709 Shares 7188 views

Gdzie jest krążownik „Aurora” – tam jest historia

Kwestia gdzie jest krążownik „Aurora”, najczęściej zadawane przez turystów, którzy przybyli do miasta do zwiedzania. Ale nie tylko oni są zainteresowani w tym legendarnym wojownikiem mórz. Każdy, kto zna trochę historii, świadom ważnej roli odgrywanej przez statek podczas niektórych wydarzeń. W tym artykule chcemy zapamiętać trochę zapomnianych faktów. I, oczywiście, mówić o tym, gdzie znajduje się krążownik „Aurora” w Petersburgu.


chwała wojskowy

Nawet cudzoziemcy słyszy słowo „Aurora”, zrozumieć, co mówią ludzie. Takie sławę zdobył sobie ten statek. Dlatego przed rozważeniem gdzie jest krążownik „Aurora” w tym czasie, pamiętajmy, co stało się z tego statku, począwszy od jego uruchomienia. Stało się to w maju 1900 roku, a podczas uroczystości z udziałem samej rodziny królewskiej. Było to niezwykłe wydarzenie. Po trzech latach testowania wody krążownik został wysłany do wojny rosyjsko-japońskiej. Tam okazał się najlepszy okręt. Poprzez udział w walkach i oblężeń, krążownik był na pewno uszkodzona. Dlatego po Japonii podpisał pokój był na naprawy, a następnie wrócił do Bałtyku, do ojczyzny.

Początkowo, po renowacji, jego zadaniem było patrolowanie Zatoki Fińskiej, a żadne straty bojowe w radiowozie nie było, ale potem został wysłany do Tsushima Strait. Po gorącej walce i śmierci piętnastu członków załogi opuściła statek do Manili, a w 1905 roku wojna się skończyła za niego. Statek został wysłany do Piotrogrodu, a był na przeglądzie. Tam i spotkał się nasz bohater wybuch pierwszej wojny światowej.

suchy strzał

Tu zaczyna się najciekawszy okres w życiu statku, który nawet małe dziecko wie, słysząc słowo „Aurora”. Cruiser w Petersburgu planuje pozostawić na długi czas. Dowiedziawszy się o tym, kapitan zaprotestował gwałtownie, bo kto lepiej niż on zna zespół. Przepowiedział, że ludzie poddają się agitacji i na pewno vvyazhutsya w rewolucyjnych wydarzeń.

I miał rację, a koszt jego własnym życiu. Zespół nie pochylił się tylko po stronie robotników, aby je mieszać. Stały się one częścią protestujących. Kapitan i oficerowie próbowali zapobiec zajęciu statku, i zabito. W rezultacie, krążownik był w dyspozycji sił rewolucyjnych. Służył jako rodzaj centrali, a czasami wykonane małe naloty. Tylko jedna z tych nalotów, a powstał słynny pusty strzał, rzekomo służył jako zespołu Storm Pałacu Zimowego.

Podczas wojny domowej, gdy statek był w Kronsztadzie i był tam aż do 1923 roku.

Losy krążownika

Ale w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, statek miał napięty. Po pierwsze, on zdaje się wszystko pistolet. Z nich dokonał baterię artylerii, który potem zmarł z ciosami niemieckich czołgów i samolotów. Wszystko, co pozostaje – to karabin przeciwlotniczy. Widząc z powietrza, gdzie znajduje się krążownik „Aurora”, zawodnicy wielokrotnie atakowany i ostatecznie statek zatonął.

Po wojnie został podniesiony z dna i odholowany do Zatoki Fińskiej, gdzie statek stał przez długi czas, jest narażony na ataki myśliwych metalu. Widząc, że naprawa krążownika „Aurora” jest niemożliwe, zdecydowano się użyć zgniłe i zepsute ciało jako falochron, ale były problemy z transportem. Więc był, w błocie Zatoki Fińskiej, gdzie jest widziany tylko przez nurków i poszukiwaczy pamiątek. Zamiast ciała później podjął kolejną manekina.

nowe życie

Jak na ironię, prawdziwy kadłub mocno pomścił taką postawę. Dwa tygodnie po powodzi w kraju przyszedł słynny zamach. Od tego czasu w kraju, a na pokładzie statku zaczął tworzyć Bóg wie co. Na statku, my podniósł prawdziwego filmu porno, który sam w sobie jest bluźnierstwem. Cruiser wynajmowane na imprezy i nie zawsze były przyzwoite. Ponadto gościł liczne kampanie polityczne, i to wszystko trwało tak długo, jak losy legendarnego statku nie jest zainteresowany w poważnych ludzi państwa. Remont krążownika „Aurora” nakazał uczynić Siergiej Szojgu. Na jego rozkaz, statek został odholowany z powrotem do Kronsztadu do kompletnego remontu. Statki wrócił odrestaurowane i piękne w czerwcu 2016 r.

Idź do muzeum

Aby dostać się do słynnego muzeum znajdujących się na pokładzie, trzeba zrozumieć, gdzie jest krążownik „Aurora”. Po modernizacji okręt powrócił do rodzinnego miasta, jest on stale na nasypie Piotrogrodzie. Jest tam, że trzeba uzyskać, jeśli chcesz zobaczyć kawałek historii na własne oczy. W muzeum rozpoczął pracę w sierpniu 2016 roku i nadal cieszy turystów. Codziennie począwszy od 11:00, a kończąc 18:00, można uzyskać tutaj. Nie dni recepcji są poniedziałek, wtorek.

Jeśli mówimy o cenie biletu do muzeum, do Rosji i Wspólnoty mieszkańców odwiedzanie szacuje się na 200 rubli dla dzieci oraz 400 rubli dla dorosłych. Dzieci do lat 6 wstęp wolny. Jeśli jesteś obcokrajowcem, to bilet będzie kosztował 600 rubli, a dla dziecka – 400 rubli. I taki podział może być rozumiane, ponieważ muzeum jest niezbędne do przechowywania i utrzymania go w idealnym stanie.

Osób podróżujących na własną rękę, bez przewodnika, trzeba wiedzieć, co trzeba, aby dostać się do stacji metra o nazwie „Gorki”. Jeśli kupisz książkę przewodnika po mieście, nie jest zobowiązany do określenia, w jaki sposób trzeba iść do stacji metra.