367 Shares 9501 views

Jak czyścić podłogi laminowane? Detergent do laminatu

Dziś aż podłóg laminowanych jest zaznaczona. Nie każdy jednak wie, jak prawidłowo dbać o nich. W tym artykule będziemy wprowadzać do sposobu czyszczenia podłóg laminowanych.


Istnieje wiele sposobów wash ten materiał. Najprostszym rozwiązaniem jest użycie dwóch wspólnych rzeczy – czyste, ciepłą wodą i szmatką. Jest to bardzo ważne przy korzystaniu z tej metody czyszczenia nie jest dużo używać wilgotnej ściereczki. Powinien on być przed rozpoczęciem zwilżyć, a następnie wycisnąć nadmiar wody dobrze. Innymi słowy, czyszczenie powinno być wilgotne, ale nie dużo.

Podczas zabiegu może się zdarzyć, że przypadkowo rozlana na powierzchni wykładziny wody. Nigdy nie trzeba panikować w takiej sytuacji. Natychmiast wziąć szmatkę i zebrać rozlany płyn. W związku z tym, ważne szybkości i wydajności. Po zakończeniu procedury niezbędnej do wytrzeć podłogę suchą ściereczką.

Potrzeba do czyszczenia na mokro

Jest zrozumiałe, że w wystarczającym stopniu na mokro do laminowania za pomocą dużej ilości wody, co może mieć negatywny wpływ na stan materiału. Nadmiar wody może wnikać do szczelin pomiędzy stawów wykładzin podłogowych, i niekorzystnie wpływać na działanie blokady. To może spowodować obrzęk i wypaczenia laminatu.

Ale całkowicie odmówić czyszczenie na mokro nie powinno Ważne wokół normy i zrozumieć, jak do mycia laminat. Obiecujący metodą jest użycie do czyszczenia wykładziny podłogowej specjalnych narzędzi. Należy jednak wiedzieć, że stosowanie tych kompozycji do czyszczenia laminatu ciągły podczas czyszczenia nie jest zalecane. Lepiej raz w trzech procedur.

Chociaż można używać detergentów do laminowania trochę mniej. Wszystko w tym zakresie zależy od zanieczyszczenia powierzchni powłoki.

Odkurzacze

Niektóre kategorie osób, czyniąc wielki błąd, używając do czyszczenia laminatu pewnych narzędzi, które nie są przeznaczone do takich procedur. Aby to zrobić, jest surowo zabronione. Nie zaleca się zastosowanie kompozycji, które wykazują właściwości ścierania powłoki powierzchniowe zdolne pokaryabat.

Zasada ta odnosi się do urządzeń myjących. Używać gąbki i szczotki do szorowania, pozostawiając ślady na wykładzinie podłogowej, nie jest zalecane.

Usuwanie plam

Stwierdzono, że podczas naprawy w domu powierzchni tej powłoki może się chemikalia – farba, klej czy coś innego. I wtedy pojawia się pytanie, jak do czyszczenia podłogi z laminatu w podobnej sytuacji.

Ekspertów zaleca się stosowanie w tym celu niewielką ilość alkoholu etylowego i acetonu. Początkowo, aby zabrudzona część chemicznego stosuje się jeden z wyżej wymienionych materiałów, przez kilka minut, a następnie przemywa się wilgotną ściereczką. Po tym, wszystkie miejsca są prawie usunięte.

Plamy z kawy, herbaty, jagód lub wina można czyścić wilgotną szmatką. Jeśli są one suszone, to jest konieczne zastosowanie specjalnego detergentu. Jeśli laminowana powierzchnia utworzona przez śladów kredki lub koła roweru dziecięcego, można wyczyścić je suchą ściereczką wykonaną z nylonu. W przypadku kontaktu z powłoką lub tuszem kroplami paznokci polskiego woli samym acetonem i alkoholem etylowym.

Wytwarzania laminowanej połysk powierzchniowy

Zdarza się również, że podczas operacji laminatu zaczyna zanikać. Profesjonaliści w tej sytuacji zaleca się stosowanie środków na tarcie, które pomagają przywrócić piękno zewnętrzne i połysk powierzchni. Jak czyścić laminować je z utratą połysku?

To nie może być stosowany do laminowania środek przeznaczony do parkietu, ponieważ powłoki te mają inną strukturę i są wykonane z różnych materiałów.

odkurzacz

Wielu producentów podłóg nie jest zalecany do wykonywania jego czyszczenia przy użyciu środków czyszczących detergentów, choć ogólnie można to zrobić. W związku z tym, będzie to zależeć od uruchomionej modelu urządzenia. Oczywiście, laminat można czyścić na mokro próżni – ale tylko rzadko i bardzo ostrożnie. Po zakończeniu procedury czyszczenia określonego wzorca takie urządzenia pozostawić wilgoć laminowanej powierzchni, który niekorzystnie wpływa na materiał.

Oczywiście, to wilgoć jest to możliwe, za pomocą szmatki do usuwania, ale czy to ma sens, aby wykonać podwójne cło? Jest to wystarczające, aby ubiegać się o zwykłe czyszczenie mop podłogi, wyrzucając jej wilgotną ściereczką i osiągnięcia podobnego efektu. Po tym wszystkim, między innymi, nie ma gwarancji, że woda nie może przenikać pomiędzy ułożonych płyt w stawach podczas wykonywania mokro próżniową.

Neutralny odkurzacz

Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie do czyszczenia podłóg laminowanych czyszczenia konwencjonalny podciśnienia, za pomocą których wszystkie zebrane cząsteczki kurzu i brudu z powierzchni. A następnie za pomocą wilgotnej ściereczki i mopy mogą wreszcie myć podłogi.

Opcja ta jest uważana za najbardziej skuteczny sposób czyszczenia powłok laminatowych, odpowiadając na pytanie o sposób czyszczenia podłóg laminowanych. Ważne jest, aby do czyszczenia podłogi niezawodnie, że po nie miała rozwodu.

detergenty

Stosowanie detergentów podczas czyszczenia laminatu musi zaczynać się od wyboru właściwego materiału. W celu upewnienia się, że nie należy prać laminatu, to należy rozumieć, że kompozycja detergentu musi mieć specjalnych dodatków, które są przeznaczone wyłącznie do mycia podłóg drewnianych. Chronią one spoiny paneli z laminatu, nie pozwalając wilgoci przeniknąć między nimi, mają dobre właściwości antystatyczne. Dodatkowo, wysokiej jakości dodaje również do mycia podłóg laminowanych świecić.

Można polecić oznacza „Bugs Laminat” opieka podłóg laminowanych, który zapewnia szczególną ostrożność, ochronę i połysk podłogi. Zawiera olej lniany, nadaje się do podłóg korkowych i nie wymagają dodatkowego polerowania po aplikacji.

Receptury środków do czyszczenia powierzchni laminowanej

Używać „Ostateczny Laminate” należy rozpuścić w wiadrze wody 2 kubka leku. Zwilżyć wacik w roztworze, wyżymanie gąbki dokładnie, a następnie wytarcie to kawałek powierzchni podłogowych.

Ta sama procedura jest powtarzana tyle razy, ile potrzeba, aby na całej powierzchni laminowanego została całkowicie oczyszczona. Jako zrozumienia procesu, wydaje się, że kwestia sposobu czyszczenia podłogi z laminatu. nie tak problematyczne. Czasami po zakończeniu czyszczenia całą powierzchnię laminatu jest użyteczny do zastąpienia zwykłej wody detergentu wytrzyj podłogę okresowego płukania mopa.

Dodatkowe narzędzia, które pomogą Ci zadbać o powierzchni laminowanej

Wiedząc, jak umyć laminat w tradycyjny sposób, warto zebrać informacje na temat dodatkowych zasobów, które pomogą zadbać o takiej wykładziny podłogowej. Produktów czyszczących do tego celu, wraz z gwałtownym wzrostem popularności stosowania paneli podłogowych podłogi staje się coraz bardziej i bardziej.

Ale naprawdę wysokiej jakości, a na pewno bezpieczne dla zdrowia ludzi, narkotyków nie jest łatwe do wykrycia. Aby znaleźć jakości mycia powinny dać pierwszeństwo naprawdę przyjazne dla środowiska, całkowicie bezpieczny dla własnych placówkach służby zdrowia, choć należy podkreślić, że koszt tych leków jest znacznie różni się od budżetu.

Gdy istnieje potrzeba, aby znaleźć pośród obfitości wszelkiego rodzaju ofert tańszy alternatywa, ale nie mniej bezpieczny sposób tam. Możliwe jest zalecane stosowanie destylowanej 3-9% roztworu octu.

Aby wykorzystać konieczne jest dodanie do roztworu otrzymanego w wiadrze wody wybierany, a następnie wytarcie powłoki zgodnie z powyższą technologią. Koszt białego octu rozwiązanie w porównaniu z ceną detergentów marki rzeczywiście śmieszny mimo czyszczenia podłóg laminowanych powierzchni substancji pozbyć zbioru wszystkich możliwych rodzajów zanieczyszczeń, podczas gdy całkowicie pozostawiając resztę. W tym samym czasie rozwiązać problem jak umyć laminat do powierzchni przejętej dziewiczy połysk.

wniosek

Rozważając, jak wyglądają przemyty laminat, który ma na zdjęciu w artykule należy upewnić się, że po wdrożeniu zaleceń swojej podłogi wyglądały dobrze. Wtedy będzie przez wiele lat cieszyć się pięknem i niezawodność.