501 Shares 7878 views

Reinhold – Thuja dekoracyjny. Opis, cechy uprawy

Tuja roślin należący do rodziny Cypress i ponad 120 odmian. Wśród nich są tak małe krzewy i drzewa raczej imponujące rozmiary. Dla postaci karłowatych dotyczy klasy Reinhold – Tuja nie więcej niż 3 metry, należące do podgatunku zachodnich.


opis

Naturalnym siedliskiem tej rośliny – kraje Azji Południowo-Wschodniej (Japonia, Korea, Chiny). Ale ostatnio, Tuja jest szeroko rozpowszechniona w Europie, po przeniesieniu stamtąd do Nowego Świata. Ze względu na jego mało wymagająca do warunków środowiskowych oraz możliwość być uprawiany w otwartym polu, że jest kochany przez ludzi zakład był aktywnie wykorzystywany w zieleni publicznej.

Thuja occidentalis Rheingold to krzew do 3 m wysokości z koroną kulistą w młodym wieku i owalnego jaja po latach. Tempo wzrostu wynosi około 10 cm rocznie. W sezonie igły zmieniają kolor z jasnym złoty (wiosna) do brązu-brązowy (jesienią i zimą). Jest to niezwykłe rośliny kolor często determinuje fakt, że projektanci i amatorskich ogrodnicy preferują ten rodzaj innych podgatunków zachodniej tui.

Sadzenie i pielęgnacja

Reinhold – Thuja bezpretensjonalny, mogą rosnąć po obu słonecznych i zacienionych obszarach. Jednakże, w tym ostatnim przypadku, kolor jego igły nie będzie więc jasne i ekspresyjny. Sadzenia w gruncie odbywa się w małej kopca tak, że układ korzeniowy jest na wysokości około 10 cm nad ziemią. Pomaga to uniknąć nadmiernego osiadania gruntu pod własnym ciężarem roślin. Składniki mieszaniny gleby stosowane do uprawy tui są SOD torfu i piasku w stosunku 2: 1: 1. Pomimo faktu, że roślina nie jest bardzo wymagający na żyzność gleby, z nawozów mineralnych i organicznych, można uczynić go lepszym rozwoju i wzrostu.

Reinhold – Thuja, który preferuje miejsce osłonięte od wiatru. Zakład również nie toleruje nadmiaru wilgoci. Aby tego uniknąć konieczne jest utworzenie odwadniania, która jest wykorzystywana jako warstwa pokruszonego kamienia 10-20 cm grubości. Jednocześnie overdry gleby też nie powinno być. Do dwóch wiader tygodniowo na roślinie, w zależności od pogody i wilgotności sezonu, byłoby wystarczające do podlewania. Od czasu do czasu, po usuwaniu rozluźnienia powierzchni należy prowadzić (nie więcej niż 20 cm głębokości). Przed okresem zimowym należy dokonać tui fryzury. W przeciwnym razie roślina nie może wytrzymać obciążenie śniegiem. Przycinanie martwych gałęzi na wiosnę, ile potrzeba.

Zastosowanie w Landscape Design

Tuja Reingold i opisane powyżej, to równie dobrze wygląda pojedynczych lądowań, a także do tworzenia kompozycji z kilku roślin. W tym ostatnim przypadku, krzewy mogą być rozmieszczone w postaci zabezpieczenia lub umieścić w grupach. W ten sposób będą one skutecznie dekoracji ogrodów, tarasów, małe skaliste stawy, nadając mu żądany akcent koloru w przeciwieństwie do innych roślin iglastych i liściastych. Reinhold – Thuja, który nie tylko daje niepowtarzalny wygląd ogrodu, uszlachetniania, ale również jest doskonałym oczyszczacz powietrza. Korzenny aromat, który wypełnia otaczającą przestrzeń, znane fanom tej rośliny.