353 Shares 6030 views

Sutki podczas ciąży swędzenie i płatków: przyczyny

Z początkiem ciąży, ciało, a ciało kobiety znacznie przekształcony. Tak więc, zwiększenie obciążenia narządów wewnętrznych: zwiększenie ilości krążącej krwi, wątroby i nerek pracuje w przyspieszonym tempie, i tak dalej. organizm przyszłej matki jest również zmienia się radykalnie. Jej biodra są szersze, skrzynia wydaje się większy. W okresie zaczyna się pojawiać brzuch i tłuszcz podskórny osadza się na boki. Wszystko to jest absolutną normą. Kobiety często mogą przeszkadzać nowe doświadczenie, którego nie spotkałem wcześniej. Większość moms powiedzieć, że zmienili sutki podczas ciąży. Jest to patologia? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w artykule. Należy powiedzieć, jakie są powody, że swędzenie sutków u kobiet w ciąży i trzeba jakoś sobie z tym poradzić.

sutek

Pierś płci pięknej jest dla dziecka naturalnego karmienia. To ciało ulega pewnym zmianom podczas cyklu miesiączkowego. Z pewnością każda kobieta zauważyła, że przed rozpoczęciem kolejnego krwawienia skóry piersi staje się bardziej wrażliwa.

Sutki podczas ciąży ulegają dramatycznej zmianie. Zwiększają one wielkości, może podjąć nową formę i kolor. Wszystko to nie jest oznaką choroby. Każdy lekarz powie, że sutki podczas ciąży czasami ból i swędzenie. Istnieje kilka powodów. Wszystkie z nich można podzielić na naturalne i patologiczny. Uważamy, każdy szczegół i dowiedzieć się, dlaczego zachowuje się w ten sposób sutki piersi w czasie ciąży.

zwiększenie piersi

Często kobiety swędzenie sutków podczas ciąży. Powodem tego staje proliferację i wzrost udziału mleka. Ze względu na szybki wzrost skóry rozciągniętej nierównomiernie. To powoduje swędzenie. W niektórych przypadkach, po kilku dniach, obecność takiej funkcji, można znaleźć małe rozstępy na piersiach – rozstępy. Pozbyć się ich jest trudne. Dlatego konieczne jest, aby dbać o piękno skóry na piersi z góry.

Terminowe zakup nowej bielizny i cieszyć się kojący balsam do ciała. Preferowanie produktów wykonanych dla kobiet w ciąży.

Izolacja drażniących wydzieliny

Sutki podczas ciąży nie mogą być porysowane tylko, ale również staje się podrażniona. Często skóra na nich staje się czerwona i łuszcząca. Przyczyną tego objawu jest wybór specjalnej tajemnicy.

Jeśli spojrzeć na kobiecych piersi uważnie, można zauważyć na sutek otoczki małych białawych wstrząsami. Wiele kobiet uważa, że to oznaka choroby lub nawet rozpocząć wycisnąć. W rzeczywistości, to jest absolutnie naturalna struktura kobiecych piersi. Worki te zawierają specjalny sekret, który jest uwalniany podczas karmienia piersią w dużych ilościach. Ta cecha kobiecego ciała przeznaczony jest do normalnej organizacji laktacji. Wydzielają substancja smaruje otoczki smoczka i chroni je przed wysychaniem i pękanie.

Pojawienie siary

Wiele kobiet w ostatnim stadium ciąży swędzenie i płatków sutki. Powodem tego staje się intensywne oddzielanie siary. Często problemem dla już porodzie kobiety, których mleko przewody są dobrze znane. Przydzielone siary wysusza skórę na piersiach i powoduje swędzenie i łuszczenie się.

Wszystko to jest absolutnie normalne wzór. Aby zmniejszyć podrażnienie skóry wrażliwej, często wziąć prysznic. Jeśli jest to niemożliwe, aby wytrzeć dziecko skóry chusteczki. Mogą one również pomóc specjalnych wkładek pochłaniających do klatki piersiowej.

reakcja alergiczna

Jeśli swędzenie i płatków sutki we wczesnym okresie ciąży, powodem tego może być bodziec zewnętrzny. Starannie rozważyć jej szafa. Być może niedawno zakupiony nowy bieliznę? Sprawdzić go ssać. Taka reakcja gruczołów może być syntetyczny. Również alergii w postaci świądu i łuszczenia może powodować środki higieny osobistej.

Podczas ciąży organizm kobiety staje się bardziej wrażliwa. On potrzebuje szczególnej opieki i troski. Zakupić specjalne żele pod prysznic, przeznaczone dla kobiet w ciąży. Najczęściej mają naturalny skład. Warto też zwrócić uwagę na luffy. Jeśli jest to bardzo trudne, należy kupić nowy. Wiele przyszłych mam używać produktów dla dzieci i nie ma problemów z swędzenie i łuszczenie gruczołów sutkowych.

procesy patologiczne

Jeśli masz podrażnione brodawki sutkowe podczas ciąży, należy upewnić się, aby poinformować o tym lekarza. W większości przypadków taka reakcja jest nieszkodliwe i łatwe w obsłudze. Jednak istnieją przypadki, gdy zmiany hormonalne powodują rozwój procesów patologicznych w organizmie kobiety. Jednocześnie, istnieją dodatkowe objawy. Są one wyrażone w zmianie kształtu piersi, nietypowe brodawki rozładowania zielonkawe, czerwone lub odcieni szarości. Ponadto, w niektórych przypadkach, temperatura może wzrosnąć i pogorszyć ogólny stan kobiety.

Lekarz może zalecić, aby przejść przez kilka diagnostyki. Badanie USG piersi jest przypisany częściej. Jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga specjalnego szkolenia. Podczas diagnostyki specjalista będzie w stanie dokładnie określić, czy jest w swojej patologii ciała lub swędzenie, ból i obierania sutki spowodowanych przez poszczególne cechy i nowych i interesujących pozycji.

zwiastunem narodzin

Niektóre kobiety w późniejszych etapach podrażnieniom. W ciąży, może być pośrednim wskaźnikiem spotkania awaryjnego z dzieckiem. Podczas wystąpienia porodu zwiększa produkcję oksytocyny. Hormon ten jest uwalniany przez przysadkę mózgową i wpływa na mięśnie mięśni genitalia. Z pewnością wielu z was wie, macicy i piersi kobiety są ze sobą powiązane. Może to być dość łatwe do wykonania. Starają się pobudzać sutki, a otrzymasz odpowiedź w postaci obniżenia narządów płciowych.

Nadmiar oksytocyna nie tylko prowadzi do wystąpienia skurczów, ale również do zmian w gruczole sutkowym. Sutek zaczyna pęcznieć i trochę rumieniec. Ponieważ organizm kobiety przygotowuje się do wczesnego karmienia piersią. Należy zauważyć, że z powodu bólu brzucha i dolnej części pleców podczas skurczów przyszła mama może nawet nie zauważyć zmiany w stanie jej piersi i sutki.

Podsumowując wyniki artykułu

Teraz wiem, jak zachowywać się w sutków w czasie ciąży. Jeśli skóra na piersi zaczęła się zmieniać, pojawił się świąd, pieczenie, ból, lub peeling, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Tylko lekarz będzie w stanie przeprowadzić dokładną analizę w celu ustalenia prawdziwej przyczyny objawów. W niektórych przypadkach lekarze zalecają stosowanie olejów naturalnych do zmiękczenia tych obszarów i bezpiecznych leków. Ale nie niezależnie wyznaczyć podobną korektę. Może to prowadzić do nieoczekiwanych konsekwencji. Upewnij się, że zachowanie skóry piersi i brodawek sutkowych podczas ciąży. Dbać o swoje ciało i być piękne!