” (tłumaczone jako „wzorzyste zasłony”), gdzie Teatr dla młodzieży. M.Sepselya aktywnie uczestniczy i otrzymuje różne nagrody za osiągnięcia teatralne. Występy „Nasza akcja to” E.Ellieva (1992), „3 siostry” Antoniego Czechowa (1996) i „Psy” K.K.Sergienko (w 2007 roku) został uznany za najlepsze produkcje Teatru Młodych Widzów Czeboksary.

Teatr brał udział w wielu festiwalach rosyjskich, a nawet jeden konkurencja zagraniczna w 2004 roku w Stambule (Turcja) – „Przestrzeń Istanbul-teatr”

Dar 85-lecia teatru

Czeboksary Youth Theatre pracował przez wiele lat i nie mają własnych pomieszczeń. Od późnych lat 90-tych (i to nie wystarczy 20 lat) grupa teatralna musiał dzielić przestrzeń z innymi artystami sceny Domu Kultury «Traktoromtroiteley». Dla sztuki teatralnej zajmuje dużo terytorium i urządzeń technicznych: to skomplikowane konstrukcja występów, urządzenia do światła i dźwięku, i więcej. Niektóre kostiumy, peruki, biżuterię, buty, makijaż pokojowej, szczegóły – jakie są? Aby to zrobić, trzeba twórczej przestrzeni.

Ale w grudniu 2016 Republikańska administracja podjęła brzemienną w skutkach decyzję – dać dawnym kinie, które ma podobną nazwę jak w teatrze – „Sespel”. Tak więc, teatr młodzieżowy w Czeboksary znalazł swój dom. W tym samym pomieszczeniu, w ostatnich dniach maja 2017 Międzynarodowy Festiwal Filmowy 10-ta odbyła.

Aktorzy byli bardzo podekscytowani i szczęśliwi jego nowe osiągnięcie, tak długo marzył o tym. Teatr trupa rozpoczął prace remontowe swojego nowego domu, od razu zdał sobie sprawę z decyzji rządu. W grudniu 2016 roku, zaledwie 10 dni, mają naprawione, myte, czyszczone cały teatr. Mimo że budynek ma w skomplikowanej sytuacji awaryjnej, ale artyści umieszczone w kolejności każdy kąt, zakutochek – wszystko jest zrobione starannie ręcznie. Odnowione pokoje, foyer, garderoby, stage – wszystko w porządku, aby móc tworzyć i dać dzieciom wszystko, co najlepsze.

W „Sespel„planowane pojawienie wokalne i choreograficzne środowisk dziecięcych, a także studia teatralnego, który będzie prowadził zajęcia mistrzowskie zmusza do obsady Teatru Młodego Spectator w Czeboksary.

Jak znaleźć Czeboksary State Theatre dla młodzieży im.M.Sespelya

Do tej pory teatr nie był jeszcze otwarty do nowego domu. Na jesieni 2017 roku planowane jest pierwsze pojawienie się na scenie Teatru Młodzieży w nowym budynku. Dlatego aż do września 2017 roku, można znaleźć w Czeboksary, Eger Boulevard 36.

A od września 2017, Teatr Młody widz. Sespel Czeboksary nabyć jako adres Moskovsky Prospect, 33.