215 Shares 6135 views

Lek „Ibuprofen”: Wskazania do stosowania

Preparat „ibuprofen” posiada przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe właściwości, które są związane z oddziaływaniem na prostaglanditov biosyntezy. Lek jest przeznaczony do użytku wewnętrznego, jest dostępny w postaci tabletki (200 mg) i zawiesin.


Po otrzymaniu leku nerki wyświetlane w postaci sprzężonej, a częściowo w tej samej kompozycji. Maksymalne stężenie składnika czynnego we krwi występuje w ciągu trzech godzin po nałożeniu. Przechowywać lek musi być w miejscu niedostępnym dla dzieci w normalnej temperaturze pokojowej.

Lek „Ibuprofen”: Wskazania do stosowania

Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, zapalenia kości i stawów, dny moczanowej, zapalenia kaletki, rwa kulszowa. Lek jest stosowany do leczenia nerwobóle, bóle mięśni, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zapalenie przydatków, zapalenie wynikające z uszkodzenia tkanek miękkich, układu mięśniowo-szkieletowego. Skutecznie ból zęba, ból głowy i choroby górnych dróg oddechowych.

Lek „Ibuprofen”: Wskazania do stosowania i droga podania

Lek stosowany jest w następujący sposób.

W reumatoidalnym tabletki artirite przyjmowane trzy razy na dobę, w pojedynczej dawce wynosi 800 mg. W zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i zapalenie kości i stawów przypisane do 0,6 g, liczba przyjęć – 4 razy dziennie. Taką samą ilość leku, dwa lub trzy razy dzienne dla skręcenia i zapalenie mięśni, tkanek miękkich. Z umiarkowanym zespołem bólowym medycyny pić 3 razy 400 mg. Oznacza dzienna dawka wynosi 2,4 grama.

Lek „Ibuprofen”: Wskazania do stosowania w leczeniu dzieci

Dla dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa 0,2 … 0,3 g trzy razy na dobę. Po dzienną ilość leku jest ograniczona do 0,1 g za pomocą tej samej liczby przyjęć. Maksymalna dawka leku nie powinna być większa niż jeden gram.

Reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze środki oparte uzyskując 40 mg na kilogram masy ciała przez rozdzielenie na kilka dawek.

Aby zmniejszyć wysokie temperatury (39 lub więcej), lek przy 10 mg na kg masy ciała, w niskiej temperaturze ciała zmniejsza się o połowę dawkę.

W leczeniu dzieci wciąż jest zalecany do zawieszenia.

Lek „Ibuprofen”: Wskazania do stosowania i skutków ubocznych

W trakcie leczenia mogą wystąpić pewne negatywne przejawy stosowania leku. U niektórych pacjentów pojawiają się wymioty, zgaga, nudności, bóle głowy, brak apetytu. Ze strony układu pokarmowego to wzdęcia, biegunki lub zaparcia. W niektórych przypadkach istnieje pobudzenie, zaburzenia snu.

Objawy niepożądane mogą również obejmować wysypki skórne, alergie, zaburzenia widzenia, i katar. obserwowano sporadycznie erozyjnego i wrzodziejące uszkodzeń żołądka i jelit, krwawienie, aseptyczne zapalenie opon mózgowych.

Lek „Ibuprofen”: przeciwwskazania

Nie zaleca się przyjmowania leku „Ibuprofen” podczas ciąży jest możliwe tylko pod wizytę u lekarza. Lek jest przeciwwskazany z zapaleniem jelita grubego, żołądka, wrzodów zaostrzeń choroby wrzodowej, z zaburzeniami hematopoezy. Należy zachować ostrożność, gdy środki nadużycia, nerek i wątroby, serca i naczyń krwionośnych.

Wstęp jest zabronione podczas dolegliwości nerwu wzrokowego, ciało jest nietolerancja komponentrv „Ibuprofen” narkotyku. Karmienie piersią dla dzieci poniżej sześciu lat medycyny może wyznaczyć lekarza, ja nie do przyjęcia.

W przypadku przedawkowania jest wymioty lub nudności i bóle brzucha. Może pojawić się senność, depresja, senność, obserwowany hałas i ból ucha.

Jeżeli nadmierna odbioru żołądka mycia wodna powinna węgiel, dalej stosować wodę alkaliczną.