887 Shares 3678 views

Sadzonki ogórka w szklarni. Sadząc sadzonki ogórków w szklarni

Niestety, w przestrzeniach naszego kraju nie są tak wiele obszarów, które mogą pochwalić się warunki lądowania nonseedlings sposób takich roślin, takich jak ogórki. Uprawa sadzonek do szklarni jest konieczne, jeśli chcesz zbierać wcześnie, ponieważ większość rosyjskich regionów znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego. W konsekwencji, sadzenia kultur ciepłolubne bezpośrednio w otwartym terenie jest niemożliwe. Dlatego też, przygotowanie do szklarni i początkowy posiew sadzonek ogórka do szklarni w specjalnych pojemnikach – koniecznym warunkiem uzyskania dobrej zbiorów. Porozmawiajmy o tym, kiedy sadzić sadzonki ogórka w szklarni, koncentrują się na przygotowaniu gleby w szklarni, a subtelności opatrunek opiekę dla sadzonek i kultury dorosłych.

przygotowanie szklarnie

Przesadzanie ogórki w szklarni, a następnie wstępnego przygotowania gleby. Doświadczeni ogrodnicy powinni rozpocząć się jesienią. Jest to konieczne, aby usunąć wszelkie pozostałości z poprzedniego gleby rośliny i górną warstwę o grubości 3-5 cm, które gromadzą się patogenów. Nakładanie przetwarzanie jest przeprowadzane w glebie szklarni i roztwór siarczanu miedzi, a następnie kopania wprowadzenie 25 kg świeżych (nepereprevshego) obornik, 40 g fosforu i potasu na 1 metr kwadratowy. Jeśli szkolenie jest prowadzone na wiosnę, zamiast świeżego obornika, humus przynieść w tej samej wysokości. Nie zapomnij dodać i nawożenie azotem wiosna.

Grzbiety w szklarni zrobić wysokość 20-25 cm, i mieć je jako wygodny ogrodnika. Zazwyczaj, gdy szerokość m cieplarnianych 2 badanym optymalnego położenia podłużnych grzbietów na jednej ścieżce pomiędzy nimi, oraz o szerokości 4 metrów albo większej otwiera wiele możliwości, nie ograniczając fantazji ogrodnikiem. Ale przede wszystkim zadowolonych 2 ścieżki wzdłuż grzbietów, a następnie zasadzone 4 rzędy roślin: jeden na łóżkach boczne, dwie – w centralnej części. Jest dogodnie warunkiem bezpłatnego podejścia. Sadząc sadzonki ogórków w szklarni przychodzi czas, zakład zostanie umieszczony prawidłowo i zacząć się rozwijać, bez przeszkadzania sobie nawzajem.

Zasady sadzenia sadzonka

Sadzonki ogórka w szklarni są dystrybuowane zgodnie z przedziału między roślinami co najmniej 35 cm. Ogórki nie tylko nie lubią skondensowane z lądowań, mogą zachorować, zatrzymać powstawanie jajników lub dać ogrodnicy znikomym żniwa brzydki haczykowaty Zelentsov. Dlatego ważne jest, aby pamiętać pierwszą zasadę sadzenia ogórków – aby utrzymać wymaganą odległość.

Szklarnie ogórek dla sadzonek

Sadzonki posadzone nasiona w pojemnikach i trzymać je w domu lub w już przygotowany szklarnię z dodatkowym ogrzewaniem. Początkujący ogrodnicy często są zaniepokojeni kwestią kiedy siać sadzonek ogórka w szklarni. Zdecydowanie odpowiedzieć jest to niemożliwe ze względu na zakres obszarów i przesunięcie stref klimatycznych. Jeśli w okolicy do końca maja, istnieje możliwość zamarznięcia, sadzonki sadzi się w cieplarni aż do końca tego okresu, nie będzie. Tak więc, aby siać nasiona sadzonki powinny być pod koniec kwietnia lub na początku maja. W umiarkowanych szerokościach geograficznych, nie zaleca się sadzić sadzonki ogórków w nieogrzewanych szklarniach początku maja 12-15. Gleba w szklarni w czasie lądowania musi rozgrzać 15-18˚S. To – to musi być zgodne z warunkiem. I zdecydować, kiedy sadzić ogórki w szklarni sadzonek, ogrodnik może być tylko, dostosowując się do terenu, w którym żyją. Ponieważ ogórków – rośliny ciepłolubne, zwraca wiosenne przymrozki mogą być katastrofalne dla nich, więc ważne jest, aby sadzić sadzonki w czasu, gdy surowa zimna pogoda nie wróci, lub mieć pod ręką środki w celu ochrony i kulturę ogrzewania awaryjnego. Bardzo skuteczne w takich sytuacjach, nowoczesnych materiałów okładzinowych, wszystkie rodzaje grzejników, pieców, ani nawet wody plastikowej butelki wypełnionej że nagrzewa się w ciągu dnia i nocą rośliny wydzielają ciepła, pomiędzy którymi są one położone. Ale ponieważ nie weszły jeszcze do pytania o zawiłości sadzenia, mówimy o niezbędnych przygotowań do materiału siewnego.

Wybór nasion

Szklarnie ogórek dla sadzonek może być uprawiana tylko z odmian samopylnych nasiennych. Kiedy nasiona kupujący powinien zwrócić uwagę na to. Zasiane w roślinach szklarniowych na otwartym terenie, może przynieść początkujący ogrodnik przykra niespodzianka – skromne plony lub nie. Nawiasem mówiąc, notatki o cechach odmian są zawsze obecne na opakowaniu nasion. Siew siewek ogórka do szklarni w różnych obszarach, począwszy od różnych okresach – od początku kwietnia do początku maja.

Przygotować inokulum

Silne i przyjazne pędy zapewniają doskonałą jakość ogórków. Uprawa sadzonek dla szklarni zaczyna się odrzucenia nasion. Są one umieszczone w lekko osolonej wodzie przez 20-30 minut – powinny one mieć dobry mokre. Puste nasiona będą unosić się na powierzchni, są one usuwane. Zatopionego nasiona są bardzo nadaje się do sadzenia. Teraz mogą być trawione przez umieszczenie pół godziny w roztworze nadmanganianu potasu lub biostymulator Appin ( „”, „cyrkon”), a następnie umieścić w ciągu 2-3 dni, w wilgotnym środowisku przez kiełkowanie prania wstępnego pod bieżącą wodą. Jest bardzo wygodny w użyciu pojemnik z pokrywką do tej procedury. Nasiona są umieszczone pomiędzy warstwami wilgotną szmatką lub ręcznikiem papierowym i zamknąć pojemnik. W tym przypadku nie ma już potrzeby dla zwilżenia materiału, przy czym skrapla się wilgoć i krąży w zamkniętej przestrzeni, to zwraca się na tkaninie. Aby uaktywnić procesy wzrostu w tych warunkach nasiona wystarczające dla dwóch lub trzech dni. Opuchnięte i lekko rozchylone nasion gotowe do sadzenia, średni czas siać sadzonek ogórka w szklarni, to jest. Dezynfekować naczynia dla siewem nasion, rozpocząć pracę.

Sadzonki są sadzone w szklarni

Transplant dla ogórków – wielka próba, często bardzo źle tolerowane. Dlatego lepiej nie sadzić sadzonki w pudełkach, a raz w oddzielnym pojemniku. Szklarnie ogórek dla sadzonek dobrze rosną w podłożu, które można kupić w sklepie lub gotować równego udziału torf, trociny, humus i SOD ziemi. Bury nasiona 1,5-2 cm podlewa utrwalonego ciepłą wodą. Ciepłe glazury – kolejna zasada uprawy ogórków. Przez cały sezon, woda je tylko z ciepłą wodą. To znacznie zwiększa wytwarzanie owocowych.

Lądowanie filmu port i ustawić w ciepłym jasnym miejscu. Optymalna temperatura dla kiełkowania 25-28? C Gdy bakterie obejmujące materiały usunięto i temperatura w pomieszczeniu zmniejsza się do 20? C Pozwoli to uniknąć ciągnięcia sadzonki. Jeśli nie ma wystarczającej ilości światła dziennego (jeśli jest bardzo pochmurny) należy zapewnić dodatkowe oświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie – świetlówki umieszczone na wysokości 8-10 cm powyżej kapusty. Pielęgnacja sadzonek jest terminowe podlewanie, jedno-dwa razy podsypanii gleby w doniczkach z kiełkami i karmienia. Dobrym nawóz to grupa specjalnych opatrunków „Agricola dla sadzonek.” Nicea do poprawy gleby w roztworze nawadnianie pot torf-humusowe nawozów. Ponadto rośliny należy chronić przed przeciągami.

Przesadzanie ogórki w szklarni na grzbiecie jest przeprowadzana, gdy krzew 3-4 prawdziwy liść pojawiły opracowany silny system korzeniowy i prowadzone tygodniowy hartowanie, dla których temperatura została obniżona do 16-18˚S, a nocą – up 13-15˚S. Jeśli to możliwe, umieścić sadzonki na balkonie, kilka pritenit z jasnym świetle słonecznym.

Kiedy sadzić ogórki w szklarni sadzonki

Kiełki, od momentu kiełkowania który przeszedł 23-28 dni zwykle gotowe do przesadzania w szklarni. Teraz warto pomyśleć o tym, kiedy sadzić sadzonki ogórków w szklarni.

Czasy się różnić w zależności od specyfiki terytorialnych stref klimatycznych, tzw niektórych terminów nie będzie. Głównym kryterium sadzenie sadzonek w szklarni jest stabilna temperatura gleby. Sadzenie siewek ogórków w szklarni jest wykonywany, gdy temperatura gleby w szklarni nie jest mniejsza niż 15-18? C

technologia sadzenie

Sadzonki ogórka sadzone w szklarni do studzienek przygotowanych wcześniej rozlane ciepły roztwór manganu lub fitosporin. W ten sposób eliminuje się możliwość zakażenia sadzonek. Studzienki trochę kompost lub dobrze zbutwiało obornik i miesza się z ziemią. Sadzonki sadzi się z najwyższą ostrożnością jak ogórki nie toleruje przesadzania, struktura roślina jest krucha, korzenie i uszkodzony przez nieostrożnego dotyku. Sadzonki przed sadzeniem zanurzone w wiadrze wody z puli. Grudka ziemi zamoczenia, dobrze zrazy z pojemnika bez rozlewania w tym samym czasie, a sadzonka bezpiecznie tolerować sytuacji stresowych. Podsemyadolnoe lewe kolano nad powierzchnią gruntu, gdyż podlega zgnilizny korzeni i zetknie się z podłożem. Po posadzeniu krzewy podlewane i ponownie mierzwa gleby. Na potrzeby tej procedury, to mówi dużo, tylko powtórzyć, że czyni to doskonała ściółka dla młodych roślin mikroklimat, hamuje wzrost chwastów, zatrzymuje wilgoć i odrzuca wysiłki poprzez poluzowanie gleby pod rośliny. Po raz kolejny – bez lądowania zagęszczające. Odległość między krzakami nie powinna być mniejsza niż 35 cm, a między rzędami 85-90 cm. – każdy krzew potrzebuje własnego wsparcia, więc rośliny od nasady do najlepszych szklarniach ciągnąć linę, która służy do podtrzymywania roślin wspinać. Na wysokości 1,7-2,0 m ciągnąć kilka lin wzdłuż iw poprzek cieplarni, skręcając je ze sobą, lub specjalny netto.

Tuleje ogórka są uformowane w batem. Po posadzeniu, na kilka dni, sadzonka przywiązany do kraty, a wraz ze wzrostem wirowanie wokół łodygi wsparcia przez każdą szczelinę. Gdy wysokość łodygi wyrasta długości nośnej 20-30 cm, szczypać się w czubek głowy. pędy boczne (czasami nazywane otpletkami) również szczypać się w określony sposób: dolne gałązki i kwiaty do 3-4 liści całkowicie usunięty, a dolna część jajnika jest zwykle odwrotny do zamierzonego i tylko pociągnął zasilanie. W ciągu najbliższych 4-6 zatok dolne pędy boczne szczypać się tak, że każdy z nich pozostał jeden owoc, w środkowej części łodygi – 2 owoce, aw górnej – 3 ogórka.

konieczne karmienie

Wzrost ogórka towarzyszy rysunek składników odżywczych z gleby. Te silne roślina znacznie zubaża glebę. Dlatego muszą być karmione stale. Nadmierna prędkość jest dolistne. Spryskiwane roztworem odżywczym pozostawia zacząć natychmiast użyć. Do tej pory zakład buduje dużo zieleni, są obowiązkowe okresowe podawanie mocznika lub azotanu amonu. Doskonały wpływ na rozwój ogórków złożonego nawozu rozpuszczonego w wodzie do podlewania, zwłaszcza „Kemira Pokój” (5 g / 1 litr). Ważne jest, aby pamiętać, że dolistne przeprowadzić przy słonecznej pogodzie to niemożliwe – istnieje ryzyko poparzenia liści jak słońce natychmiast paruje rozwiązanie, a substancja czynna pozostaje na liście. Ale nie zaniedbywać wprowadzenie nawozu, który tradycyjnie pomaga w okresie wzrostu, a podczas tworzenia jajników.

zwiększyć owocowanie

Zwiększenie plonów ogórka bardzo przyczynia się do prawidłowego utrzymania ich w szklarni. muszą być spełnione następujące warunki:

• W żadnym wypadku nie pozwalają na przeciągi. Ogórki boją się z nich. Jeśli temperatura w szklarni w temperaturze powyżej 30? C, to powinno być otwarte tylko po jednej stronie. W obecności okien wentylacyjnych może być również otwarty na przemian po jednej lub drugiej stronie szklarni.

• Należy unikać zbyt gwałtownych zmian temperatury. Są one silnie hamują rozwój rośliny, a nawet mogą wywołać chorobę.

• sadzenie sadzonki ogórków w szklarni jest wykonywana przez utrzymywanie dystansu. Aby zapewnić odpowiednie odżywianie dla sadzonek posadzonych nie więcej niż 4 zakłady za 1 metr kwadratowy. Pozwoli to uciskania siebie, aby rozwijać się normalnie, co eliminuje możliwość rozwoju choroby są często spowodowane przez nadmierne żeluje.

• W celu uniknięcia występowania nadmiernej wilgotności gleby. Optymalna szybkość nawadniania 10-20 litrów na m2. Podczas kwitnienia jest zmniejszony o jedną trzecią w tworzenia pierwszych owoców jajników i ilość wody jest ograniczona do jej pierwotnego poziomu.

• W środku owocowania regularnie co dzień lub dwa, trzeba strzelać Zelentsy jako niewykorzystany owoce znacząco hamują powstawanie nowych jajników i obniżyć jakość przyszłych ogórków.

• Konieczne jest, aby tworzyć bicz poprawnie. Na początku rozwoju w kątach dolnych pędów 4-skrzydłowych i jajniki są usuwane całkowicie. Powyżej 4 liści lewym jajniku, prischipyvaya pędów bocznych.

• Ogórki – smakosze lubią terminowego karmienia.

Mamy wymienione główne etapy hodowania kultury – od chwili sadzenia sadzonek ogórka w szklarni, przed okresem intensywnego wzrostu i formowania roślin.