838 Shares 2749 views

Pepper „dar Mołdawii”: opinie i funkcje

Nawet właściciele małych działek wystarczająco dużo ziemi starają się odizolować Nook papryka. A jeśli wybór padł na odmiany pieprzu „Dar Mołdowy”, za każdym razem (feedback był dodatni tylko) lub energii spędzony na jej uprawy, szkoda, że nigdy nie będzie. W rezultacie, można uzyskać nie tylko wysoką wydajność, ale naprawdę smaczne i słodkie owoce.


Pepper „dar Mołdawii”: opinie i funkcje

Odmiana ta została wyhodowana mołdawskiego Instytutu Badawczego nawadnianych rolnictwa i warzywnictwa (stąd nazwa). Na skrzyżowanie dwóch odmian wzięto papryki z doskonałą jakością. Tego rodzaju „białej” i „Kapija linii 115/60”. Rok urodzenia „Moldova obecnej” – 1973 r.

Ta różnorodność w okresie swego istnienia stał się dość popularny ze względu na jego niewątpliwych zalet.

Przede wszystkim pieprzu „dar Mołdawii” (Opinie potwierdzić) jest proste i mało wymagające w opiece. Jest to wystarczające do ochrony przed poważnymi zmianami pogody. W tym przypadku, można zbierać tylko proszę, nawet jeśli czas i wysiłek zostały wydane do minimum.

Główne zalety odmian są następujące:

  • wysoka plastyczność krzakach;
  • zdolność do szybkiego przystosowania się do zupełnie różnych warunkach pogodowych;
  • niska wysokość krzewów, które nie wymagają podwiązki;
  • wysokie wydajności.

charakterystyczne rośliny

Pepper „Gift of Moldova” (reakcje w większości przypadków pozytywne) odnosi się do średnim klasach. Idealny nie tylko do uprawy szklarniowej, ale również na otwartym terenie. Wysokość krzaków nie jest większa niż 45 cm, i są częściowo rozprowadzającej.

Formę owoce – stożkowy. Rozmiary zmieniać się w regionie 9-10 cm, a ciężar każdego Perchina około 70 g, a owoce mięsiste, o grubości około 4-5 mm.

Aby ocenić dojrzałość pieprzu może być na jej ciemnego koloru czerwonego. Miąższ jest soczysty mało, z wyraźnym słodkim smaku. Dodatkowo, można mówić o wysokiej jakości (wydajności około 7 kg na 1 m 2), a cechą odporności na choroby pieprzu.

Charakterystyka uprawy papryki „dar Mołdawii”

Papryka słodka „dar Mołdawii” (opinie powiedzieć, że jest wyjątkowy) jest kultura, która kocha ciepło.

Do uprawy sadzonek zaleca się, aby przed posadzeniem w ziemi jest przygotowany przez co najmniej 50-60 dni. Dla zdrowych i silnych sadzonek nasion papryki trzeba siew bezpośredni moczyć przez 12 godzin. Po tym czasie nasiona muszą być suszone i posadzone w ziemi. Powinno to nastąpić w lutym lub marcu. Następnie sadzonki potrzebują do nurkowania (4 * 4 cm) i 20 dni później posadzone w szklarni lub w garnku (jeśli planujesz na rosnące w otwartym polu).

Transplant do ogrodu można zrobić tylko wtedy, gdy zimno minęło. Zazwyczaj nie jest to aż do maja. Moc powierzchnia wynosi 60 * 40, 40 * 40 i 50 * 40 cm. W celu sadzonek bez najmniejszych problemów podjętych zakorzenić w nowym miejscu, krzaki z przedziału 3-5 dni potrzebują dużo wody.

Idealna gleba do uprawy papryki „dar Mołdawii” rozpatrywanym gliniastej, piaszczystej gliny i gleb zalewowych. Ale dla gliny i kwaśnej glebie najlepiej jest wybrać inny typ pieprzem.

Smak słodki miąższ pozostaje należy sadzić od papryki jako ewentualnego zapylenia krzyżowego, który jest w stanie wpłynąć na smak owoców.

Pielęgnacja sadzonek

Gdy sadzonki posadzone w ziemi, podlewania tylko ciepłej wody może być przeprowadzone. Poza tym nie możemy zapominać o spulchniania gleby i odchwaszczanie łóżka. Wykonaj procedury te muszą być co najmniej 5 razy w sezonie.

Pomimo faktu, że pieprz „dar Mołdawii” (więcej o tym powiedzieć i zwrotnych) słynie z wysokich plonów, nawożenie lepiej jest nie do zaniedbania. W przypadku idealnej rozcieńczono gnojówki.

Z należytą starannością, a także z silnym pieprzem Desire „Gift of Moldova” będzie można rozkoszować się wysoką wydajnością i dobrym smakiem jaskrawoczerwone owoce. A dzięki specjalnych odmian, aby poradzić sobie z tym zadaniem będzie mógł nawet początkujący ogrodnik.