228 Shares 9094 views

Kto to jest ginekolog i traktuje

Medycyna obejmuje różne dziedziny i kierunki. Są specjaliści zaangażowani w neurologii i układu mięśniowo-szkieletowego, pomocy medycznej w leczeniu naczyń krwionośnych, a chirurdzy mózgu. Jest również często dana osoba musi skontaktować się z lekarzem, kardiolog, okulisty i innych lekarzy. Kto to jest ginekolog? To pytanie często pojawia się u płci pięknej. Po tym wszystkim, że mają do czynienia z pracownikiem ochrony zdrowia. W tym artykule dowiesz się, że traktuje ginekologa. Dowiesz się o niektórych odmian tej branży.

Kto to jest ginekolog?

Głównie ginekolog – specjalista, który ukończył studia medyczne. Ponadto, osoba ta musi przejść staż i praktykę. Dopiero wtedy wolno mu prowadzić własną działalność medyczną.

Kto to jest ginekolog? Ten lekarz, do czynienia z regulacją i kontrolą zdrowia kobiet. Warto zauważyć, że ludzie nie muszą iść do tego lekarza. Płci pięknej jest ustawiczne okresowo dojść do tego odbioru. Warto zauważyć, że odwołanie się do ginekologa nie tylko w obecności niektórych dolegliwości. Jest to unikalny zawód. Wiele zdrowych kobiet regularnie pójść do specjalisty w celu potwierdzenia stanu normalnego.

Te różne ginekolodzy

Ginekolog – kim jest? Wiesz już, że jest specjalistą do czynienia ze zdrowiem kobiet. Jednak ginekolodzy są różne. Być może dla niektórych będzie to rewelacja.

 • Ginekolog położnik,. Ta osoba jest w ciąży i wydać na świat dziecko.
 • Ginekolog, układ rozrodczy. Dział ten lek jest stosunkowo nowe. Lekarze są zaangażowani w prokreacji para z pomocą najnowszych technologii i zapłodnienia in vitro.
 • Ginekolog-endokrynolog. Ta osoba jest zaangażowana w hormonalnej kobiety. Ponadto, lekarz jest dobrze zorientowani w tarczycy u pacjenta.
 • Pediatryczny ginekolog. Specjalista jest w prawie każdym szpitalu, w przeciwieństwie do wyżej wymienionych. Pracownik zdrowia bada dziewczynę w wieku poniżej 18 lat.
 • Gynaecologist chirurg. Ten lekarz specjalizuje się w chirurgii.

Do której należy skonsultować się z ginekologiem do Ciebie – zależy od dolegliwości. Najczęściej kobiety przyjść do recepcji do miejscowego ginekologa. Po tym specjalistą, jeśli to konieczne, wysyła je do dalszych konsultacji.

U lekarza

Jeśli potrzebujesz ginekologa, konsultacje dla kobiet – jest to instytucja, do której chcesz zastosować. W sobie niekoniecznie muszą mieć dokumenty. Ponadto, można dostać się na spotkanie z prywatnego ginekologa. Te lekarze praktykujący swoją działalność w wielu miastach. Jednakże w odniesieniu do kontroli i ewentualnych dodatkowych analiz będzie musiał zapłacić. Bądź przygotowany na to.

Podczas przyjęcia, lekarz najpierw przesłuchuje pacjenta. Wszystkie reklamacje rejestrowane na karcie. Koniecznie zwróć uwagę na datę ostatniej miesiączki. Lekarz prawdopodobnie poprosi go wymienić. Również po to badania przeprowadzone kontrole. Z odpowiednimi skarg lekarz bada gruczołów sutkowych. Jednak ta manipulacja odbywa się tylko w pierwszej połowie cyklu. Następnie ginekolog poprosi, aby usiąść na krześle. Jeśli jeszcze nie jesteś aktywny seksualnie, jest ona wykonana z macicy i jajnika badania palpacyjnego przez odbyt. W innych przypadkach, pochwy metoda klasyczna. Pod koniec manipulacji trwa specjalisty mazistej, który może zbadać florę, obecność chorób przenoszonych drogą płciową poprzez, i tak dalej.

święto

W Rosji, w Dniu lekarza i indywidualnie mają specjalistów święta. Kobieta lekarz nie jest wyjątkiem. Ginekolog dzień jest obchodzony w dniu 15 lipca. Jeśli w tej chwili idziesz do specjalisty, nie zapomnij, aby mu pogratulować. Będzie to z pewnością ucieszy wiadomość Dr. ciepłych słów od swoich pacjentów. W kraju jest podana data nie jest święto. Więc festiwal znany jest do wąskiego kręgu osób.

Choroby, które walczy z lekarzem

Ginekolog co zrobić choroby? Przede wszystkim lekarz monitoruje stan mikroflory pochwy. Po tym wszystkim, to wpływa na stan immunologiczny pacjenta. Na każdym egzaminem zawodowym zdrowotnej określa stan flory. Odbywa się to dość szybko za pomocą wacików i badań laboratoryjnych. Ginekolog zajmuje się kwestiami takimi jak:

 • chorób zapalnych narządów miednicy (zapalenie sromu i pochwy, bakteryjne zapalenie pochwy, zapalenie przydatków, zapalenie macicy);
 • choroby zakaźne (Chlamydia, Candida, Trichomonas);
 • Patologia szyjki (nadżerki, dysplazja);
 • nowotwory miednicy (macicy, torbiele jajnika, polipy różnej lokalizacji);
 • ciążą pozamaciczną lub niepłodność;
 • zaburzenia hormonalne;
 • niepowodzenia w cyklu miesiączkowym i częste krwawienia;
 • obniżenie libido, suchość pochwy;
 • korekta menopauza;
 • endometrioza i tak dalej.

Oprócz leczenia choroby, lekarz przeprowadza rutynowe kontrole, jest w ciąży. odnoszą się również do ginekologa płci pięknej, ale planuje stać się matką.

Ginekolodzy, chirurdzy

Kto jest ginekolog – już nauczyli. Odrębną krok w tej dziedzinie zajmują chirurgów. Są lekarze, którzy nie mogą leczyć tylko z metod zachowawczych, ale również do przeprowadzenia operacji. Najczęściej te specjalistów trzeba zrobić cesarskie cięcie lub ginekologicznego łyżeczkowanie. Często specjaliści wykonać wycięcie jajników, wycięcie macicy, włókniaka usunięciu torbieli i macicy. Wszystkie te działania wymagają dalszej konserwatywne terapii i szybkość odzyskiwania. Istotne zalecenia daje wszystkim ten sam chirurg ginekolog.

Opisany zawód daje możliwość przeprowadzania operacji brzusznej (laparotomię) i minimalnie inwazyjne interwencje (laparoskopii, histeroskopii, i tak dalej). Najczęściej, ginekolodzy, chirurdzy pracują w szpitalach. Od czasu do czasu można je znaleźć w rodzenia klinik.

zamiast wniosku

Po przeczytaniu tego artykułu, prawdopodobnie można odpowiedzieć na pytanie, kto jest ginekologiem. Informacje podane tylko powierzchownie opisuje pracę tych lekarzy. Dla bardziej szczegółowej analizy spektrum specjalistów musimy zbadać oddzielnie każdą powierzchnię Ginekologów pracy. Pamiętaj, że kobieta musi iść do specjalisty każdego roku (nie ma skarg). Pierwsza wizyta odbywa się po rozpoczęciu miesiączki (menarche). Uważaj na zdrowie ich układu rozrodczego i nie chorują!