765 Shares 8727 views

Knitting w stylu huśtawka. Modny dziewiarskich. Ciekawe pomysły na drutach

Jak nazwać muzycznym technika dziania? Doświadczeni szwaczki znać odpowiedź na to pytanie! Knitting w stylu huśtawka dawna ulubionym igła kobiety na całym świecie. I nic dziwnego – to technika, choć wygląda bardzo trudne, w rzeczywistości jest proste do wdrożenia.

Historia niezwykłej techniki dziania

Nazwa urządzenia pochodzi od angielskiego rzeczownika huśtawka, który w tłumaczeniu brzmi jak „swing”, „Swing”. Można powiedzieć, że to jest modne dziewiarskich – tylko nowa interpretacja dobrze zapomniane stare. Po tym wszystkim, już w 1984 roku znanego profesora sztuki Hilda Sandner opublikował książkę „Knitting inaczej”, gdzie pokazuje jej czytelnicy-needle kobiety niestandardowe wyposażenie, łącznie z huśtawką.

Inny autor książek o drutach – Heidrun Ligmann – porównuje dziania technika huśtawka z muzyką! Porównaj to, nawiasem mówiąc, jest dość dokładne. Ligmann pisze, że w ten styl czystych liniach nabyć miękki, gruby, elementy kątowe stają się mobilne i płyn, pojawia się w dynamice maszyn dziewiarskich i harmonii.

Zalety huśtawce

Dla wielu szwaczka miłości Ta niezwykła technika? Przede wszystkim za atrakcyjną i egzotyczny wygląd gotowego produktu. Ale jest huśtawka i inne zalety. Najważniejsze jest dziewiarskich resztki przędzy. Nikt, nawet najmniejszy przędza motochek nie zniknie – będzie go wszystkim! Kolejny plus – z tej techniki przędzy dziewiarskiej nie plącze, co oznacza, że nie trzeba tracić czasu na odrywania złożonych zespołów.

Inne nazwy

W różnych książkach i warsztatów można znaleźć wiele opcji dla nazw skrzydłowych „dziania skrócone wiersze” na przykład „częściowe dziewiarskich” Istotą pozostaje ten sam. Każde kolorowe fragment dzianiny oddzielnie od obszaru roboczego, bez spoin prowadzących w produkcie.

elementy swingu

Tłumaczymy dla początkujących: Knitting w stylu huśtawka składa się tylko z dwóch elementów – wersów i pauz. Wstrzymuje są zazwyczaj wykonywane dżersejem i strofy – Podwiązki.

Wstrzymuje nazywane są szeregi, idąc operacji i wizualnie oddzielić od siebie strofy. Dziane przerwy przędza, różniące się od tej stosowanej dla wersów.

Jasne i ciemne typy wierszy:

Strofy w swing dziewiarskich są dwa rodzaje: jasne i ciemne. mają taką samą zgadzają. Opis procesu dziania raczej wyjaśnieniem dzieła muzycznego: podstawie strofy – skróconym numerem, posiadającego pewną długość melodii. Długość melodii – jest wymagana liczba pętli. Każda strofa składa się z cykli. Takt knitters nazwać podwójnym rzędzie (czyli rząd składał się z dwóch rzędów), w którym liczba ściętego być przesuwany do ściśle określonej liczby pętli. W rzeczywistości, niektóre z potrzebą czasu na drutach, punkty dziewiarskie rytmu melodii.

Światło strofa zaczyna ruchu z prawej strony do lewej. Na przedniej stronie pracy taka zwrotka idzie w górę po niewłaściwej – wręcz przeciwnie, w dół. Ciemne stanza porusza się od lewej do prawej. W przeciwieństwie do światła, to idzie się po niewłaściwej stronie, a w dół – na froncie.

Schematy i przykłady

Aby dowiedzieć się dziewiarskich w stylu huśtawka, trzeba zapoznać się z kompozycji i kolorystyce. Do każdej pracy należy przygotować układ – to sprawi, że dziania wygodne.

Kolejny etap – wzór dziania. Wielu mistrzów pominąć ten krok – i to na marne! To dzięki próbce można obliczyć liczbę pętli, przerw i zwrotek!

Opis dziewiarskich

Igła dziewiarska kobiety Swing agrafki pomoc: przy ich pomocy craftswomen wskazują na zmianę w okrojonej serii. Interesujący jest cechą: – przednia część szpilki stosuje się światło, a na spodzie – ciemne.

Markery są używane do malowania była gładka i nie ma pęcherzyków; najlepiej jest je i pierwszą pętlę i ostatni wyznacza. Aby pracować z zmiana koloru wyglądała pięknie, konieczne jest drutach pętli twarzy z pierwszych i dwóch ostatnich rzędach na płatek w tym samym kolorze. Posiada własny system pośredniego serii: dwie serie tally jednej twarzy – pętle bełkot.

Istnieją inne zasady modnej igły:

 • pierwsza pętla, następny po kolei trzeba provyazyvat podwójną pętlę;
 • Pętla zgrubienie zawsze pozostają w całej serii;
 • Pięć pętle na początku serii, a tym samym na jego końcu – obszar stopki; markery na nich nie zostały ustanowione;
 • Cóż, najważniejsze – wybór melodii i rytmów dziewiarskich zależy tylko od wyobraźni wykwalifikowanych pracowników.

Cudowny ptak: dziania schemat Swing

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej przydatnych gadżetów związanych z tą ciekawą techniką – szal z poetycką nazwą „Cudownej Bird”. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że prace nad nim zajmie dużo czasu, ale wykwalifikowani pracownicy są zachęcające – środkowa z systemem płótnie już odciśnięte w pamięci.

Na szali będzie musiał dwa rodzaje przędzy. Na zwój może być składana w dwie nici przędzy ROWAN Kidsilk zmętnienia, składający się z moher wezwania (70%) oraz promieniowania jedwabiu (30%), 210 metrów, 25 gramów. Dla koloru, można wziąć poryshek MILLE KOLOR BABY LANG przędze (100% wełny Merino), 190 metrów, 50 gramów. Średnio 7 z szal Hanksa przędzy do zwoju i około 2,5 – kolor.

szprychy pasować № 4, okrągła. Całego produktu prowadzi się pończoch ściegu, to znaczy po obydwu stronach pętli provyazyvayutsya twarzy.

Opis procesu dziania w Swing:

 1. Najpierw trzeba wybrać 130 pętle przędzy głównego koloru. W pierwszym rzędzie dzianiny 125 szwów nie muszą dovyazav ostatni 5, dziania musi wdrożyć.
 2. Następnie trzeba wpisać w produkcie drugiego koloru nici – dla poryshek cudownego ptaka. Uwaga: w pióra diagram są zaznaczone na niebiesko, a głównym tkaniny – zielony. Drugi kolor trzeba dzianiny 95 pętli, 30 pętle z powrotem do brzegu trzeba dokonać zawracania.
 3. Następnie trzeba dzianiny 40 więcej pętli i wdrożyć dziewiarskich. Po włączeniu dzianina 45 więcej pętli.
 4. Następnie musisz dzianiny według schematu z tej serii, które można nazwać twarzy, konieczne jest, aby nie pozostawić dovyazannymi 5 pętle. Należy to zrobić na każdym kroku. W tej serii, którą roboczo nazywać się będzie poparcie, każdy następny wiersz powinien być dłuższy niż poprzednich pięciu pętlach. Kontynuuj szale dziewiarskie trzeba krawędzi zewnętrznej. Ta seria 15.
 5. Wśród № 16 musi dziać pętle 44 nie dovyazyvaya jedną pętlę, aby włączyć, który został wcześniej. Następnie trzeba robić na drutach według schematu, ale z jedną różnicą – nie trzeba już dovyazyvat pięciu pętli na zewnątrz wyrobu. Oznacza to, że każdy rząd provyazyvaetsya pięć pętle dalej w kierunku krawędzi wąskich chustą.
 6. Ilość numerem 26, trzeba wiązać się z wąskiej krawędzi przedmiotu, nie dovyazyvaya ostatnich 10 pętli, trzeba przełamać kolorowe wątku, należy skręcić w prawo i przejść do głównej nitki koloru.
 7. Wśród numer 30 muszą być zamknięte pętle 15, z mocno dokręcić je nie jest to konieczne, tak aby nie zepsuć wygląd piórko. Następnie trzeba robić na drutach przez system do serii numer 70.
 8. Wśród numer 71 musi zostać zamknięte pętle 10, numer dovyazat do końca i zebrać 25 pętle. Następnie trzeba robić na drutach 125 ściegów i obrócić robótkę ponad pięciu pętli przed końcem wiersza.

Jest to powtórzenie szale. Z tego punktu musi być powtórzone z wprowadzeniem przędzy dziewiarskiej wybranym przez piórko. Powtórz wzór potrzeba około 20 razy.

Bluzki z dzianiny lato w technice muzycznej

Jak latem stylowy wygląd i niezwykłe? Aby związać bluzkę w technice swing! Bardzo delikatnie i jednocześnie model będzie wyglądać jasny turkus.

Na to potrzeba przędzy Schoppel Wolle «» Osiris, który zawierał 35% bawełna, 30% akryl, 30% wiskoza. Stosunek długości i masy powinna być 170 m do 50 gramów. Wymagane 200 gramów turkusowy Melange oraz 150 gramów odcieniu błękitnym. Szprychy lepiej dobierać liczbę 3,5, oraz hak – № 3.

Dajemy Ci dziania huśtawka MC.

Knitting forhend i z powrotem

Do wielkości rosyjskiego 42/44 konieczność wybrania 73 pętli i 2 krawędzi. Dzianina pomiędzy pętlami krawędzi potrzebnych do obecnego systemu. Ona, nawiasem mówiąc, są przedstawiane i rzędy twarzy i bełkot. Podczas dziania należy zwrócić uwagę na kolor, ustaw go obok serii liczb. Litera A oznacza kolor turkusowy, a litera B – turkus melanż.

Dzianina bluzki potrzeby skrócone i podłużne rzędy: jeden raz z serii numer 1, numer 322, numer i numer 7 Numer serii liczbę 164, to jest 480 rzędów. Wszystkie wiersze w podwiązka ściegu do wykonania!

Wzór z otworami

Seria rapport wzoru twarzy jest prosty: dwie pętle razem – według rysunku (czyli jedną pętlę w celu usunięcia z przodu, z jednego w pętli dzianiny przód i rozciągają wtrysku), a następnie przeprowadzić jeden SC. Wzór należy powtórzyć tyle razy, ile jest to konieczne. Ostatnia pętla – twarz. Nie zapomnij o pętle krawędzi!

Prawa krawędź produktu: wydłużany i skracany wierszy. Pierwszą rzeczą do zapamiętania – to seria powinna być zawsze wykonywane od przodu. Konieczne jest dzianina żądaną liczbę pętli według schematu, aby obrócić z powrotem dzianiny produkt.

Lewa krawędź dopasowania produktu w taki sam sposób jak prawa. Jedyną różnicą jest to, że odbywa się w backstitches szeregach.

bez rękawów z dzianiny

Wąż należy wykręcić 73 pętle turkusowy kolor melanż. Aby rozwinąć płótno potrzeba sześć razy na przemian w każdym z ósmego i dziesiątego rzędu zestawu pętli dodać po obu stronach pętli. W rezultacie powinien dostać 85 pętli. Gdy tuleja osiągnie wysokość 16,5 cm, jest konieczne, aby zamknąć z obu stron pięciu pętli. Następnie, w co drugim rzędzie i 5×6 1H5 pętli. Na wysokości 19,5 centymetra rękawy muszą pozostać pięć pętle. Muszą także być zamknięte.

montaż

W powiązanym systemem w lecie przód i tył z dzianiny bluzki trzeba przyszyć rękawy. W kolejnym etapie – szyjka produktu. W przypadku konieczne jest, aby wybrać okrągłe igły 96 ściegów przędzy konwertowany. Wtedy konieczne jest włączenie w jeden obwodowy rząd Purl pętli, a następnie zamknięcie pętli twarzy. Wszystkie krawędzie produktu ważne jest, aby związać się z haczyka – dwa rzędy elementu ościeżnicy z Pico.

Edge z pico

Element „pico” daje bluzki szczególną elegancję. Drutach powinno być haczyk, w kółko. Każdy rząd do okrągły z pojedynczej pętli obiegu powietrza i koniec węzła.

W pierwszym rzędzie jest dziany w sposób następujący: kolumna 1 bez nakida jedną pętlę powietrza pominąć jedną pętlę poprzedniego rzędu. Ten wzór musiał powtórzyć całą serię. Drugi wiersz pasują w nieco inny sposób: 1 w kolumnie, bez SC w obiegu powietrza w poprzednim rzędzie, jedna kolumna st pominąć pico bez sc poprzedniego rzędu powtarzać aż do końca cyklu.

Huśtawki dziania: ciekawe pomysły

Dzięki tej niezwykłej techniki dziania, można tworzyć prawdziwe dzieła sztuki! Doświadczony przydatny może wiązać krótsze wiersze całego obrazu! Wykwalifikowani pracownicy bardziej praktyczne techniki dziania skarpety huśtawka, szale, swetry, a nawet poduszki!

Ciekawy pomysł na drutach w technice muzycznej – kliny poduszki. Dopasować go, oczywiście, skrócone rzędy.

Najpierw trzeba określić średnicę poduszce, a następnie połączyć się z pętli – długość o połowę średnicy. Zacznij drutach pierwszy klin jest konieczne z dwóch rzędach. Wszystkie pętle muszą być twarzy. Następnie można rozpocząć dziewiarskich klin.

Pierwsza seria obcinane wygląda bardzo prosta: 1 – koralik pętli, 1 przód. Następnie trzeba usunąć bez provyazyvaya, pętli po prawej igły. Praca wątek w tym przypadku musi być umieszczony przed nią. Szereg zrealizowanych dzianie się obracać.

W drugim rzędzie należy rozpocząć od pierwszej pętli – jest usuwany z powrotem nie provyazyvayas. Pozostałe oczka są dzianych pończoch wzoru.

Kolejna seria wzrostów naraz na dwóch zawiasach. To jest pierwsza – na krawędzi, następnie trzy twarzy. Inny układ do usunięcia po prawej igły. Włączanie pracy koniecznej do usunięcia pierwszą pętlę, a pozostałe cztery dzianiny twarzy. Każdy kolejny numer skrócona powinna zostać zwiększona do dwóch pętli. Ostatni wiersz za pierwszych dwóch pętli. Więc trzeba owinąć wątku roboczego przedostatni pętli przy drutach.

Gdy pierwszy element klinowy jest gotowy do krawędzi gwintu się przyłączyć nowy kolor. Wystarczy zgadzają dwóch rzędach pętle twarzy. Kontynuuj dziewiarskich musi odchylić w technice według schematu pierwszego klina.

Gdy pożądana liczba klinów jest gotowy, ostatnia pętla klin zamknięte, początek i koniec przyszłych poduszki szyte są po złej stronie. Pozostając w centrum Knitting otworu po prostu można szyć, ale można ozdobić. Nadaje się na to, aby związać się duży przycisk.

Nawiasem mówiąc, aby połączyć niezwykłą poduszkę można nie tylko rozmawiał! Dzianiny hak Swing jest nie mniej ciekawe!

Swing szydełku szalik

I jeszcze hak można powiązać niewiarygodnie piękną huśtawka szalik! Będziesz potrzebował 185 gramów przędzy Noro Silk Garden «», która zawierała 45% moher i jedwab i 10% wełna i specjalny numer tunezyjskiej haka 4. Najpierw trzeba wybrać 150 szwów. Kontynuuj dziewiarskich zapotrzebowanie na schemacie A.

W pierwszym rzędzie w przyszłości konieczne dzianiny chusty pierwsze dwie pętle każdego kolejnego rzędu Dodano więcej dwa. Gdy liczba ta jest 40 pętle Masters zalecane zamknięcie kolumn łączących dziesięć pętli i ponownie rozpocząć częściowo dzianinę z dwóch pętli – już w ramach programu B. pętle dodaje się najpierw w poprzednim rzędzie, i pętlą początku łańcucha.

Dziania jest konieczne, aby kontynuować cykl № 21 № numerze 40, wszystkie początkowe pętli łańcucha musi być zastosowany. Przez ponad 12 trzeba szalik. Do gotowego produktu uważnie, można go przywiązać jeden w pobliżu barów, bez sc.

Spódnica przycięte rzędy samochodem

To naprawdę niezwykłe wdrożyć techniki dziania i huśtawka na maszynie! Na przykład, oto miłym tie spódnica!

Może być drutach w poprzek, wzmocnienie pętli raz na całej długości spódnicy. Najlepiej jest wybrać numer pętli wielokrotności dziesięciu – tak będzie wygodnie podzielić na sektory. Pierwsze dwa rzędy ciemnych potrzebę przędzy dzianiny – na całej długości. Następnie trzeba przejść do przędzy różowym. Ważne jest to częściowy ramiona dziewiarskich, wózek musi mieć rację. Z prawej strony musisz zostawić 15 szwów w miejscu pracy, a drugi w pętli, aby usunąć pozycję biegu jałowego przedni. Następnie trzeba robić na drutach 15 szwów, rzucając się plecami 15. Dwie pętle są wysunięte w przód położenia spoczynkowego provyazyvayutsya 13 pętle, rzucając jego, powrotem. należy kontynuować tak długo, jak tuż na skraju tam będzie 5 oczek w pozycji roboczej.

Następny etap – przesunięcie dźwigni. Oto dwa provyazyvaetsya liczbę całkowitą, a następnie dwa kolejne rzędy ciemnym wątku. W dalszym ciągu, aby przejść na prawym pasie, jeszcze raz w tym częściowych dźwignie dziewiarskich. Z prawej strony musisz zostawić 15 + 10 szwów w miejscu pracy, a reszta umieścić na zewnątrz, na drutach. układ musi być usunięta z lewej krawędzi do położenia wyłączenia 15 pętli i dzianiny w następujący sposób: po prawej stronie, aby przesunąć do przodu w pozycji spoczynkowej, pętle 2 i vice versa z lewej strony – od nieczynnego obróbce. Oznacza to, że pętle są zawsze 10, są one przenoszone do prawego boku. Ostatni polurombik trzeba robić na drutach samo jak pierwszy, tylko lustrzane odbicie.

Teraz wiesz, co dziewiarskie jest w technice huśtania, a nawet można spróbować związać unikalne gizmos!