567 Shares 9846 views

Pahovoya przepuklina: dlaczego występuje, jak wykrywać i leczyć?

Pahovoya przepukliny – jest poważną chorobą, która występuje głównie u mężczyzn. Chociaż nie jest wyjątkiem jest pojawienie się choroby u kobiet i dzieci. Należy zauważyć, że samo nowotwór nie jest absorbowana, więc lekarze muszą Przypisywanie pacjenta konkretnego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego. Jednak najpierw trzeba razobrattsya objawy i przyczyny choroby.


Dlaczego występuje przepuklina, i jak to się objawia?

Pahovoya przepuklina może być skośny i bezpośrednie, a vpravimoy nevpravimoy, wrodzona i nabyta. Wśród powodów, które przyczyniają się do choroby, mogą być identyfikowane w następujący sposób:

– nieprawidłowości zarostaniya otwór w otrzewnej po gonady zejść do moszny i pojemnika (w tym sluche narządy wewnętrzne mogą wypaść);

– słabość więzadeł i mięśni brzucha;

– nadmierne ćwiczenia;

– wysoki poziom ciśnienia śródbrzusznego;

– ciąża, przedłużone kaszel i inne.

Pahovoya przepuklina może być określona przez objawów:

– ból;

– ograniczenie przepływu przez osoby wskutek bólu;

– zaburzenia funkcjonalne niektórych organów wewnętrznych, częściowe wybrzuszenia;

– niebieskie przełykowego;

– wyciskanie narządów wewnętrznych;

– możliwe pojawienie się wymiotów i nudności.

Charakterystyka leczenia zachowawczego choroby

Pahovoya przepuklina – to taka patologia, że nie wychodzi sama. To musi być usunięty przy pomocy lekarzy. Stosunkowo leczenie zachowawcze, uważa się za nieskuteczne. Fakt, że nie jest w stanie wyeliminować przyczynę choroby.

Jednakże pewne sukcesy w leczeniu może być osiągnięty, zwłaszcza jeżeli w przepukliny pachwinowej, z przyczyn, które mają niedoskonałości ciała człowieka lub wysokiego obciążenia jest w celu zmniejszenia. Aby to zrobić, pacjent powinien kupić specjalną klamrę, aby pomóc utrzymać narządów w miejscu. Jednak to nie powinno być zbyt trudne, ponieważ przyczyni się do zwiększenia przepukliny. Należy również zauważyć, że bandaż może powodować pewne komplikacje u pacjentów.

Czy muszę zastosować operację?

Chirurgia jest główną metodą, która może całkowicie przezwyciężyć chorobę. Przepuklina pachwinowa nie może kolidować z osobą, nie wykazując żadnych objawów. W tym przypadku operacja nie może być przypisany. W innych przypadkach interwencja jest uważana za główną metodę leczenia.

Głównie stosuje się zszywając przepukliny. To sprawia, że jest to możliwe w warunkach ambulatoryjnych. Po zabiegu pacjent może być odprowadzane tego samego dnia lub następnego dnia. Bo nie wymaga znieczulenia ogólnego. Często sposób laparoskopii mogą być stosowane do leczenia. Każdy ruch podczas pracy musi być wykonane prawidłowo i precyzyjnie, chociaż takie zakłócenia nie są uważane za skomplikowane. Zabieg trwa około godziny.

Należy zauważyć, że ta metoda jest najbardziej skuteczna w walce z przepukliną. Jednak należy pamiętać, że po zabiegu będziesz miał dużo czasu, aby odzyskać. Standardowy okres zwrotu wynosi 6 miesięcy. Jeśli pacjent miał żadnych komplikacji, to może lepiej i dłużej.