408 Shares 2661 views

mięśniaki macicy podczas menopauzy: objawów i leczenia. Metody leczenia mięśniaków macicy

Do tej pory, mięśniaki występują u kobiet w wieku od dwudziestu do pięćdziesięciu pięciu lat. Pomiary uszczelnienia nowotworowych mogą się wahać od kilku milimetrów do dziesiątek centymetrów (lekarze zarejestrowanego przypadku mięśniaki wykrywania wielkości melon). Najczęściej choroba występuje u kobiet, które zbliżają się do menopauzy (przyczyna leży w braku hormonalnej). Po menopauzie czasami zaobserwować zmniejszenie się i znikanie łagodnego nowotworu. Ale co, jeśli nie było mięśniaków macicy w okresie menopauzy? Objawy i leczenie choroby omówione poniżej.


Ogólna charakterystyka choroby

mięśniaki macicy może być przedstawiony jako łagodny nowotwór, który znajduje się w mięśniach, tkance łącznej macicy. To wygląda jak pieczęć półkolistym lub okrągłym węzła mięśniaków. Choroba może przebiegać bez objawów bólowych, czy guz jest mały. Jeżeli kilka węzłów powstaje zwiększa wzrost mięśniaków macicy, to może pojawić się charakterystyczne objawy (bóle, krwawienia).

Według lokalizacji łagodnych guzów czterech rodzajów:

 • subserous;
 • mural;
 • podśluzówkowy;
 • intraligamentarnaya.

W pierwszym przypadku, mięśniaków uformowanych na zewnątrz mięśni macicy. Jest również nazywany subperitoneal. Rozwija, rośnie w jamie miednicy. Ze względu na to, co dzieje się nacisk na odpowiednie władze. Następnie może wystąpić ból. Drugi typ guza zwane międzymięśniowego węzeł mięśniak tworzy wewnątrz tkanki mięśniowej macicy, ze względu na którą żołądka jest zwiększona. Trzeci typ mięśniaków opracowanie pod śluzowej macicy, ponieważ guz jest nazywany podśluzówkową. W tym drugim przypadku mówimy o wyglądzie łagodnego guza między więzadłami.

Ta choroba (mięśniaki macicy) wciąż nie został przebadany przez lekarzy. Zakłada się, że jego przyczyny są zakłócenia hormonalne, choroby genetyczne, indywidualne odpowiedzi na uszkodzenie tkanek (aborcja, chirurgia), infekcje narządów płciowych, wczesna miesiączka (poniżej dziesięciu lat), nadużywanie alkoholu, nieregularne stosunki seksualne, czynniki genetyczne, warunki środowiskowe.

Mięśniaki macicy i rak

Wiele kobiet się, że mają one łagodny guz, panikę od razu, ze strachu przed śmiercią. Jednakże formowanie mięśniaków nie jest złośliwy guz raka. rak macicy, mięsak – zupełnie innej choroby kobiece. Ginekologii, jak nauki ujawnia następujące czynniki przyczyniające się do pojawienia się komórek nowotworowych:

 • palenie;
 • cukrzyca;
 • HIV;
 • Zaburzenia miesiączkowania;
 • obecność wirusa brodawczaka ludzkiego;
 • choroby przenoszone drogą płciową;
 • niepłodność;
 • późna menopauza;
 • wcześniejsze generacje
 • relacje seksualne;
 • stosowaniem tych leków;
 • otyłość;
 • choroby kobiece.

Ginekologia nadal nie ujawnia dokładnych przyczyn raka macicy, jak również mięśniaków. Jak widać z powyższej listy, wiele czynników są podobne do przyczyn pojawienia węzłów mięśniaka, wymagające gruntownego badania z analiz, diagnostyki USG, biopsja.

Pojawienie się raka szyjki macicy, a także mięśniaków, według pierwszego nieprawidłowości miesiączkowania. Tzn plamienia są chaotyczne pociągnięcia, a następnie zatrzymać, a po pewnym czasie pojawiają się bardziej obfite, długie. Innym objawem jest ból podczas lub po stosunku płciowym, dokuczliwy dyskomfort w pachwinie, dolnej części pleców. Kobieta szybko traci na wadze, szybko się męczy.

mięśniaki macicy podczas menopauzy: objawy i leczenie

W początkowym stadium choroby, o małych wymiarach objawów guzów łagodnych niemożliwe. Obecność mięśniaków wyznaczonych podczas normalnego badanie ginekologiczne. Jeśli istnieją wątpliwości, wymagane jest uzyskanie dokładnych informacji o lokalizacji mięśniaków, kobietę wysłana do diagnostyki USG histerosalpingografia. Bardzo rzadko zatrudniają w celu potwierdzenia choroby komputerowej lub tomografii rezonansu magnetycznego.

Jeśli choroba jest uruchamiana, objawy mięśniaków obejmują:

 • Ciężka, długotrwałe krwawienie;
 • bóle ból brzucha;
 • uczucie ucisku na narządy miednicy;
 • bolesne częste oddawanie moczu;
 • zaparcia;
 • ból podczas ruchu jelit ze względu na ciśnienie w jelitach.

Najczęściej mięśniaki są traktowane przez operatywnych lub konserwatywnych metod, czyli przez przyjmowanie leków wielkości mięśniaków są mniejsze, najmniejsze uszczelki rozpuszczenia. Operacja odbywa się tylko do powstawania krótko dużej łagodnego nowotworu, jak to możliwe, ryzyka mięsak gładkokomórkowy.

Rodzaje miomektomii w leczeniu mięśniaków

Najbardziej skuteczną metodą leczenia chirurgicznego z powodu mięśniaków macicy. Miomektomiya – jest chirurgiczne usunięcie guza łagodnego z zachowaniem narządów kobiecych. Istnieją trzy rodzaje miomektomii:

 • brzucha;
 • laparoskopowa;
 • Histeroskopowe;

W pierwszym przypadku usunięcie mięśniaków macicy występuje z zachowania, ale nie, jeśli ich liczba jest większa niż cztery. Brzucha miomektomiya wykonywane w znieczuleniu ogólnym. W obszarze cięcia bikini, guz usunięto, po czym na przemian przyszyto każdej warstwy. Niebezpieczeństwo tej metody polega na zaangażowaniu innych narządów, infekcji, krwawienia, występowania zrostów, ryzyko niepłodności.

Druga opcja do usuwania subserous i stacjonarne węzły. Przed operacją jest przypisany kurs medyczny, którego celem jest zmniejszenie rozmiarów węzłów. Następny przebity pępek lub otrzewna, z kamerą i instrumentów chirurgicznych są usuwane węzły. W porównaniu z pierwszym sposobem tego typu miomektomii bardziej bezbolesne. Ale istnieje również ryzyko uszkodzenia sąsiednich narządów wewnętrznych, naczyń krwionośnych, powstawania krwiaków, infekcji, pojawienie się przepukliny.

Trzeci miomektomii realizacja guzów zlokalizowanych w tkance endometrium. Operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub rdzeń bez karbu. Rezetoskop wprowadzone przez pochwę do macicy, guz jest usuwany. Zaletą tej metody jest minimalna utrata krwi, efekt kosmetyczny, można znieść i rodzić dzieci. Niebezpieczeństwo może być zakażenia, uszkodzenia naczyń, oparzeń, należy powtórzyć operację. Ale większość objawów mięśniaków po takim zabiegu nie pojawia.

Histerektomia jako sposób na usunięcie macicy

Gisterektopiya – operacja usunięcia guza oraz macicy. Może być również przeprowadzona na różne sposoby: laparoskopowo, przez pochwę lub otwarte. Pierwsze dwa sposoby charakteryzują efektu kosmetycznego, czyli nie będzie nacięcia na ciele. Ale wybór rodzaju zabiegu zależy od wieku kobiety, ciężkości choroby.

Najczęściej stosowane chirurgii minimalnie inwazyjnej macicy. Oznacza to, że w tętnicy, która nowotworu paliwa wtryskiwanego mikrocząstek, dzięki czemu makijaż zakończone gładko komórkowa macicy, a więc wzrost guza autobusowych.

W trakcie ciąży, niektórych chorób zapalnych, umiejscowienia guza na szyjce, w obecności podśluzowej węzła cienką łodygi przeciwwskazane dla tej operacji (włókniaki macicy). Konsekwencje są wyrażone w zaburzeniach miesiączkowania, brak miesiączki, oddzieleniu od tkanki nowotworowej rozkłada. Najlepszym rozwiązaniem – do lekarza i leczenia mięśniaków we wczesnych stadiach rozwoju. Wtedy może wyznaczyć przebieg leków hormonalnych, aby zapobiec produkcję estrogenów, dlatego mięśniaki są zmniejszone.

Jak leczyć nowotwór bez operacji?

Najczęściej lekarze nie traktują małych mięśniaków i po prostu oglądać je rozwijać. Dotyczy to kobiet, które mają mięśniaki macicy pojawiły się w okresie menopauzy. Objawy i leczenie będzie nieco inna. Pierwszy pacjent został wysłany do biopsji, aby wykluczyć powstawanie komórek nowotworowych. Po drugie, lek będzie złożony w celu mięśniaka i negatywnych objawów menopauzy. Po trzecie, hormonalna terapia będzie zawierać inne hormony (brak estrogenów).

Leczenia mięśniaków leków jest możliwe, jeżeli:

 • gładkokomórkowego rozmiar mniejszy niż dwóch centymetrów;
 • stacjonarne typu nowotworu lub subserous;
 • Rozmiar macicy nie przekraczają parametry 12 tygodniu ciąży;
 • Brak poważnych naruszeń obrazie klinicznym;
 • Choroba nie sąsiadujących narządów;
 • Powolny przyrost kompresji;
 • nie ma alergii na leki.

Jeśli kobieta zbliża się menopauza, mięśniaki i rozmiary są niewielkie, można tylko kontrolować wzrost guza. Ponieważ jej rozwój zależy od hormonów progesteronu i estrogenów, których liczba jest ograniczona na początku menopauzy. Jednakże, jeśli kobieta używa pigułkę na kulminacji, gdzie znajduje hormony dowodów, mięśniaki wzrośnie.

Najczęściej, hormonalna terapia prowadzona jest jako danie przedoperacyjnej w celu zmniejszenia wzrostu mięśniaków. Przepisać leki hormonu gonadotropowego hormonu uwalniającego (aGRG) mifepriston. Nie powinny one trwać dłużej niż sześć miesięcy, gdyż istnieje osteoporozy ze względu na zwykły brak wapnia. Jednak większość z tych leków do leczenia mięśniaków nie jest to możliwe, jako efekt krótkotrwałej terapii hormonalnej, po pewnym czasie, wzrost nadal węzły.

Czy jest możliwe do wyleczenia nowotworu środki zaradcze ludowe?

Większość rosyjskich kobiet ma tendencję do siebie, kiedy mają mięśniaków macicy w okresie menopauzy. Objawy i leczenie badanie w Internecie. W rezultacie, niektórzy uciekają się do naparów ziołowych, biegać do innych czarodziejki, szałwia, czarnych magów. Czasem to są inne sposoby, aby po prostu „wziąć” cenny czas, kiedy można leczyć mięśniaki bez operacji przez wykwalifikowanego specjalistę.

Jakie zioła są wybierane do leczenia mięśniaków? Według popularnych receptur, wybrać rośliny, które leczą z łagodnych nowotworów przez zahamowanie podziału komórek. Receptury wytwarza się z mieszaniny trujących lub nonpoisonous roślin (Baikalian i dzhungar zapaśniczki jemioły, spotted hemlock, bagno Potentilla, europejski karbieniec Chandra vulgaris, propolis, lungwort dawkowania rdest i inne). Najczęściej wykonane nalewki do przyjmowania kilku kropel, ale także mieszaniny lek jest przystosowany do podawania tamponu do pochwy.

Kurs trwa od kilku miesięcy. Jednak skuteczność publicznych pieniędzy nie został formalnie udowodnione. Dlatego nie należy uciekać się do tradycyjnych, homeopatycznych medycyny bez rad profesjonalistów, jak mięśniaki macicy podczas menopauzy ma podobne objawy do raka. Nawet jeśli lekarz diagnozuje łagodnego guza, natomiast ze względu na własny może zostać utracone, a następnie musimy usuwać węzły wraz z kobiecych ciał.

Jedyną rzeczą, lekarze zgadzają się jest organizacja prawidłowego odżywiania. Gdy mięśniaki nie może jeść słone, pikantnych potraw, żywności o wysokiej zawartości tłuszczu, cholesterolu, węglowodanów. Jeśli tworzy włókniakomięśniaki macicy, to konieczne jest stosowanie witaminy (kwas foliowy, B, E, C, D, żelaza, wapnia). Korzystne są surowych owoców, warzyw, kaszy gryczanej i herkulesowych, jogurt, twaróg, produkty białkowe, gotowana wołowina. W tej choroby muszą być mniej narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, aby wyeliminować termiczną, fizyczną, efekt masażu, aby zlokalizować węzłów.

Jeśli kobieta ma mięśniaki pojawienie zbiega się z początkiem menopauzy, należy wziąć witamin w okresie menopauzy: E, C, E, B6, B1, B12, B9, omega-3. Pierwszy witaminy tokoferol tylko zmniejsza negatywny wpływ menopauzy przez stymulację funkcji gonad. Askorbinka wzmacnia naczynia krwionośne, zmniejsza występowanie obrzęku tkanek. Witaminy D, podczas gdy spożycie wapnia sprzyja kości.

witaminy z grupy B wspierają układ sercowo-naczyniowy, nerwowy i odpornościowy, bo z tego, co normalny stan niepokoju, drażliwość znika. Kompleks witamin grupy Omega-3 pozwala aktywować aktywność umysłową, podnieść sprawność, równowagę hormonalną niepowodzenie, pomoc nadmiernego przyrostu masy ciała.

Jedz pokarmy zawierające te witaminy i minerały, w celu ułatwienia dobrego samopoczucia w okresie menopauzy, a także powstawanie mięśniaków. Nie zapomnij być ekranowane, jak lekarz może przepisać leki hormonalne witamin i nasenne w okresie menopauzy.

Mięśniaki i menopauza

Uważa się, że mięśniaki występują u kobiet w okresie rozrodczym. Wynika to z obecności hormony niezbędne dla wzrostu płodu podczas ciąży, ale nie wpływa na wzrost guzów. Ponadto, jeśli kobieta się przypadki aborcji, poronienia i innych sytuacjach chirurgicznych, blizny na tkance mięśniowej macicy może także prowadzić do wystąpienia mięśniaków.

Przy menopauzie poziom estrogenu jest zmniejszony, ponieważ małe węzły do dwóch centymetrów, można zmniejszyć rozmiary. Czasami może zniknąć całkowicie mięśniaków macicy (reakcje kobiet z panaceum nie są naukowo uzasadnione). Jednak podczas korzystania z narkotyków makijaż estrogeny guz nadal, ale dlatego, że mogą rosnąć. Więc niezależnie od menopauzy należy przestrzegać przy ginekologa, diagnostyka USG przechodzić przez co cztery miesiące intensywnego rozwoju mięśniaków.

Ogólnie rzecz biorąc, charakter wystąpienia mięśniaków jest nadal lekarze nie został zbadany. Jeżeli wcześniej sądzono, że po menopauzie mięśniaki mogą nie pojawić, ale teraz udział kobiet w powstawaniu guzów dolegliwości w okresie menopauzy. Następnie konieczne jest, aby przejść badanie USG w celu określenia charakteru uszczelek pojawiły. Jak wiek zwiększa prawdopodobieństwo komórek rakowych i mięśniaków może być nic robić.

Efekty leczenia nowotworu: osteoporoza

Zmniejszenie wielkości mięśniaków jest spowodowana leki hormonalne. Jeśli kobieta w kulminacji, to może wziąć tabletki z estrogenem, dzięki czemu zwiększa się mięśniaków macicy. Jak niebezpieczna jest ta choroba? Lekarze odprowadzane stos tabletek o różnych hormonów: niektóre z nich mają na celu zmniejszenie rozmiaru guza, inne walki z negatywnych objawów menopauzy. Długotrwałe stosowanie tych hormonów prowadzi do obniżenia stężenia wapnia i rozwoju osteoporozy. Oznacza to, że z upływem czasu zmniejsza się gęstość kości, co zwiększa ryzyko złamań nawet z lekkim spadkiem.

Jest to spowodowane brakiem równowagi funkcjonowania komórek kostnych. Który jest normalnie zdominowany przez osteoklasty, zmniejszenie komórek kości w porównaniu do osteoblastów, niszczących kości. W osteoporozie równowaga tych komórek będzie zwiększany niszczenia komórek. Jednym z powodów tego jest zmniejszenie hormony płciowe dysharmonia w okresie menopauzy lub przyjmuje leki, które zmniejszają ilość estrogenu z mięśniakami.

Konsekwencje osteoporozy wyrażono złamania szyjki kości udowej, kręgów. U kobiet w wieku powyżej pięćdziesięciu pięciu takich złamań nie można wyleczyć, a wszystko dlatego, że wywołuje intensywne bezruch rozwoju osteoporozy. Ale częściej te złamania są bezobjawowe lub są reprezentowane przez ból pleców, ale po jakimś czasie nie ma krzywizny pleców, utworzonej garbu.

mięśniaki macicy: co to jest niebezpieczne?

Mięśniaki macicy, a także menopauzie towarzyszy obfitym krwawieniem, które może spowodować niedokrwistość odpowiednim czasie. U kobiet zmniejszenie liczby krwinek czerwonych, zmniejszenie poziomu hemoglobiny, istnieje niedobór tlenu, żelazko. Kobieta obserwowane osłabienie, zmęczenie, bladość skóry, duszność, zawroty głowy, bóle głowy, tachykardia, suchość w ustach.

Oprócz anemii duże węzła macicy ze względu na stałym ciśnieniem do sąsiadujących narządów może wpłynąć na ich działanie (na przykład, okrężnicy, nerki, moczowodu). To może spowodować choroby, takie jak hydroureter (gromadzenia się płynu w moczowodzie) wodonerczu (płyt przedłużenie i miedniczek nerkowych w wyniku nadmiernego gromadzenia moczu), odmiedniczkowe zapalenie nerek (zapalenie nerek).

Jeżeli mięśniaki występuje podczas ciąży, jej szybki wzrost i duży rozmiar może powodować poronienia, obrać i łożysko przodujące. Ale większość mięśniaków w pełnym rozwoju płodu nie ma wpływu, mimo że poczęcie dziecka mogą być opóźnione w czasie.

mięśniaki macicy z menopauzie występuje często z powodu braku równowagi hormonów, dlatego może towarzyszyć pleśniawki. Obecność zakażenia może obciążać zdrowia kobiety, ale dlatego, że trzeba iść do lekarza kompleksowego leczenia.

Tak więc, nie należy pominąć roczne ginekologicznych badań kontrolnych, nawet w przypadku braku jakichkolwiek dolegliwości. Po osiągnięciu trzydzieści pięć letnia kobieta musi przejść ginekolog endocrinologist, internist chirurg naczyniowe żywienia, mammalogia, ulegają USG tarczycy, raka sutka, i jamy otrzewnej miednicy mniejszej. A także oddać krew do analizy ogólnej, biochemii, badania cytologii szyjki macicy, EKG, profilu lipidowego.

Jako środki zapobiegawcze muszą dbać o ich odporność, metabolizm, układu hormonalnego. Zapytaj swojego ginekologa, jeśli to możliwe, przepisać witamin w okresie menopauzy, nie hormony. Pamiętaj, że obecność powyższych objawów jest najlepiej do specjalisty, ale nie specjalnie szukać w swoich mięśniaków. Wystarczy, aby być badane u ginekologa dwa razy w roku.