440 Shares 1117 views

Ciemiernik (nalewka): instrukcje, informacje zwrotne. Nalewka ciemiernik: stosowanie weterynaryjnych

Korzyści z ziołami mówią coraz więcej. Są one używane już w oficjalnej medycyny, różnych likierów są dostępne w aptece. Nie myśl, że wszystkie zioła są bezpieczne. Wśród nich są trujące, które mogą być używane tylko na zewnątrz lub w ścisłym dawkowania i pod nadzorem lekarza. Jednym z tych roślin – ciemiernik. Nalewka z tego zioła są sprzedawane w aptekach, ale najczęściej stosuje się go w praktyce weterynaryjnej. Roślina ta jest bardzo trujące i doustnym 1 gram może być śmiertelne. Dlatego ci, którzy zdecydowali się leczyć wszelkie choroby kiedykolwiek użyć ciemiernik, trzeba dokładnie zbadać jego właściwości i metod użytkowania. Ale lepiej nie ryzykować i korzystać z zakładu jak zrobić przede wszystkim – do leczenia zwierząt.


Jaki jest ciemiernik

Nalewka z tej rośliny, ponieważ jest to bardzo, bardzo trujące. To brunatny przezroczystą ciecz, wykonany z korzeni sproszkowane hellebore zwilżona alkoholu 1:10. Można je kupić w aptece lub stworzyć własną. Ale ze względu na wysoką toksyczność rośliny trzeba działać bardzo ostrożnie. Ciemiernik rośnie na brzegach lasów i obszarów zalewowych.

W centralnej Rosji, to zioło jest wszędzie. Jest to roślina wieloletnia o metr wysokości, z okrągłą, mięsiste łodygi i duże liście. Kwitnie przez cały letnich żółto-zielony lub białe kwiaty zebrane w wiechowaty kwiatostany. Najbardziej trujące jakość roślin pojawiają się na wiosnę. Po zebraniu i zmielenie surowców niezbędnych do umyć ręce. I można kupić lek w aptece.

Jakie właściwości Nalewka

Preparat ten zawiera alkaloidy nerwowy, protoveratrin i inne garbniki, gumy, żywice i cukry. Ze względu na fakt, że bardzo trujący ciemiernik, nalewka jest stosowana tylko miejscowo. Ma silne właściwości przeciwpasożytniczych. Ponadto wszy, świerzb roztoczy i pcheł, ciemiernik skutecznie odpędza robaki i niszczenia grzyba. Ponadto, usuwa ból i newralgiczny charakter reumatycznej. W niektórych przypadkach, małe dawki nalewki i wziąć wewnątrz. To powoduje nasilone wymioty i obniża ciśnienie. W tym celu najczęściej stosowany nalewki hellebore dla zwierząt. Ale nadal trzeba ściśle przestrzegać dawkowania, gdyż jego nadmiar stoi poważne zatrucie. Niektórzy uzdrowiciele są dodawane w niewielkich dawkach nalewki i leki homeopatyczne są stosowane w leczeniu ludzi.

Uważa się, że takie środki są następujące czynności:

– przeciwpasożytnicze;

– przeciwbakteryjne;

– przeciwgrzybicze;

– znieczulające;

– leki moczopędne i choleretic;

– promowania wzrostu włosa i niszczy łupież;

– łagodzi skurcze, depresję i migrenę.

Gdy roślina jest używana

Najlepiej jest, aby wiedzieć, jak korzystać z nalewki hellebore w medycynie weterynaryjnej. Stosowany jest do leczenia bydła, kóz, świń. Ciemiernik jest skuteczna, ponieważ:

– przywrócenie pokarm krowy;

– traktuje atonia proventriculus zwierząt;

– służy do zamknięcia przełyku, niedowład i nadąć w żwaczu krowy;

– zwiększa ruchliwość komórek i wydzielanie proventriculus przeżuwaczy;

– nalewka z hellebore bardzo często w medycynie weterynaryjnej jest stosowany do zabijania pcheł, kleszczy i wszy u zwierząt;

– stosowane jako środek wymiotny zatrucia psów i świń;

– nalewka z hellebore użytecznych w rolnictwie, czasami jest używany do niszczenia szkodników roślin uprawnych.

Jakie skutki uboczne mogą powodować

Dla ludzi i małych zwierząt są bardzo niebezpieczne ciemiernik. Nalewka w wysokości nawet 1 gram może już spowodować poważne zatrucie i zatrzymanie akcji serca. Dlatego lepiej jest nie używać wewnątrz. Co wskazuje na to, że w przypadku przedawkowania leku i niekorzystny wpływ na organizm? Są to:

– Slow strączkowych;

– nudności i wymioty.

Gdy objawy te trzeba wprowadzić podskórnie Pacjent 1% roztwór atropina, płukanie żołądka i podać węgiel do picia.

Nalewka ciemiernik: instrukcja

Dla zwierząt to jest używane dość często. Bydło podawania leku wewnątrz od 5-12 ml, kozy i świnie, – od 1 do 4 ml w zależności od ciężaru. Przed użyciem, odpowiednia dawka jest rozcieńczony wodą. Zwierzę, tym większa musi być woda. Lek jest podawany przez wylot z butelką kauczuku. Czasami używany również wlewie dożylnym hellebore. Instrukcje dla zwierząt zaleca się zrobić to bardzo powoli, w małych dawkach, – dla bydła – nie więcej niż 23 ml, w taki sposób, aby nie spowodować niewydolność serca. Jednak większość leku stosuje się zewnętrznie: nalewka rozcieńcza i rozpyla się z tyłu zakażonego zwierzęcia. W tym przypadku, jest on skuteczny w zabijaniu kleszcze, pchły, wszy, świerzb i inne pasożyty.

Czy mogę ubiegać się zwierzętami

Czasami nalewka z hellebore jest stosowany jako środek wymiotny w przypadkach zatrucia u psów. Wraz z wymiocinami pomaga usunąć z organizmu wszystkich toksyn i trucizn. Jednak użycie należy bardzo dokładnie, dawka powinna być określana w zależności od wagi zwierzęcia, ale nie więcej niż 1-2 gramów. Zazwyczaj leczenie farmakologiczne jest dozwolona tylko w dużych ras psów, to nie ma zastosowania do małych zwierząt, z wyjątkiem, że tylko zewnętrznie. Zwykle jest tak często używane i nalewka z hellebore w medycynie weterynaryjnej. Instrukcji zaleca rozpuszczenie żądanej dawki leku z wodą i natryskują tylną zwierzęcia zakażonego pchły, kleszcze i wszy. Dawkowanie jest takie samo jak w przypadku połknięcia 0,05 ml na kg masy ciała psa. Ale teraz prawie nie korzystają z takiego czynnik toksyczny dla zwierząt domowych. Wiele innych leków, bezpieczniejsze i wygodniejsze w użyciu. Dlatego ciemiernik nalewka hodowców psów jest stosowany bardzo rzadko. I na koty i inne zwierzęta domowe nie używać go w ogóle ze względu na ich niską masę i ryzyko przedawkowania.

Szczegółowe instrukcje dotyczące stosowania leku

1. Konieczne jest, aby uważać na tych, którzy korzystają z nalewki hellebore. Lek ten jest bardzo toksyczny, dzięki czemu podczas pracy z nim trzeba nosić rękawice i trzymać go z dala od żywności. Vacant butelka spod leków stosowanych do niczego niemożliwego.

2. Ważne jest, aby przylegać ściśle do dawkowania produktu leczniczego, nawet gdy są stosowane miejscowo. Napar jest rzadko stosowany dla psów i kotów, ponieważ mogą lizać i dostać zatrute.

3. Pomimo faktu, że niektórzy ludzie są z powodzeniem używane nalewkę z hellebore do leczenia, to lepiej nie ryzykować i używać go tylko dla zwierząt.

4. Preparat jest przeciwwskazany dla koni i zwierząt ciężarnych.

Uwagi dotyczące zastosowania

Jeden z najtańszych leków jest nalewka z hellebore. Weterynaryjne go używać, jednak nie było tak powszechne w ostatnich latach. Chociaż wśród leków dla rzadkich gatunków zwierząt, takich cen – około 50 rubli. Ale przede wszystkim, lek stosowany dla zwierząt gospodarskich. I zwierząt właściciele starają się kupić droższe, ale bezpieczny lek. Ci, którzy korzystali z nalewki zabijać pchły i kleszcze, mówią, że to pomaga szybko pozbyć się pasożytów. Jednak, aby wykorzystać to nie jest bardzo wygodne, ale nadal trzeba upewnić się, że zwierzę nie lizać się.

Wiele pozytywnych opinii na temat leczenia wszawicy nalewki hellebore. Ci, którzy próbowali w ten sposób, aby pozbyć się wszy, należy pamiętać, że owady i ich larwy zmarł w ciągu pół godziny, a ponowne zakażenie nie występuje.