766 Shares 8417 views

Jak nauczyć się sprzedawać?

W dzisiejszym świecie nie jest tak łatwo znaleźć naprawdę ładne dorobkiewicz. Mimo to nie zawsze dobrze , aby dostać pracę. Jednak utalentowanych sprzedawców zawsze będzie to, co nazywa się „ciepłe bułeczki”, ponieważ produkcja jest konieczne nie tylko w produkcji, ale również do wdrożenia. Jeśli można nauczyć się sprzedawać, będzie znacznie łatwiej poznać, aby komunikować się z ludźmi, aby bronić swojego punktu widzenia. Zgadzam się, że jest to bardzo przydatna umiejętność. Jednak wiele osób uważa, że aby dowiedzieć się sprzedażą zbyt trudne lub nawet niemożliwe, to trzeba albo mieć wrodzony talent lub nawet nie starają się zostać menedżerem aktywnej sprzedaży. Ale to nic więcej niż tylko złudzenia. W tym artykule przyjrzymy się, jak nauczyć się sprzedawać, konieczne jest, aby zmienić swoje zachowanie i jak skonfigurować ludzi do rozmowy.


Przede wszystkim trzeba pragnienie. Jeśli masz chęć i pragnienie, to będzie sukces. Istnieje pięć podstawowych rzeczy, które należy zwrócić uwagę.

Mile widziane. Jest bardzo ważne, aby przywitać potencjalnego klienta, należy ustawić go na żądaną fali, ale niewiele osób wie, że powinna ona zawierać pozdrowienie. W przypadku bezpośredniego podejścia do osoby, wtedy możemy założyć od razu, że nie będzie sprzedawać czegokolwiek. Należy podchodzić w sposób inteligentny. Mówiąc powitanie nie powinien być spokojny, ale nie jest zbyt głośno. Klient musi słyszałem, ale nie bój się z powodu zbyt gwałtownego manipulowania. I, oczywiście, to trzeba zobaczyć na twarzy przyjaznego i szczerego uśmiechu.

Jeden nawet bardziej poprawne powiedzieć „cześć” nie będzie wystarczające. Że zainteresowanie człowiekiem, konieczne jest utrzymanie rozmowy, zadawania pytań, w tym te, które odnoszą się bezpośrednio do niego. Zgodnie z naturą ludzi, każdy jest naprawdę interesująca tylko siebie. Jeśli rozmowa jest na dobrej drodze, klient sam po jakimś czasie powie o wszystkim, co było wymagane.

Reprezentacja. Aby rozmowa była łatwiejsza, należy przedstawić się. Musisz nam powiedzieć, kim jesteśmy i po co konkretny cel zaczął mówić. I pamiętaj, że twoim celem na tym etapie nie jest sprzedaż towarów i przedstawił klientom nowych produktów. Ten ruch nie musi ciśnienie i stopniowo przezwyciężenia każdym kroku. Po prezentacji powinna rozpocząć rozmowę z kimś na temat ścisłej do swojego produktu. Na przykład, jeśli sprzedajesz kosmetyki, konieczne jest wyjaśnienie, czy kobieta używa kosmetyków i jeśli cieszył się, co jest, co marka, co to jest szczęśliwy, czy nie. Pamiętaj, że konkurenci słabości mogą być mocne.

Teraz prezentacja towarów zaczyna. Myślę, że teraz rozumiesz, jak nauczyć się sprzedać. Ten etap jest nie mniej ważne niż poprzednie. Więc trzeba zaprezentować swoje produkty do ludzi zastanawiał się, jak mógł żyć bez produkt szybciej. Notować świadczenia udzielane przez produkt, w miarę możliwości, aby pokazać towarów, spróbować, dotknąć, ocenić. I odebrać całkiem ostro. Od takich działań w pracy ludzkiej poczucie straty. Oczywiście, nie należy kłamać żadnej jakości towarów. Jeśli produkty nie mają żadnych specjalnych funkcji, nie mów, że są. W przeciwnym razie, po zakupy klientów będzie rozczarowany. Prezentacja nie powinna być zbyt długa. Jeśli widzisz, że znalazłeś punkt kontaktu z klientem, starają się rozstrzygnąć, mówiąc i pokazując swój doskonały produkt.

Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzieć się, jak sprzedawać przez telefon, nie będzie takie same etapy budowania dialogu. Należy jednak pamiętać, że nie będzie w stanie wpływać na klienta za pomocą gestów, i nie będzie w stanie pokazać mu towar. Jest to najlepiej zorganizować prywatnego spotkania.

Przed mówić o cenie towaru, trzeba znaleźć analogów produktów, które są znacznie droższe. To pozwala na tworzenie widełki cenowe. Można wyjaśnić, dlaczego tak drogie towary, co dobre i wysokiej jakości, ale klient ma już zdenerwowany, że nie mógł sobie na to pozwolić. Teraz po raz kolejny stwierdza, że produkt jest rzeczywiście drogie, ale jest dzisiaj i tylko dla ciebie będzie kosztować znacznie mniej. Można również pracować na innych uczuć. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób, aby nauczyć się dobrze sprzedawać, należy starać się wykorzystać wszystkie słabości ludzi: poczucie chciwości i stad strat, aby powiedzieć, że jego sąsiedzi lub znajomi już zakupiony, a druga możliwość go kupić tak tanio nie będzie.

Czynienia. Gdy klient jest gotowy do zakupu produktu, ważne jest, aby go nie przestraszyć. Aby to zrobić, trzeba zadać jasne pytanie. Nie można zapytać, czy będzie on kupić produkt. Twoim zadaniem jest, aby „dobić” klient, ale należy podchodzić z daleka. Na przykład, można zapytać, czy ktoś chce zrobić prezent rodzicom, siostra, przyjaciel. Albo powiedzieć, że jego sąsiedzi zakupiono wiele produktów i zapytać, ile chce kupić. Ale należy pamiętać, że na tym etapie klient musi być przygotowany do zakupu towarów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł zawierał odpowiedź na pytanie, w jaki sposób nauczyć się sprzedać. I pamiętaj, że sprzedaż – to sztuka. Potrzeba nauczyć i zdobyć doświadczenie. Wtedy można osiągnąć zadziwiające rezultaty.