560 Shares 6667 views

Scooter Honda Tact 30: przegląd

Honda Tact 30 to skuter, który po raz pierwszy został wydany w Japonii w 1993 roku. Od tego czasu model ten stała się bardzo popularna i stała się niezwykle popularna ze względu na doskonałe właściwości. Pomimo niemal powszechnej popularności, najpopularniejszym skuterem jest Honda Tact w Rosji. Powodem tego jest wytrzymałość, niezawodność, trwałość, stosunkowo niskie zużycie paliwa i doskonała obsługa. Specjalny układ kierowniczy tego urządzenia pozwala na komfortową jazdę nawet na złych drogach.


Jak już wspomniano powyżej, techniczne cechy charakterystyczne Honda Tact są bardzo niezwykłe. Oczywiście, trzeba zacząć rozważać od silnika.

Model ten posiada dwusuwowy silnik AF24E, którego wielkość wynosi 49 centymetrów sześciennych, moc – 6,1 KM i maksymalny moment obrotowy – 7000 obr./min. Jeden cylinder jest zainstalowany w silniku.

W skuterze Honda Tact paliwo i zbiorniki na olej są oddzielne, objętość pierwszego wynosi 5 litrów, a pojemność drugiego – 1,2 litra. Oczywiście, to trochę sporo, ale zużycie paliwa tego skutera nie jest wielkie.

Maksymalna prędkość tego pojazdu jest dosyć niewielka – tylko 60 km na godzinę, ale na drogach krajowych bardziej i niekoniecznie, a Honda Tact jest zwykle brana tylko za jazdę na złych drogach.

Skuter posiada hamulce bębnowe na obu kołach. Ponadto są bardzo miękkie amortyzatory, co pozwala na "zgaszenie" prawie wszystkich uderzeń. Bardzo godny uwagi i sterowniczy widelec – dzięki specjalnej konstrukcji, ułatwia zarządzanie skuterem i tłumiąc drgania kierownicy. Dzięki tym cechom skuter ma bardzo sprawne działanie, co nie może pomóc kierowcy – nawet doświadczonego, nawet początkującego.

Wymiary Honda Tact są bardzo małe. Jego długość nie przekracza jednego metra i pół, a wysokość równa jest licznikowi. Jednocześnie jego masa osiąga tylko 71 kilogramów, co czyni kontrolę nad nim niezwykle łatwo nawet dla osób słabych. Odległość drogi wynosi 10 centymetrów, co sprawia, że skuter jest bardzo pasywny.

Honda Tact jest wyposażony w solidny bagażnik, który sprawia, że jest on niezbędny podczas rejsu rybackiego lub grzybów i jagód. Nie jest na miejscu, że będzie dostępne, gdy pójdziesz na piknik. Ponadto skuter posiada dwie rękawiczki, w których można przechowywać niezbędne narzędzia.

Jedną z głównych różnic w modelu Honda Tact 30 z poprzednich modeli jest lokalizacja zbiornika – jeśli wcześniej znajdowała się pod siedzeniem, a następnie w tym modelu została ona przeniesiona do podziemnego obszaru, co znacznie poprawiło ważenie.

Ponadto, ten skuter posiada wyśmienite soczewki kryształowe, system antywłamaniowy i katalizator. Hamulce przednie i tylne są połączone w jeden system.

Honda Tact ma półtora siedzenia, które może wygodnie pomieścić jedną pełną osobę lub dwie średniej konstrukcji.

Zewnętrznie ten skuter jest bardzo atrakcyjny – mały, zgrabny i sportowy, z pewnością przyciąga uwagę każdej osoby.

Są pewne wady tego modelu, ale w ogóle ich nie ma. Ma więc dostatecznie małą prędkość podkręcania, a pomimo doskonałego zachowania podczas jazdy charakteryzuje się niewielką prędkością.