249 Shares 9134 views

Hine (brandy): Opis smaku, opinie

Wśród regulowane przez odpowiednie ustawodawstwo napojów we Francji, mających prawo być nazywany Cognac, słusznie zajmuje on swoje honorowe miejsce. Hine – Francuski koniak, ale z angielskimi korzeniami. Być może dlatego tytułowy dom koniak tylko w regionie oficjalnie przyznano prawa do dostarczania swoich produktów na dworze królewskim. I we Francji, w domu, napój ten jest jednym z elitą wśród mieszkańców kraju.


Historia. początek

Hine dom koniak urodził się dawno temu, w czasach Woltera Francji w 1763. W tym samym roku, przedmiotem English Tomas Hayn wysłane w kolejnym słonecznym kraju – Francja. Przybywa w miejscowości Jarnac poprawa gramatyki francuskiej. Ale tu zaczyna wojnę między sąsiednimi krajami, a młody człowiek został zatrzymany. Jadąc po (krótkiej) okres wolności, ożenił się Francuzka Francoise Sprawy, którego ojciec pracował działalność koniaku. Wkrótce teściowa staje się partnerem, a już w 1817 roku Thomas rozpoczyna zarządzanie produkcją i podając nazwę firmy, „Hain”. Od tamtej pory już prawie dwa wieki rzeczy idą w górę, a Hine – koniak ukochany przez prawdziwych koneserów alkoholi. Słynne logo – jeleń, który teraz zdobi etykiet pojemników – tam w 1866 roku.

Historia domu

Hine Cognac dom – jeden z pierwszych, który zdobył międzynarodowe nagrody. Na przykład w Stanach Zjednoczonych w konkursie w 1859 roku, aw połowie ubiegłego wieku firma „Hain” jest uprawniony do dokonania dostawy do brytyjskiego dworu królewskiego (oficjalny sposób). W wyniku formatowania biznesowej części udziałów przekazanych do holdingu Louis Vuitton, osławiony „Hennessy”. Ale do kredytu „Hein” w domu, byli w stanie utrzymać swoją podstawową organizację produkcji i struktur. Obecnie firma zarządza Bernar Hayn, bezpośredni potomek Thomas, ojca założyciela kancelarii, 6 generacji.

Bernard i cygara

Nawiasem mówiąc, obecny władca – wielki miłośnik kultury cygara. Nie na darmo w zaleceniach jak używać Hine (koniak), tak wiele miejsca poświęca się pić zgodności z głównych rodzajów cygar, która stała się znakiem rozpoznawczym milczących i walory smakowe Spółki koniaku.

produkcja

W „Hein” dom praktycznie nie ma własnych winnic. Wydaje się, że fakt ten powinien skomplikować produkcję wysokiej jakości napoju. Jednak rozwiązanie jest proste: alkohol zakupiony od zaufanych producentów Grand i Petit Champagne (głównie młodych destylatów). Niektóre kwota do produkcji swoich produktów, a także zakupiono Feng-Bois.

Firma Kodeks Jakości

Istnieje również swój własny kod definiowania produkcję wysokiej jakości, zasady, które ściśle przestrzegają kreatora stamtąd.

 • Stosowanie tylko poziomych pras do wytłoków substratów.
 • Held pełnej naturalnej fermentacji winiarskiej.
 • Jest obowiązkowe destylacji badań oraz najważniejsze – zawiesina drobnych cząstek.
 • Dla fragmentów używanych tylko bębny, ręcznie robione obszarach dębowych Tronse i Limousin.
 • W przypadku pojemników parzonych wrzącej wody i zwilżonego gotowy koniak starzenia. A przednie alkohole migawki rozcieńcza się do 60% siły.
 • piwnice wilgotności i przechowywania – 80% i powyżej.
 • Ekspozycja jest przeprowadzane przez co najmniej 8 miesięcy w nowej beczki, a następnie surowy materiał wlewa się do życia.
 • Assambliruyutsya tylko pić alkohol ekspozycji jest zakończona.
 • koniaki gotowe są w wieku w małych beczkach przez rok, a przed butelkowaniem w filtrze szklanym dalej. Butelki Sami są płukane przed napełnieniem koniaku.

I to jest – tylko podstawowe zasady wymienione produkcje, które produkowane wysokiej jakości koniaku (proces fotograficzny, patrz poniżej).

nemassovoy napój

Jest oczywiste, że takie rygorystyczne przepisy, które troszczą się o zgodności i właścicieli firmy i kontrolowania organów wewnętrznych i zewnętrznych, nie wskazują na przemysł masowy. Ale może to na lepsze, jak tego napoju, bez wątpienia, ma swoją pierwotną twarz. Z tego samego powodu Hine – VSOP koniak lub innego przedstawiciela „Hein” w domu – nie zawsze znaleźć miejsce na półkach sklepów z odpowiednich produktów. A teraz trochę informacji na temat każdego z produktów domowych.

Hine Cognac VSOP

Do produkcji tego typu wykorzystuje oryginalną mieszankę. Składa się ona z 60% alkoholu do wytwarzania GP Champagne koniak, 40% – surowego Petit Champagne. Ponadto, jeśli najmłodszy z alkoholem na ekspozycji – 4,5 roku, najbardziej „Mołdawia” – 15-letni. Zalety mieszania ujawniono Preinkubacja alkoholi beczek oddzielnie od siebie. Następnie już odpowiednio przyprawione paszę zmieszano, a otrzymany napój szlachetny starzeniu w małych tarakh – francuskich beczkach dębowych. Rezultat: miękkie i zaokrąglone koniak (patrz zdjęcie poniżej), który jest doskonale wyważony. Wyróżnia się kolorami kwiatów i owoców, jaśminu i miodu. Ma doskonałą trwały posmak i aromat dojrzałe. Ten VSOP – rzeczywiście, duma marki oraz właściciela i kapitana piwnicy – otrzymał zasłużoną srebrny medal w 2000 na międzynarodowej imprezie, konkurencji Spirits Challenge. Zawartość alkoholu napoju – 40%.

Hine Cognac XO

Cognac Hine Antique XO – jest bardzo cienka i uzasadnioną napój. To jest prawie idealnie wyważone od ponad 50 rodzajów koniaku, pochodzenia Petit i Grand Champagne. Dostępny od 1920 roku. Ma słodki aurę, która łączy optymalną wytrzymałość i miękką czułością. Smak stopniowo ujawniać, całe bogactwo odcieni wanilii, pieprzu, czerwonej i białej, anyżu, cynamonu i mięty. Również obecne, dąb uwagi, co wskazuje, że długotrwałej ekspozycji surowców. Ma bardzo długi finisz i dojrzałości harmonię. Fani reszty cygar: Bernar Hayn zaleca tę opcję dla cygar „Montecristo” numer 1 lub 3.

zestaw

Brandy ustaw „Hein” – idealny kochanek prezent szlachetny i elitarnym napojem. Hine rocznika № 1 składa się z trzech zbiorników z brandy, 0,2 l wytrzymałościowe – 40%. Jest to napój Prawdziwy mężczyzna jest. I dość rzadkością w alkoholu społeczność prawdziwych koneserów sztuki koniaku. Zgodnie z tradycją, jak dobre wino, koniak rocznika smak i charakter w dużej mierze zależy od warunków środowiskowych tego czy innego roku uprawy, warunków starzenia. Oszacowanie potencjalnego napoju, pracował przez wiele lat istnienia domu, pozwala mówić o idealnym smaku. Vintage Cognac Hine, którego cena zaczyna się od tysiąca dolarów za zestaw faktycznie obejmuje trzy różne wieku destylat mieszania alkoholu, z których każdy jest wyjątkowy. Takie zestawy są produkowane w ograniczonych ilościach i zawsze doceniane przez fanów. Trzy millesime do wina – idealny przyjaciel prezent na moje urodziny, partnera biznesowego lub męskiego szefa.

 • Hine rocznik 1957 ma miękkie i luksusowe Smak: owoce, kwiaty, jaśminu i moreli. Wykończenie jest bogata i długa. Aromat z dominującymi nutami suszonych owoców i delikatnej skóry garbowania.
 • Hine rocznik 1975 – ton przypraw i dąb, wydane taniny. Filc odległe nuty goździków i długim posmaku.
 • Hine rocznik 1981 – odcienie różnych owoców, nuty wanilii i brzoskwini.

Cognac Hine. opinie

Zbieranie danych napojów nie jest wyraźnie przeznaczony dla zwykłych i masowej konsumpcji i produkcji. Hine – koniak, wymaga uwagi i szacunku. Uzyskać co najmniej fakt, że jest ona oficjalnie dostarczona do Trybunału angielskiej królowej. I interesujący fakt, że, na przykład, koniak Hine Family Reserve, jeden z prezentowanym domu „Hain”, dostępny jest w ściśle ograniczonych ilościach dozowanych w numerowanych butelkach. Mieszanki napojów utworzony z różnych alkoholi produkcyjnych Wielki szampana. Cechą charakterystyczną jest to, że końcowy etap moczenie odbywa się w małych beczkach dębowych francuski nich (po wymieszaniu surowca). Taka super-elita koniak – uosobieniem elegancji i tradycji domu „Hain”. Zaleca się, aby zarezerwować dla głównych świąt: uroczystości rodzinnych, wesel, jubileuszy. Opinie o wykorzystaniu koniaków – powyżej mediany pasków i, co do zasady, jedynie zachwalający zawartości. Napój jest zawsze zadowolony cenionych gości, ma zaokrąglony smak, bardzo długi i szlachetny posmak, zapach starej dobrej brandy: kwiatów i lasów, nutami dębu. Zdaniem wielu fanów (a także szereg zaleceń), to koniak jest najlepiej zharmonizowane z cygar dominikańskich, ma delikatny zapach. A jednak, według gości skosztował szlachetny wymarzony pić koniak „Hein” bardzo dobrze z gorzkiej czekolady, nie jest zbyt słodkie desery, owoce i ciastka czekoladowe. Napój ten z pewnością nie jest serwowane do stołu w ramach pierwszych i drugich dań. Zdaniem fanów, ma miłą rozmowę po obiedzie, na tyle obfite, można podkreślić kawę z cynamonem i znakomitych cygar lub papierosów.

Najnowsza historia starego domu koniakowym

Od początku 2000 roku najnowsza historia „Hein”. Na trzydziestu pięciu stanowiskach kierowniczych mianowany M. Cornell, który przesuwa nacisk produkcji wyrobów House Cognac. Więc teraz praktycznie ograniczone Manufacturing Company Cognac Hine Antique XO i VSOP Cognac. Nacisk idzie również w kierunku produkcji rocznika butelkowania małych elitarnych butelkach 0,2 litra pod względem zestawy upominkowe, które są dość drogie. Na odwrocie każdego z pojemników z koniak różnych latach uwalniania napisem, który można przetłumaczyć z języka francuskiego, tak aby nie zrobić wiele, mamy tylko najlepsze! Urzeczywistniającym motto, sama firma przekształcona w rodzaju chic „Brandy» Aston Martin, elita w branży motoryzacyjnej. Oraz w rozwój tych nowych strategii, firma jest także sponsorem rarytasów konkurencja samochodowych w angielskim Goodwood.