698 Shares 2489 views

Jak przetrwać w lesie bez wszystkich lato, jesień, zima?

Nowoczesna ludzkość zepsute wszystkie przyjemności cywilizacji. Dlatego w tych rzadkich przypadkach, kiedy ludzie w sytuacji ekstremalnej i pozostać sam na sam z dzikich zwierząt, mają tendencję do paniki. Taka reakcja byłaby bardzo zaskakujące dla naszych przodków, dla których kwestia, jak przetrwać w lesie bez rzeczy, wydawałoby się śmieszne. Po tym wszystkim, las zawsze był dla ludzi w domu i bogatym spiżarni. W dzisiejszym świecie, też, że są ludzie, którzy są w stanie przetrwać w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Dla wielu jest to związane z pracą, inni po prostu chcą przetestować samemu. Braves zebrać ludzi podobnie myślących i podbić nowe niezabudowane obszary planety, gdzie nie dotarł żaden człowiek wcześniej. Są kluby i obozy przetrwania, gdzie instruktorzy symulowania sytuacji ekstremalnej i uczyć współczesnych ludzi dawno zaginionych technik, jak przetrwać w lesie bez rzeczy. Każdy instruktor własne sposoby, ale w rzeczywistości wszystko nauka sprowadza się do jednego – aby pozostać przy życiu. Oczywiście, tym lepiej raz zobaczyć niż sto razy usłyszeć, ale ponieważ nie wszyscy zgodzą się dobrowolnie do takich przygód. Więc może ta informacja w całości nie będzie przydatna. Ale nawet dla zwykłej wędrówki niektóre niuanse będą pomocne.

Survival w lesie bez wszystko, co trzeba?

Najbardziej powszechna sytuacja, gdzie wybrać się na pieszą, jeden z członków grupy odbija. Dlatego też, przed udaniem się do wszystkich podróżnych, z wyjątkiem wymaganego wyposażenia ogółem, zaleca się mieć pewien zbiór rzeczy.

Obejmuje on: zapałki, nóż, latarkę, papierowej mapy obszaru, kompas, bar czekolady, słoik z wodą, suchej alkoholu, worek z orzechów i suszonych owoców, cienkiej tarczy-koc, zapasową bieliznę i skarpetki, minimalny zestaw pierwszej pomocy z antyseptycznym, przeciwgorączkowych, przeciwbólowe i okablowanie. Cały zestaw musi być pakowana w folię polietylenową, aby wyeliminować deszczowej pogody zraszania. Którzy są w takiej sytuacji, zaleca się, aby zatrzymać się w miejscu, doświadczony instruktor będzie łatwiej znaleźć to, co zginęło, gdyby nie zmieni trasę. W przypadku gdy pomoc nie przychodzi od razu, trzeba wybrać miejsce do parkowania. Trzeba się rozejrzeć i znaleźć miejsce blisko powierzchni wody z gałęzi, kory i łap świerkowych budowy namiot, rozpalić ogień i czekać na pomoc.

Survival w lesie w lecie

Zdarza się, że dla niektórych ludzi powód zgubić, nie prezentują się z zestawem turystycznym, a następnie, w zależności od sezonu, zachować następującą wiedzę. Jak przetrwać w lesie bez całe lato? Znalezienie sobie jeden na jeden z naturą w lesie w ciepłym sezonie, stracili tyle dużą szansę na oczekiwanie na pomoc lub pozostać nienaruszone, dopóki nie wyjdzie z tej sytuacji. Jeśli nie trzeba czekać na pomoc, to droga do poszukiwania siebie. Należy rozejrzeć i spróbować znaleźć ich ślady. I to jest możliwe, aby wrócić do punktu wyjścia. Jeśli te czynności nie przyniesie pożądanego rezultatu, trzeba się uspokoić i pomyśleć o swoich kolejnych kroków.

woda

Jak przetrwać w lesie bez rzeczy? Kto pokaże. Pierwszą rzeczą, że człowiek potrzebuje – woda. Więc musimy znaleźć miejsce parkingowe w pobliżu źródła, w przypadku gdy takie nie zostanie znaleziony, można użyć zbiór rosy na dużych liści roślin.

ekstrakcja ognia

Ogień będzie potrzebne na ciepło w nocy i jako środek odstraszający manewru przed drapieżnikami. Bez dopasowania rozcieńczyć to będzie trudne. Jeśli obecnie są okulary z lupą można zbierać suchą trawę i mech lub przy użyciu szkła wysłać promień słońca na suchym podłożu. Gdy zapali się, że jest konieczne, aby dodać niewielką suchej kindlingu, drewno, a potem rosną. Bez pomocy z oknami wariantów produkcji ognia, które były używane przez starożytnych ludzi.

Trzeba będzie duży kawałek drewna, suche i gładkie kije, które byłyby wygodne, aby obrócić między dłońmi. Należy również do wyschnięcia mech i trawę i kamień o ostrej krawędzi. Co zrobić z tych elementów? Zagłębienie był zbyt leniwy, aby zrobić kamienia, ustawiony na kij i nałożyć suchego mchu, dłonie powinny skręcać od tarcia pokładu nie pali, a następnie dodać mech, a wentylator ogień. Jednak z rąk takiej klasy może pojawić się ran. Dlatego są one coś warte ochrony, na przykład, oderwać kawałek tkaniny odzieżowej i owinąć je za ręce.

I jak przetrwać w lesie bez wszystkich upadku? W tym okresie jest to bardzo trudne, aby ogień. Jeśli gałęzie są mokre i deszczowa pogoda, to jest bardzo trudno wykonalne zadanie. Musimy szukać wśród opadłych liści suche drewno.

Złożyć namiot

Kiedy ogień jest, można myśleć o obiekcie. Schron może być zbudowany z dużych oddziałów przez ustawienie ich stożek. Lepiej jest, jeśli tylna strona służy duży pnia drzewa lub dużą skałę.

struktura pokrywa pomoże łapy świerkowe lub sosnowe gałęzie. Jeśli podejście montaż namiotu jest dokładna, to jest możliwe, aby zamknąć luki z mchu. Jednakże, jeśli w sosnowym lesie, drzewa jodła sama może być dobrym schronieniem. Miot poręczny sucha trawa i mech.

żywność

I jak przetrwać w lesie bez jedzenia? Brakuje umiejętności myśliwego zabić grę będzie bardzo trudne przy użyciu dostępnych narzędzi. Ale zawsze można użyć jagód i grzybów w lecie, ale skąd wiesz, które z nich są jadalne? Wygląda na to, truskawki, maliny i jeżyny, znane wielu, ale z innych darów lasu trzeba uważać tutaj przydatny obserwacja. Stwierdziwszy to krzew z owoców, trzeba zwrócić uwagę na ptaki, jeśli dziobać jagód, więc owoce są jadalne.

wybierając grzyby

Z grzybami to nie jest takie proste. Nieznane grzyby mogą spowodować zatrucie, nawet jeśli ma śladów jakie zwierzę zjadł go. Niektóre zwierzęta korzystać z niektórych rodzajów trujących grzybów w zwalczaniu pasożytów. Dlatego nieznane grzyby z liści kapelusz to lepiej nie brać. Wśród nich jest duża liczba perkozy. Grzybów, który ma strukturę gąbczastą wnętrza kołpaka, co do zasady, jadalne. Ale są wyjątki, a tu przyjść z pomocą węchu i obserwacji. Muchomory się niebieski rozpad na krawędzi i są zapachów z zanieczyszczeń chemicznych.

Rośliny i odżywki białkowe

Porządku w żywności w warunkach ekstremalnych korzeni roślin. Na przykład łopian mniszek i powinny być dobrze, lecz ten ostatni musi zanurzenia w wodzie. Młode pędy trzciny i jego korzeni, zbyt małą pomoc, aby zaspokoić swój głód. Ale taka dieta roślinna nie trwać długo. Dlatego ratunek przychodzi ulubiony przysmak wielu zwierząt – larw, które są bogate w lesie.

Można je znaleźć pod korą drzew zanikającego. Dżdżownice dostarczy wszystkie niezbędne białka i mikroelementów. Oczywiście, napoje nie bogaci, ale przeżyje. Zebrane robaki trzeba trzymać w wodzie i dobrze wypłukać, a następnie zjedzone. Wątek można budować forty podobieństwo i spróbować dostać się ryby na obiad, lub, co gorsza, żabę. Kiedy wybuchł pożar, można gotować połowu. Na przykład żaba, gotowane na ogniu, może to być bardzo smaczne i pożywne. Po tym wszystkim, jego mięso jak kurczak, konieczne jest jedynie, aby usunąć skórę i usunąć wnętrzności.

Szukam wyjście dla ludzi, aby pomóc w potoku lub rzeki, jeśli idziesz wzdłuż ich łóżkach, aby dostać się do domów. Znajdź rzeki lub strumienia, aby pomóc ślad wyrządzonych przez zwierzęta. W poszukiwaniu powinni uzbroić się w długim kiju. Szlaki może przechodzić przez bagna. W związku z tym, grunt pod nogami najpierw trzeba sprawdzić kijem.

Co robić w zimie?

Jak przetrwać w lesie zimą bez całego sezonu zimowego? Zimno będzie głównym wrogiem człowieka. Dlatego głównym zadaniem będzie, aby pożar. Jeśli okaże się, suche gałęzie, będzie rozcieńczyć go w sposób opisany powyżej. Można dostać się na ogień z uderzeniami kamieni przed siebie. Spark z nich spadnie na suchym mchem podłoża lub trawy, podsycając w ten sposób ogień. W snowy lasu nie będzie problemów z wodą. Ale nie może być śnieg, wysokie ryzyko być chory. Gorączka i gorączka natychmiast zmniejszyć szanse na ratunek. Będzie zatem konieczne, aby stopić śnieg.

Powstaje pytanie, jak przetrwać w lesie bez całą zimę, bo nawet do podgrzewania wody lub stopić śnieg, będzie potrzebował pojemnika. Jeżeli teren jest rzeka z gliny banków, możemy założyć, że szczęście. Wtedy nie jest okazją do mody naczynie i spalą je ogniem. W przeciwnym razie, duży pokład trzeba wgłębić zbiornik jak kamień, ugotować coś nie działa, ale topi się śnieg lub trochę woda może być podgrzewana.

Z jedzeniem w zimowym lesie jest trudne. Drzewa liściaste mogą być drewno grzybów na korze i żołędzi na ziemi. Żołędzie można oczyścić z powłoki i sproszkowany do wykorzystania jako żywność. W iglastych trzeba szukać grudek. Szczęście, jeśli istnieje sosna. Z pomocą kija w glebie może wykopać robaków i zgniłe pniaki pod korą znaleźć larwy. Hunt wielka gra jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, ale człowiek jest pomysłowe, więc mały parzystokopytnych opcja przechwytywania nie jest wykluczone. Ale najbardziej prawdopodobne, niedoświadczony myśliwy będzie musiał zadowolić się myszy i swistakow. Ostatni uczynić swój dom na otwarte polany w norach. Mogą być identyfikowane poprzez charakterystyczne kopce ziemi. W chudych latach, nasi przodkowie polowali tych zwierząt z wodą lub dymu. Dziura wypełniona wodą, a przestraszony zwierzę wyskoczył ze swojej kryjówki. Podobnie działa na ich palić. Przed norek rozpalił ogień i dym wysłał do niego. Oczywiście, las zima będzie znacznie bardziej dotkliwe osobą. Ale śnieg lub ineyu będzie łatwiej znaleźć ich ślady, na której można wrócić. łap będzie też łatwiej znaleźć i dostać je na szlakach.

wniosek

Tepe wiesz jak przetrwać w lesie z niczym. Mamy nadzieję, że informacja była przydatna. A rada podane powyżej pomogą, jeśli to konieczne.