574 Shares 3588 views

Jak odtworzyć sadzonki Rose: przygotowanie, ustanowienie, sadzenie

Bez względu na to, jak piękne inne kwiaty, królowa jest róża. Różnorodność kształtów i kolorów, w połączeniu ze wspaniałym aromatem nie może pozostać obojętny na tym wyjątkowym pięknem.


Rodzaju Rosa obejmuje szereg grup: Wspinaczka, ogrodnictwo, hybrydowy herbata, okrywowe miniaturowy, glicynia. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, jak propagowanie przez sadzonki róży, aw sezonie może znacząco zwiększyć liczbę zwierząt w ogrodzie różanym. Sadzonki mogą być macierzystych, zdrewniałe i semilignified.

Istnieje wiele ciekawych sposobów, w których do propagowania przez sadzonki róż. Zdjęcia sadzonek tkwi w ziemniakach dowodu. Uważa się, że z powodu wpadają w pożywce netto, nie gnije i szybko się rozwija. Rozważmy bardziej tradycyjnych metod.

zrzezy

Ukorzenienia sadzonek macierzystych dobrze polyanthas większości róż, miniaturowe i floribunda. Uzyskano non-szczepione rośliny, które nie dają dzikie pędy.

Jak rozmnażać róże z sadzonek? W pierwszej połowie lata podjętej górną część pędu w fazie kwitnienia, jeszcze nie poszedł do wzrostu zawiązków pachowych. Wycinki są cięte 3-4 kubków do 15 cm powyżej górnego segmentu przebiegów nerek, dolna -. Poniżej. Górne liście powinny zostać zmniejszone o połowę niższy – usunąć.

Sadzonki muszą wytrzymać 10-15 godzin stymulator ukorzenienia. Ponadto, są one sadzone w pudełku lub otwartym terenie. Dobry gleby wykopano warstwa posypać 5 cm, składająca się z mieszaniny (1: 1) i piasku torf lub piaskiem i trociny z drewna iglastego. Ziemia wyrównane, ale nawadniano i posadzono sadzonki, zakopać 2-3 cm.

Sadzonki są umieszczone gęsto, od 3 do 6 cm. Wysoka wilgotność musi zainstalować parnichok również potrzebują dobrego oświetlenia. Optymalna temperatura: 20-25 stopni.

Sadzonki okorenyayutsya 2 miesiące, ale z zimną młody system korzeniowy nie może przetrwać. Jeśli zostawisz je w otwartym polu, i dobre schronienie dla części zimowej sadzonek zostaną utracone. Prikopat lepiej niż oni w piasku w piwnicy lub w piwnicy aż do wiosny. W sadzonki sprężyn doraschivat chroniony przed wiatrem i wilgoci i osiągnięcia dojrzałości. Teraz mogą zająć trwałe miejsce w ogrodzie.

Powielanie sadzonek drzewiastych

Jeśli ogród jest rosnące pnącze piękno lepiej jest wziąć sadzonki drewnem. Kiedy iw jaki sposób propagować Rose? Sadzonki muszą być zarezerwowane na jesieni. Weź grube pędy jednoroczne dojrzałe pół centymetra. Liście usuwa się, pędy oprawienia pliku i wkroplono w suchym miejscu, obejmujący górną warstwę.

Sprężyna są wycinane tak, że uchwyt był 4-6 pąki, i zanurza się w wodzie. Wyciągając z wody, natychmiast sadzić i podlewać. Sadzonki muszą być wpuszczone, pozostawiając ziemię 1-2 pąki, naciśnij gruntowych. należy najpierw pokryć folię, środku lata jest on usuwany. W sierpniu, rośliny kwitną.

semilignified sadzonki

Jak rozmnażać przez sadzonki róży latem z dobrą przeżywalność? Okres kwitnienia z połowy semilignified pędów są cięte sadzonki z dwoma liśćmi. Czyste prześcieradło, top przycinane.

Posadzone w skrzynkach wypełnionych dobry drenaż, 3×6 schemat zagłębionej minimum. Położyć w cieniu, przykryć folią. Sadzonki potrzebują rozproszonego światła słonecznego, temperatura + 20-22 stopni, wysokiej wilgotności. Ukorzenienia pójdzie lepiej, jeśli dodatkowo ogrzewać dno pudełka. Wraz ze wzrostem temperatury gleby do atmosfery o 1-2 stopni korzenie rosną szybciej. Miesiąc później, w sadzonki pojawia się system korzeniowy, ale pierwszy zimowy to lepiej wydać w piwnicy.

Blaknięcie piękno. Dążąc do wyeliminowania bukiet róż

Wiele kobiet, które przedstawione z pięknym bukietem holenderskich róż długie grube łodygi, myśląc o tym, jak propagować sadzonki róży. Odbywa się to oczywiście możliwe. Ale musimy pamiętać, że te róże zostały stworzone dla innego klimatu, własną zakorzenione system nie może tolerować mroźna zima, a wzrost będzie spowolniony.

Jeśli bukiet składa róż lokalny Strefowy, możliwe jest, aby mieć nadzieję na sukces. Technika uprawy jest podobny do ukorzenienia sadzonek macierzystych i teplichku można ustawić na parapecie.