774 Shares 3920 views

Szczegółowe informacje o formacie EPS: możesz otworzyć pliku?

Teraz omówimy, że sami to format EPS, otworzyć go i jak pracować z tymi materiałami. Ponadto prezentujemy szereg programów, które obsługują tego rozszerzenia.


EPS: Jesteś otwarty? Co to jest?

EPS – format pliku, który może zawierać 2D wektorowej danych, tekstu i obrazów. Najczęściej jest ona wykorzystywana do transportu obrazów pomiędzy różnymi systemami operacyjnymi. W tym przypadku plik zawiera informacje o wielkości konkretnego pliku i podglądu. Takie materiały mogą być umieszczone wewnątrz innych obiektów PostScriptowych.

Do pracy z formatem może być skomplikowane i obróbka graficzna oraz specjalne aplikacje do organizowania i przeglądania zdjęć. Korzystając z jednego z programów, które zostaną omówione poniżej, otrzymasz narzędzia do edycji, przeglądania i tworzenia obrazów EPS.

Interakcje z „Photoshop”

Jeśli mówimy o tym, jak otworzyć EPS w „Photoshop”, należy zauważyć, że procedura ta jest możliwa, ale z pewnymi ograniczeniami. Aby rozpocząć, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy żądany plik, a następnie podjąć „Otwórz za pomocą” i określić program „Photoshop”. Jeśli jest to wektor format obrazu, jego główną cechą – zachowanie jakości przy każdej zmianie skali.

Wada polega na tym, że podczas korzystania z programu „Photoshop” do pracy z plikami interesujących nas, są one przekształcone bitmapy, więc o dalszy wzrost wskaźników jakościowych ulegnie pogorszeniu. przed wprowadzeniem go w „Photoshop” maksymalnej dostępnej wielkości można ustawić dla wygody późniejszej pracy z obrazem.

wygodny ACDSee

Mamy już zorientowali się, że EPS. Otwierasz te pliki opisać poniżej. Zacznijmy program doskonale nadaje się do takich zadań, – ACDSee. Jest to narzędzie, które jest oprogramowaniem uniwersalnym. Jego cechy to – Podgląd i edycja obrazów i umieścić je w internecie lub udziału w sieciach społecznych.

W tym przypadku interfejs jest bardzo prosty. Składa się z czterech zakładek. Korzystając z sekcji „Zarządzanie”, można wybrać zdjęcie, trzeba pracować. Ponadto, można łatwo zmieniać nazwy plików, ale jeśli chcesz – klasyfikowane do określonych folderów. Główny ekran programu przedstawia dysk twardy w systemie plików jako katalogu drzewiastej.

W tym samym czasie dla wszystkich zdjęć, można ustawić podgląd. Do pracy z aplikacją, można korzystać z plików, które są przechowywane bezpośrednio na komputerze, a także zamieszczone na zewnętrznych dysków i napędów wymiennych.

Użytkownik może oceniać zdjęć, tworzenie pokazów slajdów, zmiana rozmiaru, konwersję obrazów do różnych formatów, obracanie zdjęć. Na karcie Edycja, znajdziesz zestaw różnych narzędzi do szczegółowej edycji.

Można też szybko wprowadzić korekty do wybranego obrazu: aby nadać zdjęciom niezwykłą obsadę kolorów przy użyciu jednej z proponowanych filtrów artystycznych, wyrównać i przekształcić sygnał twarzy, aby rozwiązać problem czerwonych oczu.

Program pozwala na dodanie niezbędnych słów kluczowych, a na każdym zdjęciu zaznaczyć pewien obraz, i zgromadzić rysunki do dalszej edycji lub udostępniania.

Rozszerzenie EPS: otwierać i jakie inne programy nadają się do tego?

Ponieważ zadania można łatwo uporać aplikacji GIMP. Mówimy o zupełnie wolnego programu do edycji obrazów. Ponadto, można użyć jednego z następujących produktów oprogramowania: Inkscape, CorelDraw, Adobe Illustrator, IrfanView, QuarkXPress, Ashampoo, Fresh View.

Teraz, że wiesz jakim formacie EPS, otwierasz go i jak go używać. Mamy nadzieję, że materiał ten pomógł Ci rozwiązać problem z komputerem raz.