813 Shares 9771 views

Endometrioza – opis choroby (objawy przyczyny, leczenie endometriozy)

Macicy, endometrium pokrycia – tkanki, które w procesie zapalnym mogą rosnąć w innych narządach (miednicy przydatków, brzucha, tkanka płuca, pęcherza moczowego, rak jajowodów, genitalia) choroba jest łagodny i nazywa endometriozy. Jeśli tkanka zaczyna rosnąć bezpośrednio w macicy, choroba ta ma inny charakter i patogeneza – nazwa adenomyosis. Według statystyk, endometrioza dotyka kobiety do 45 lat, wielu z nich nawet nie wie, że już chory. Do zapobiegania kobiety powinny być obserwowane u ginekologa co 6 miesięcy, w czasie, aby wykryć endometriozy, leczenie we wczesnym stadium jest znacznie bardziej efektywny niż w zaawansowanej formie.


Często zmiana jest konieczna na jajnikach – To gdzie brązowy torbiel i badanie ginekologiczne wykazało, tkliwość w tym przypadku lekarz może skierować kobietę do szczegółowej analizy (USG, histeroskopii, X-ray, laparoskopia, dając krew, mocz) dla potwierdzenia rozpoznania – leczenie endometriozy przypisane indywidualnie ze względu na specyfikę i stadium rozwoju choroby. Rzadziej endometrium obejmuje pęcherza, jelita grubego, odbytnicy, nerki, krtani. tkankowego miesięczne modyfikowany każdego cyklu miesiączkowego i jest główną przyczyną bolesnego miesiączkowania (bolesne miesiączki).

Głównymi powodami

Według medycznych ważną rolę w rozwoju endometriozy odgrywa czynnik dziedziczny. Choroby takie często występuje wskutek zaburzeń hormonalnych, immunologicznych i procesów, prowadząc do patologicznych skutków w zakresie ginekologicznych. Również powodować przerost endometrium mogą być częste poronienia, późno i zasłonięte pracy, diatermia, stosowane do leczenia erozji szyjki macicy. Jeśli takie procedury są przeprowadzane w przeddzień cyklu miesiączkowego endometrium może uderzyć bezpośrednio w ranie iw przyszłości w miednicy i szyjki macicy opracuje endometrium wzrasta. Czas główny rozpocząć leczenie endometriozy w celu uniknięcia pogarsza sytuację.

symptomatologia

Każda kobieta ma choroba objawia się na różne sposoby, ale głównymi objawami są bóle brzucha, dolnej części pleców, sacrum, co gorsza w trakcie miesiączki lub kilka dni przed ich wystąpieniem, zawroty głowy, bóle głowy, uczucie ciężkości w brzuchu, częste oddawanie moczu, menstruacja z kawałkami zanieczyszczeń krew. Tkanka śluzówki jest tak umieszczone, że niezależnie od miejsca jej komórki są funkcją miesięczne odpowiednio faza miesiączki – poluzowaniu wzrost wielkości, a w czasie krytycznych dni krwawienia (jeśli endometrium w pęcherzu – w moczu pojawiają wybrania w odbytnicy – skrzepy krwi w stolcu).

Jest zatem szczególnie niebezpieczne i bolesne dla kobiet cierpiących na tę chorobę jest miesiączki, kiedy ból i osłabienie ona staje się niezdolny. Czasami to nie pomaga silnych leków przeciwbólowych, jedno rozwiązanie – endometrioza, leczenie jest niezbędne i jest jedynym sposobem walki z tą chorobą.

leczenie

Po pełnej kontroli lekarskich diagnoz, na jakim etapie leczenia endometriozy i przypisuje. Główną metodą leczenia jest chirurgiczne endometrium, krioterapia, ultradźwięki, laser, bioklei. Takie leczenie ma na celu wyeliminowanie wszystkich endometriozy. W identyfikacji pacjenta 1 lub 2 stopnia choroby, operacja uzupełnione terapii hormonalnej uniknąć nawrotowi, leczenia endometriozy w takiej kombinacji kontynuowano przez około rok, lecz mniej niż wszystkie, można indywidualnie.

Terapia składa się z nowoczesnych leków: noretynodrel, retroprogesteron, octan medroksyprogesteronu, noretysteronu, goserelina. Szybki dostęp do centrum zdrowia zapewnia korzystniejsze prognozy, to na wczesnym etapie leczenia endometriozy leków może zatrzymać proces destrukcyjny i przywrócić funkcje rozrodcze.