286 Shares 3340 views

Jak podłączyć pralkę na własną rękę

Dokonaniu większych zakupów – nabyć pralkę. I to wydarzenie przynosi i radość z zakupionego sprzętu, a problemy związane z jej obsługą. Wszakże dla pralek często powodują specjalistów z centrum serwisowym, a to pociąga za sobą dodatkowe koszty finansowe. Aby zmniejszyć je, i dowiedzieć się, w jaki sposób podłączyć pralkę na własną rękę, napisałem ten artykuł, który dostarcza pomocnych wskazówek.


Po zakupie pralki zainstalowany zarówno w kuchni lub w łazience, aby zapewnić wygodne spustowy wody podczas mycia. Konieczne jest przeprowadzenie połączenia sprzętu i zaopatrzenia w wodę i energii elektrycznej. Wysoko wykwalifikowanych mistrz obsługi klienta odpowiada na życzenia klientów, posiada niezbędne doświadczenie i doskonale wiedzą, jak podłączyć pralkę zgodnie z zasadami. Ale w tym samym czasie jest możliwe, aby poradzić sobie z problemem na własną rękę, bez przyciągnięcie specjalistów. Jednakże, musi stosować się do określonych wymogów, w przeciwnym razie można uszkodzić samochód lub nawet że nie nadaje się do użytku.

Podłączyć pralkę do sieci elektrycznej

Przede wszystkim po zainstalowaniu pralki należy rozważyć podłączenie do elektryczności. Wiele zależy od stanu instalacji elektrycznej w domu. Jeśli jest to stary, to może nie być w stanie wytrzymać napięcia. Gniazdo jest również ważna. Ponieważ standard nie nadaje się do intensywnego zużycia energii, należy zadbać o to wcześniej. Gniazdo oddzielone od tarczy pasuje najlepiej. Możliwe jest trzymanie drutu z urządzenia, przewód odpowiednie trzy rdzeń ma przekrój jednego do pół milimetra. Zgodnie z nowymi zasadami i przepisami wprowadzonymi przez zastosowanie elektrycznego systemu uziemienia TN-C została zakazana. W tym przypadku, jak podłączyć pralkę, którego dom został zbudowany w celu przeprowadzenia nowych zasad i okablowanie nie spełnia współczesnych wymagań? Samochód, jak to jest najczęściej instalowane w łazience, trzeba łączyć się za pośrednictwem automatycznego wyłącznika różnicowego, który jest zamontowany w panelu obudowy na przestrzeni. Wartość nominalna dla maszyny jest szesnaście amperów. Wystarczające, aby zainstalować zwykłych punktach na szesnaście amperów ze stykiem ochronnym i okiennic. Aby połączyć się z wylotu i różnica urządzenia odpowiedniego przewodu trójżyłowe do płyty. Jeśli nie można podłączyć pralkę do ramy ziemi poprzez system TN-C, konieczne jest, aby pokazać najwyższą ostrożnością. Obejmują w gnieździe jest ona tylko na pracy, a podczas procesu prania, to lepiej nie dotykać wody i nie otwierają się w łazience, tym bardziej, że jest niemożliwe, aby wziąć prysznic.

Podłączyć pralkę do kanalizacji i zaopatrzenia w wodę

Aby wybrać wysokiej jakości przewodów i zaworów przed podłączeniem mycie samochód na wodę, muszą wybierać w wyspecjalizowanych sklepach, supermarketach. Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie klasyczny Tap Tap. Wąż do nalewania wody do urządzenia, nie może być miękka. Optymalna długość węża jeden – jeden i pół metra. Aby opróżnić wąż stosować te same wymagania. W celu zapewnienia odprowadzania wody z węża odpływowego pralki przejść w górę, tak, że najwyższy punkt znajduje się powyżej niej wody w zlewie. Jest to konieczne, aby zapobiec przedostawaniu się wody do pralki za pośrednictwem przewodu odpływowego w przypadku jest on połączony z syfonem. Dzieje się tak wtedy, gdy wąż jest rzucony na podłogę. Podczas łączenia przewodu skroplin do kanalizacji, rury należy wykorzystać do wysokości sześćdziesięciu pięćdziesięciu centymetrów w kierunku pionowym. W przeciwnym razie woda z samej pralce będzie spuścić do kanalizacji.

Wiedząc, jak podłączyć pralkę na własną rękę, i zgodnie ze wszystkimi wymaganiami, dajesz mu długiego życia w domu i uniknąć niepotrzebnych napraw.