715 Shares 7151 views

W Petersburgu, jakiej wysokości? Petersburg: geografia, opis terenu

Jeden z największych regionów w Rosji jest Leningrad. Znajduje się w północno-zachodniej części kraju, o powierzchni 86.000 metrów kwadratowych. km. Mieszka tu zaledwie 6,7 miliona osób. Obszar porównywalny z Austrii, ludność , która jest 7,6 miliona osób zamieszkujących obszar 84 000 metrów kwadratowych. km.


informacje ogólne

Interesujące położenie geograficzne jest miasto Petersburgu. Wysokość zmieniać w całym mieście, ale średnio stosunkowo niewielka.

Należy zauważyć, że Petersburg jest jego lokalizacja – najbardziej wysunięta na północ od światowych miast liczących ponad 1 milion osób .. Znajduje się w północno-zachodniej Rosji, na brzegu Newy Bay, przylegającego do ujścia rzeki. Neva (Zatoka Fińska) i trwa niektórych wyspach w delcie Newy. Cały jego obszar 14,390 metrów kwadratowych. km.

Po przeczytaniu tego artykułu, można znaleźć więcej informacji o położeniu geograficznym północnej stolicy (St. Petersburg): wysokości, położenia, topografii i tak dalej.

Podział miasta

Miasto można podzielić na 3 części: boczne Viborgskaya (prawy brzeg północny); strona Moskwa (po lewej stronie, na południe); wyspą centralną częścią. Większość miasta znajduje się na wyspie, która w pierwszej ćwierci XIX wieku, było 147, a pod koniec wieku – 101. w mieście w 1976 roku pozostawił im 42, 29 z nich bez nazwisk. Wasilewskiego Island (o powierzchni 10 km kw.) – największy.

Ze względu na fakt, że niewielka wysokość nad poziomem morza, Petersburg pod względem wody zajmuje pierwsze miejsce w Rosji i na świecie – jedna z pierwszych. Głównym śródlądowej kapitału północnej jest rzeka Newa, którego długość wynosi 74 km.

Delta nowoczesny Neva powstał około 4000 lat temu, w wyniku przełomu w wodach Zatoki Fińskiej, jeziora Ładoga. Brzegi rzeki były dawniej silnie podmokłych. Mamy przeżył Shuvalovskie Lahti i bagna.

Delta rzeki Neva ma 83 metrów kwadratowych. km. wybrzeże wysokość jego średnia wynosi 3-6 metrów, a miasto – około 3 metrów.

Geografia Petersburgu

Miasto na ich terenie mogą być porównywane z małego państwa europejskiego. Poza tym ma swoje gór, jezior i rzek. Kształt miski jest ogromny, rozciągający się od północy na południe. Krawędzie to wybrzeżu starożytnego Morza Bałtyckiego – (. Około 60 metrów nad poziomem morza) wysokość Pargolovskaya i Koltushskoe na północnym wschodzie i północy, Dudergofskie (wysokość do 176 metrów), Pułkowo i Puszkin (75 metrów) w południowej i południowo-zachodniej.

Warto zauważyć, że stosunkowo mała wysokość nad poziomem morza, w całej Północnej Palmyra. Petersburg znajduje się w obszarze, który należy do Niziny Newy i znajduje się nad zatoką. Mainland wzrośnie powyżej poziomu morza jest tylko około 3 metrów, tylko Smolninskiy i dzielnica Wyborg – nieco wyższa (do 24 metrów). Istnieją pewne obszary nieznacznie wyższe, co można znaleźć poniżej.

Z północy na południe z odcinków miejskich za 44 kilometrów, a ze wschodu na zachód – obszar 25. Jego – 600 metrów kwadratowych. km.

City Center (geograficzny) znajduje się w Zatoce Fińskiej, w pobliżu miejscowości Olgino.

Współrzędne geograficzne Sankt-Petersburg – 59.89 siewu. szerokości i długości geograficznej wschodniej 30.26. Taka sama szerokość przechodzi przez Alaska (południowe wybrzeże) i Grenlandii przez Magadan Ukhta i Oslo (Norwegia) kapitału. I na tej samej długości geograficznej są miasta Kair, Kijowie, Odessie, Chartumie i Pretorii.

ulga

Osobliwością ulgi – bardzo mała wysokość nad poziomem morza.

Petersburg w dużej mierze znajduje się w obszarze, który jest niska płaska równina zawierającego wiele starożytnych tarasy morskich. Spośród nich najbardziej znany jest Litorina, który ma swoje korzenie w stacji metra „Awtowo”. I rozciąga się wzdłuż Strikes Avenue i prawie wszystkie autostrady Peterhof.

Ukończyła nazwy wg nazwy Morze Litorynowe że istniało około 4-7 tysięcy lat temu na terenie obecnego Bałtyku. Taras w mieście znacznie przekształcona w trakcie życia człowieka (zbudowany ulice i aleje z dość dużym natężeniu ruchu).

Na jakiej wysokości znajduje się w Saint-Petersburg?

Wzrost w szerokiej gamie. Terytorium Północne w obszarze Swampland rezerwy Yuntolovsky mieć wysokość 1 metra, a na obszarach Pokłonna Góra – 40 metrów. Wysokość Southern średnio od 5 do 18 metrów. Tylko w niektórych północnych i południowych obszarach podmiejskich w niektórych miejscach średnia wysokość terenu sięga 60 m.

Najwyższym punktem w mieście jest 176 metrów Dudergofskih górach. A najniższy punkt (ziemia) jest w obszarze kronsztadzkiego. Ta pula Dock, średnie wzniesienie na powierzchni wody, która jest ogranicznik głębokości mniejszej niż zero Kronshtadtskogo 11,4 metrów.

Wysokość (centrum Saint-Petersburg) średnio 5 metrów na swoich obszarach podzielony w następujący sposób: w obszarach centralnych – 1-5 metrów, w północnej peryferii – 5-30 metrów; w odległych południowych i południowo-zachodnich regionach – 5-2 metrów. Dzielnica Red wsi (około 70-110 metrów) i Crow Mountain (176 m) – najwyższy obszary.

Wreszcie trochę o geologii obszaru

W czasie paleozoiku (około 400 mln. Litrów. Temu) całkowicie cały obszar obecnego miasta została objęta mórz. Panowały tutaj skał osadowych, takich jak glina, piasek, piaskowca i kamienia wapiennego, grubość powłoki ponad 200 m skały macierzystej.

Ulga na dzień dzisiejszy została utworzona w wyniku postępowych działalności lądolodu (Valdai było 12.000 lat temu). Następnie (po wycofaniu), stanowiły bardzo Littorina morze, który wycofał 4000 lat temu, a następnie doliną rzeki utworzyły. Neva, zbudowany z osadów jeziora polodowcowe i polodowcowy. W ciągu ostatnich 2500 lat, ulga praktycznie niezmienione.