690 Shares 9604 views

Wygodne i ciepłe sprzęgło do rąk na wózek spacerowy

Masz rodzinę i idzie z wózkiem na świeżym powietrzu, stając się codziennym, ale przyjemnym obowiązkiem. W sezonie ciepłym nie przeszkadzamy. Czujesz się komfortowo i gotów chodzić przez wiele godzin. A co robić zimą, gdy nawet 30 minut w mrozie może wywołać wrażenie, że zamarzasz w wózku. Doskonałym rozwiązaniem problemu będzie sprzęgło do rąk w wózku. Pomoże Ci rozgrzać się, chronić przed przekłuwanym wiatrem i odwrócić spacer z dzieckiem do przyjemności.

Jak zrobić coś takiego dla każdej matki? W rzeczywistości jest to bardzo proste. Możesz wybrać najbardziej odpowiednią opcję dla siebie. Sprzęgło do rąk na wózek może być szyte z futra naturalnego lub sztucznego, plaschevki z warstwą międzywarstwy sintepon lub puchowej. To nie jest tak ważne, niż będzie rozgrzane. Twoim głównym zadaniem jest stworzenie najbardziej komfortowych warunków dla Twoich długopisów podczas zimowych spacerów.

Nawet jeśli szycie nie jest twoim hobby. Będziesz nadal mógł robić takie niezbędne rzeczy bez zbyt dużego wysiłku, jak sprzęgło ręczne na wózku. Ale twoim materiałem źródłowym będzie kawałek prawdziwej skóry z futrem. Wytnij tylny panel starego i pozbawionego mody prostokąta owczego o wymiarach 45×40 cm, otrzymasz gotową podstawową część. Otwórz ją na pół, owijając uchwyt wózka, zaznacz położenie przycisków lub przycisków na bokach.

Wystarczy tylko dwa przyciski, aby przymocować sprzęgło do uchwytu i zamknąć uchwyty na bokach. Jeśli przyciski są problematyczne, zszyj przyciski. Zawiasy dla nich można po prostu wyciąć do skóry i ręcznie wyciąć z małych kawałków oplotu elastycznego. Aby to zrobić, trzeba przebić małe otwory w miejscach oznaczonych gwiazdką, przekłuć kawałek gumy złożony na pół i związać węzeł z niewłaściwej strony. Boisz się, że pętla gumy wyślizgnie się? Zamiast węzła, zrób kilka szwów mocujących.

Sprzęgło do wózek jest prawie gotowe. Pozostaje łączyć środek, tak aby nie przesuwał się i nie chwycił rąk, umieszczonych na uchwycie wózka. Korzystanie z przycisków w tym celu jest najprostsze i najbardziej niezawodne. Możesz zrobić szczelinową dziurkę i przymocować przyciski lub szyć małą taśmę klejącą.

Doskonałym wyposażeniem będzie sprzęgło tulejowe ze sztucznego futra, pianka syntetyczna i płaszcz przeciwdeszczowy. Dużym plusem tego modelu jest dobra przepuszczalność powietrza i przenikanie ciepła, ochrona przed wilgocią i prostota mycia. Szeroka gama kolorystyczna pomoże Ci wybrać odpowiedni kolor wózka dziecięcego.

Prostym wzorem sprzęgła ręcznego na wózku inwalidzkim jest prostokąt o wymiarach 50×60 centymetrów. Aby zaoszczędzić materiał, można go szyć w dwóch częściach. W takim przypadku wystarczy kupić taśmy o szerokości 30 centymetrów.

Wycinamy podwójne części o wymiarach 30×50 cm od futra, sinteponu i płaszcza przeciwdeszczowego. Szyj je w jednym kawałku, składając puste pręty do wewnątrz i wkładając linię w odległości jednego centymetru od wycięcia.

Synthepon wystarczy na siebie zachodzić, krojąc tylko 1,5 centymetru i zszywając, układając pasek papieru na górze i na dole. Dzieje się tak, aby włókna sinteponu przesunęły się dobrze nad powierzchnią maszyny do szycia, nie utkwiły i nie utrwalały kształtu. Po zetknięciu szwu wystarczy oderwać papier.

W sprawie szczegółów płaszcza przeciwdeszczowego konieczne będzie zbudowanie dodatkowej linii wykończeniowej. Do tego dołączamy części z szewem, cofając się o jeden centymetr od krawędzi. Przekręcamy przydział na jedną stronę i wycofując się z połączenia 1-2 milimetrów rozprowadzamy przez przednią stronę części.

Teraz łączymy sintepon z płaszczem. Złóż szczegóły, przytwierdz je igłami do szycia i połącz je z kilkoma liniami, spisując je losowo. Następnie kończymy gotową część z futrem pustą stroną do wewnątrz i połącz ją ze ściegiem, co powoduje wycofanie jednego centymetru we wszystkich sekcjach. Nie zapomnij zostawić małego otwartego obszaru. Odwracamy sprzęgło i prostujemy wszystkie naroża. Używając igły, wyprostuj futro z połączeń. Otwórz witrynę szyte ręcznie.

Połóż gotową bazę na pół i zarysuj położenie przycisków na bocznych plasterkach i środku. Instalujemy je i korzystamy z gotowego sprzęgła podczas spaceru z dzieckiem.