689 Shares 8991 views

Jak szybko i łatwo przygotować domowej roboty ciasto z Shchavlev?

Szczaw – bezpretensjonalny zielona roślina z której wspaniałe potrawy. Z tego przydatna zioło jest przygotowany nie tylko do odżywcze zupy i barszczu, ale babeczki i ciasta, torty i pyszne pachnące. Na pewno każdy pamięta ciasto babci nadziewane szczawiu i jaj – smak dzieciństwa, to jest niemożliwe, aby zapomnieć.


Nowoczesna gospodyni wolą Domowe ciasto zakupionych produktów lub półproduktów. Przygotujmy się pie Shchavlev korporacyjnej mający słodki i kwaśny smak. To danie i ciesz się dziecko. Jest to bardzo proste i użyteczne. Przed gotowaniem zrobić krótki zapis o korzyściach płynących z tej rośliny. szczaw pozostawia zawierają szereg witamin i minerałów.

A dzięki obecności kwasu askorbinowego w trawie, można pozbyć się beri-beri. Roślina ma przeciwalergiczne, ściągające, przeciwbólowe i efekt żółciopędny. Jeść potrawy z szczaw, zdecydujesz się na problemy trawienne. Korzyści z talk zrobić teraz ciasto z Shchavlev twarożku ciasta.

Skrzep ciasta (500 g), jaja, sody (zaciskowego), cukier (50 g) i szczyptę soli, masło (50 g), dwie filiżanki mąka, woda (1/4 filiżanki).

Do napełniania: cukier (100 g), cztery belki szczawiu.

ciasto gotowanie

Zsiadłe mleko mielone, aby nadać jej lekkości i bardziej delikatną strukturę. Dodać jajko, masło (miękka), sól, proszek do pieczenia, cukier i wodę. Dobrze wymieszać i dodać mąkę – zagnieść twarde ciasto. Przykryć ręcznikiem i pozostawić na 10-15 minut.

Teraz zrobić nadzienie, bez którego nie okaże się ciasto z Shchavlev. Trawa dokładnie przepłukać wodą, odciąć łodygi, wycięte w dowolnej postaci. Liście zmniejszona objętość, należy je podgrzać w kuchence mikrofalowej lub w garnku – zaledwie kilka minut. Szczaw wymieszać z cukrem – nadzienie jest gotowe.

Rozwałkować ciasto warstwę, umieścić go na natłuszczonej blasze do pieczenia i rozprowadzić nadzienie na wierzchu. Dokonywanie „wici” ciasto. Pokroić w cienkie poprzeczne paski i zamknąć ciasto. Smar z olejem roślinnym dać piękny złoty kolor i piec przez pół godziny w temperaturze 180 ° C. Upewnij się, że ciasto nie jest spalony (lepiej wcześniej wyłączyć piekarnik). Oto słodkie ciasto z szczawiu dostać. Jego delikatny korzenny smak daje nastrój sprężyny i wspierać witaminy.

Szybkie ciasto z Shchavlev w cieście

Powyższy przepis jest odpowiedni dla tych, którzy nie mają czasu lub ochoty zadzierać z ciasta. Zbiór produktów do testów: dwa jajka, śmietana (50 ml), cukier (do smaku), proszek do pieczenia (5 g), nieco sodu i sól, mąka (50 g). W przypadku stosowania do napełniania szczawiu (wiązki 3), skrobia (5 g), cukru i wanilii.

Dokonywanie prezentowanego składników ciasta. Wlać na patelnię masło i połowę ciasta na to, ułożyliśmy szczaw, zmieszanego ze skrobią, wanilii i cukru. Top zamknąć drugą połowę ciasta i smażyć pod pokrywą przez 5-7 minuty. Rezultatem jest różowo miękkie tortilli z kwaśnego słodkiej masy.

I wreszcie, po trzecie, opisują bardziej skomplikowany przepis – piasek ciasto ze szczawiu ,

Gotować go zabrać:

-smetanu (300 g);

-slivochnoe oleju (150 g);

-muku (trzy szkła);

-sahar (smak)

-sodu, spłata octu;

-multiple belki szczaw;

-saharnuyu proszku (50 g) wanilina.

Rub masło z mąką, aż kroshkoobraznogo stanu, dodając zwrócona sodę, cukier i śmietanę – zagnieść jednolite ciasto. Podzielić go na dwie części, jedna leżała na dnie formy, posypać granulowanym cukrem.

Szczaw połączyć z proszkiem i waniliny, rozprzestrzenianie masy na placek pokrywę górną drugiego zbiornika i w środku tworzy mały okrągły otwór do wylotu pary. Zwilża całą ciasto z oleju roślinnego i umieścić w piecu przez 20 minut. Home pieczenia jest gotowe do użycia – przyjemny wieczór!