658 Shares 6729 views

Ukraina, Połtawa: obszary wsi. Komsomolsk, region Połtawa Karlovka

Nikolay Vasilevich Gogol – jeden z najbardziej znanych pisarzy, jasne i niezwykła osobowość. Kochał swoją ojczyznę i był z niego dumny. Region Połtawa, dzięki niezwykle utalentowanego rodaka, znane na całym świecie i we wszystkich grupach wiekowych. Teraz jest zorganizowana turyści fascynujący trasy. Idziemy przez wszystkich jej punktach, a także patrzeć na innych ciekawych miast i wsi słynnej dzielnicy.

Połtawa

Region Połtawa zajmuje wschodnią część Ukrainy. Wiadomym jest, przede wszystkim, jego centrum administracyjnym i kulturalnym Połtawie. Wzmianka o tym mieście można znaleźć w 12 wieku w Ipatiev Chronicle. Jednak liczne wykopaliska przeprowadzone na jego terytorium, wskazują, że pierwsze osady tutaj sięgają okresu paleolitu. Podczas swojej długiej historii Połtawa przekazywane z rąk do rąk wiele razy. Jest własnością Polaków, Litwinów, rosyjski, ukraiński. Ona wielokrotnie poddawane atakom niszczących i stał się miejscem decydujących bitew. Najbardziej znanym – bitwa pod Połtawą, w którym Piotr Wielki pokonał Szwedów znakomicie. Ludzie mieszkający nawet skrzydlaty, znany daleko poza granicami Ukrainy, wyrażenie „przepaści, niczym Szweda w Połtawie”. Na początku 19 wieku, region Połtawa stała się centrum kulturalnym Ukrainy. Kotlyarevsky urodzony tutaj, który dał światu wspaniałą operę „Natalka-Poltavka” Gogol Panas Mirny. W Połtawie, mieszkał i tworzył dzieła pisarza Korolenko, Nechuy-Levitsky, Vernadsky pracował Sklifosovsky. Połtawa pielęgnować swoje historyczne dziedzictwo. Turyści czekają zabytki przeszłości i teraźniejszości, unikalnych muzeów, kuchni narodowej, komfortowe hotele i gościnność.

Mirgorod

Region Połtawa, oprócz jego centrum administracyjne obejmuje cztery regionalne miasta. To Komsomolsk, Lubny, Kremenczug słynny Mirgorod. Zasłynął dzięki tytułowej zbiór opowiadań Gogola. Pewnie nie jedna osoba, która nie czytać lub oglądał „Vij”. Nie mniej jest znany, a powieść „Taras Bulba”. Mirgorodtsy pierwotnie uwieczniony nieśmiertelną tworzenia, dzięki czemu miastu kałuży, o którym mowa w czwartej powieści, jedną z głównych atrakcji. Teraz wygląda na to, stawem i uszlachetniony zainstalowane wokół ławki i rzeźby. Oprócz basenów znajdują się liczne zabytki, pomniki, niepowtarzalny Brzozowy gaj, wspaniały park. Z punktu widzenia znaczeniu historycznym i architektonicznym jest kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz kaplica Panteleimon uzdrowiciel.

Komsomolsk, region Połtawa

To nowoczesne miasto urósł nad brzegiem zbiornika Dneprodzerzinsk. Wszedł tędy geolodzy otworzyć anomalię magnetyczną. Rozwijać to zebrał młodych ludzi z całego Związku Radzieckiego. Nazwali nowe miasto na cześć Komsomołu na Amur. Jednak archeolodzy wykazały niespokojny na jego terytorium dawnych terenów i osiedli, co wskazuje, że miejscem Komsomolsk kiedyś mieszkali Scytowie, Gotów, Sarmatów, a nawet Sumerowie. Turyści czekają na unikalnych zabytków 5. tysiąclecia pne i na początku naszej ery. Te kopce nomadów „Trzech Braci”, „Szwedzka Grave”, „Brick” i kilka innych. Pomimo faktu, że jest dość młody i nie ma zabytków miasto Komsomolsk, Połtawski rejon znany jest dzięki jego humoru rzeźb. Tylko tutaj można zobaczyć pomnik starego bimbru lady-Tradeswoman i nasion, hydraulik, policjant, świnie, uosabia alkoholików.

Lubna i Kremenczug

Lubny – kolejny historyczny i kulturalny ośrodek, który jest dumny z regionu Połtawy. Ukraina – kraj, gdzie chrześcijaństwo jest praktykowane głównie. Lubny były oparte tylko w roku, kiedy Władimir miał chrzest Rusi. Przez długi czas udało mu rodzinę Vyshnevetsky. Wdowa Prince Michael Raina Mogilyanka własne pieniądze na budowę świątyni i wkrótce w tym samym obszarze Mgarsky założył klasztor. Stał się największe ośrodki prawosławne. Obecnie w mieście istnieje kilka czynności jednocześnie to historyczne budynki zabytkowe. To Mgarsky klasztor, Katedra Przemienienia i klasztor, kościół Narodzenia. Kremenczug, pięknym miastem i ośrodkiem regionalnym, powstała jako twierdzy obronnej w odległej 16. wieku. Z biegiem lat, wiele razy zaatakował najeźdźców i cierpiał najbardziej poważne szkody. Ale mimo wszystkich kłopotów, miasto przeżyło i zostało odbudowane. Pod koniec lat 18 – początku 19 wieku w swoim składzie terytorialnej wszedł Kryukovsky Posad, miejsce, w którym została zawarta umowa Kurukovsky przypuszczalnie.

Miasto wartości regionalnej

Region Połtawa, istnieje 11 miast powiatowych: Lokhvytsya, Shishaki, Karlovka (Region Połtawa), globiny Kobeliaki. Każdy z nich posiada własną wspaniałą historię. Gadyach powstała w połowie 15 wieku, ale pierwsza osada została zbudowana tu więcej Scytów plemion.

W obrębie miasta znajduje się grób rabina Szneur Zalman bar Baruka, założyciela ruchu chasydzkiego Chabad. W związku z tym, że przyciąga pielgrzymów religijnych z całego świata. Piryatin uważana za miejsce narodzin Aleshi Popovicha, rosyjskim epickiego bohatera. I w tym uroczym miasteczku strzału radzieckiej komedii „The Gas Station Queen” z Nadieżda Rumiancewa w roli tytułowej. O mieście Khorol, nazwany po rzece o tej samej nazwie, na której stoi, nawet wymienia Władimira Monomacha. W dawnych czasach Horol nie tylko odzwierciedlać najazdami koczowniczych plemion, i tatarski-Mongołów zostało niemal całkowicie zniszczone. Pozostałe obszary miasta pod Połtawą – Grzebień (nazwany na cześć ukraińskiego pisarza), Zenkov, Chervonozavodskiy. Oni i kilka osiedli tworzą powiat, region Połtawie, które są dwadzieścia pięć.

były Orchik

W latach 70-tych 17 wieku została oparta Orchik przedmieście. Nazwę otrzymała od rzeki o tej samej nazwie, napływu Aurelie. Dziś jest to miasto Karlovka (Region Połtawa). Ta nazwa została nadana na osiedlenie Bernhard Weisbach, dostać ją w podzięce za usługę Rosji jako ogólne. Weisbach urodził się w Karlowych Warach. Tak nazwał swoją własność ojcowski. Obszar dzisiejszego miasta jest ozdobiony malowniczymi stawami, w którym źródłem rzeki rodzi Tagamlyk. To miejsce jest piękne, wiele ujściach rzek i jezior z różnych zwierząt. Na początku 19 wieku, ówcześni właściciele miasta (rodzina Razumovsky) na własny koszt wzniesiono kościół Wniebowzięcia NMP, która odbyła ślub słynnego pisarza Panas Mirny. Karlovka przejść kolejowych i autostrad.

Dykańka

Mistyczne, tajemnicze, gościnni Dikanka. Dzięki geniuszowi Nikolaya Vasilevicha Gogolya, stała się jednym z najbardziej znanych miejsc na ziemi. Prawdopodobnie bez Dikanki stracą swój specjalny dotykowy Połtawa regionu. Ukraina oferuje turystom wiele ciekawych, ale tutaj na folwarku Prony że Rejon dykański można zobaczyć większość z tej funkcji, skradanie się na dachu w ciągu ostatniego miesiąca, aby porozmawiać z kowalem Vakula i pani Sołocha. Aby dostać się do gospodarstwa rolnego może być na drodze Połtawy. Wielkim wielbicielem talentu Gogola, szef administracji Proninskoy V.V.Udovichenko odtworzył atmosferę czasów opisanych w powieści z tych samych barakach, pokryty trzciną, ogrodzenia, kowalstwo, wagonów Clooney. Jest to szczególnie trudne, aby dostać się do Bożego Narodzenia Dikan'ka jak wycieczki tutaj aktywnie wykupione. Szczęśliwcy, którym udało się kupić bilet, czeka na ciekawe wycieczki, zwiedzanie lokalnej kuchni z potraw przygotowywanych w piekarniku, a koncert Bożego Narodzenia. Oprócz gospodarstwa, majątek jest znany ze słynnego Dikanka Kochubeev, Łuk Triumfalny, wzniesiony w prawo w otwartym polu, Trójcy i św Mikołaja.

Sorochyntsi

Niektóre miejscowości regionu Połtawy jest również powszechnie znana. Jeden z nich – Wielka Sorochintsy. Leży nad rzeką psel, która wpada do szerokiej i potężnej Dniepru. To miejsce dał światu wielkie Gogol. Dom, w którym się urodził, muzeum zostało założone. Na Ukrainie, w wielu miastach i wsiach były sprawiedliwe, ale tak sławny jak Sorochinskaya nie więcej. Rozgłos przyniosła historię przez Gogola. W jej wyjaśnienie współczesnych został podniesiony wspaniały musical, w którym udział wzięło znany i kochany przez ludzi, śpiewaków i aktorów. Teraz targowej styl życia. W uzupełnieniu do obrotu, są ciekawe występy i koncerty zespołów muzycznych.

kurorty Połtawie

Niezwykłe źródła z leczniczą wodą jest również znany obszar Połtawa. Urlop tutaj można prowadzić w wielu uzdrowiskach, zbudowany w dzielnicy Mirgorod, na rzekach psel i Tashan. Główną wartością leczenia w regionie Połtawy – to lecznicze źródła mineralne. Tutaj można poprawić swoje zdrowie lub po prostu cudownie relaksujące, ciesząc się pięknem przyrody i świeżego powietrza, spędzając czas na czystych, piaszczystych plaż. W OSO leczeniu różnych chorób układu żołądkowo-jelitowego i układu mięśniowo-szkieletowego, serca, naczyń krwionośnych, nerwów, stawów, płuc. Urlopowicze oferuje komfortowe mieszkanie, doskonałe jedzenie, nowoczesne centra medyczne i diagnostyczne, przy zastosowaniu najnowszych technik.