665 Shares 5686 views

24 „monitora BenQ RL2455HM: recenzje, opisy, recenzje i specyfikacje

RL2455HM – profesjonalny monitora do gier firma BenQ. Ci, którzy podążają eSports jest prawdopodobne, że widzieli go na różnych imprezach na całym świecie, zwłaszcza w grach Major League. BenQ zdobył renomę jako twórca wyświetlaczy, gdzie liczy się każdy milisekund, a RL2455HM kontynuował ten trend stając oficjalnej Urzędowym Major League Gaming 2013. Chociaż urządzenie jest reklamowana jako ekran do gier RTS, jest wyjątkowo dobrze we wszystkich gatunków gier, w tym gier walki, strzelanek i gier szybkiego działania.


interfejsy

Czujnik może połączyć się z dwoma urządzeniami HDMI, ma jeszcze jedną DVI-D VGA (D-Sub). To powinno być więcej niż wystarczające dla większości graczy, gdyż popularne wyświetlacze, takie jak VH236H ASUS i VH238H, mają tylko jeden port HDMI. Istnieją dwa głośniki stereo, na 2 watów na kanał. Jest to mały, ale głośność jest na tyle, aby nie martwić się o głośniki zewnętrzne, jeśli nie wyższą jakość i bas.

projekt

Przyjmowanie i materiał obudowy jest bardzo dobrej jakości. Członkowie zaskoczony łatwością, z jaką mogą być gromadzone na monitorze. Wystarczy włożyć podstawkę w podstawie i wsunąć ją na tylnym panelu jest zablokowana w miejscu. nie jest wymagane żadne narzędzia. Czerwona linia bazowa stojak odróżnia monitor z prostym czarnym wyglądem konkurentów. Wyświetlacz plastik ma matowe wykończenie, z wyjątkiem zębatki. Wiele osób woli tej powierzchni, ponieważ wymaga mniej konserwacji i zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się odciski palców na ciele.

BenQ RL2455HM: panel specyfikacje

Monitor wykorzystuje matowy panel TN z podświetleniem LED, który jest dość powszechne wśród wyświetlaczy w tym przedziale cenowym. TN-panele mają szybki czas reakcji, a producent potwierdza to poprzez oferowanie 1 ms. To miłe, bo większość monitorów zapewnić minimum 2 ms. Tym razem określa, jak szybko piksel może zmienić kolor z czarnego na biały, albo, w tym przypadku, od szarości do szarości. W wyniku zmniejszonej zjawy, która jest niezbędna dla graczy. rozdzielczość 1080 (1920 x 1.080) może być odpowiednio skalowane stosunku zawartości 16: 9 (na przykład, 720p) bez większych problemów. Współczynnik dynamicznego panelu kontrastowego 12000000: jedno, a kontrast – 1000: 1. Monitor działa z częstotliwością odświeżania 60 Hz, która może być rozczarowaniem dla graczy, którzy są przyzwyczajeni do 120 Hz. Jednak ci, którzy korzystają z PlayStation 3 i Xbox 360, a nawet więcej niż nowy PlayStation 4 i Xbox jednej, 60 Hz nie zawodzi.

przycisk

Na BenQ RL2455HM duże przyciski sterujące. W przeciwieństwie do większości monitorów, nie są one związane z poszczególnych pozycji menu. Oznacza to, że jeśli któryś z nich jest menu ekranowe. To jest dobre dla graczy w słabo oświetlonych lub ciemnych pomieszczeniach, ponieważ znalezienie odpowiednich przycisków często reprezentuje zestaw prób i błędów.

BenQ RL2455HM: przegląd menu

Przez wiele lat w profesjonalny producent monitorów do gier korzysta z kilku różnych technologii, które obejmują takie funkcje jak Smart Scaling, Czarny Equalizer, AMA i natychmiastowy trybach.

  • Inteligentne skalowanie pozwala zarządzać zawartość jest wyświetlana na ekranie, ograniczając obrazów o różnych rozmiarach i proporcjach.
  • Czarny Equalizer kontroluje poziom czerni, zwiększając widoczność ciemnych obszarach. Funkcja ta jest przydatna dla graczy, którzy znajdują niektórych częściach gry wideo jest zbyt ciemny.
  • panel Zaawansowane Motion Accelerator kontroluje przyspieszenie, co wpływa na czas reakcji i zjawy.
  • Wreszcie, Tryb Błyskawiczne minimalizuje opóźnienia wejściowego niemal do zera, podobnie jak LG Thru, przekazując część procesu leczenia.

Oczywiście, monitor i posiada podstawowe funkcje, takie jak dynamiczny kontrast, jasność, temperatura kolorów, odcienia, nasycenia i innych. Przez domyślne źródło sygnału przełączającego w menu jest ukryty, ale BenQ RL2455HM pozwala przypisać trzy specjalne klawisze wzywające do różnych ustawień wyświetlania.

kąty widzenia

Panele TN nie różnią się w najlepszych kątami – krzywej gamma znacznie przesunięte, patrząc z boku. Producent twierdzi, że monitor są 170/160 stopni. Wszystko wygląda świetnie, jeśli spojrzeć na ekran i prawo na wysokości oczu, a wyżej wymieniona zmiana gamma przejawia się patrząc z różnych kątów. Nie można winić go za BenQ, jak tego braku technologii TN. rozmiar 24 cali dla graczy, którzy chcą grać solo, a gdy monitor jest na poziomie oczu, wszystko wygląda świetnie.

Czarny, biały i kolor

Monitor BenQ RL2455HM posiada wiele opcji konfiguracyjnych, więc gracze, którzy chcą kontrolować wszystkie aspekty obrazu, bardzo szczęśliwy. Istnieje kilka trybów obrazu, w tym standardzie, folii, Zdjęcie, sRGB i Eko, RTS1, RTS2 i trzy profile gracza. Różnice między nimi są małe, z wyjątkiem Eco, który przyciemnia podświetlenia i koloru oversaturates. Można również kontrolować czarną korektor, temperatura kolorów, kolor odcienia i nasycenia. Niektóre tryby, takie jak sRGB, nie pozwala dokonać pewnych korekt. ustawienie temperatury barwowej pozwala indywidualnie dobrać wartości RGB, takich jak kalibracja monitora kolorymetru. Czarny Korektor poprawia szczegóły ciemnych scen bez bezpośredniego zmieniania poziomu bieli. Osiąga się to poprzez regulację krzywizny gamma do ciemnoszarego.

skalowanie

BenQ RL2455HM posiada kilka trybów „inteligentny” zoom, który umożliwia przetwarzanie obrazów o różnych proporcjach i rozmiarach ekranu. Chociaż jest to unikalna cecha, która jest trudna do zapamiętania zastosowanie wszędzie tam, gdzie został zastosowany. Główną rzeczą, która skaluje RL2455HM do rozmiarów pełnego ekranu, a 1: 1, co jest więcej niż wystarczająco dla graczy. Właściciele nie zaleca stosowania większości trybów Inteligentne skalowanie, ponieważ wyłączyć wbudowaną funkcję AMA, co prowadzi do zwiększenia rozmycia.

opóźnienie

Ponieważ monitor BenQ 24 „RL2455HM przeznaczony głównie dla graczy, to jest bardzo ważne, bez opóźnień. Mimo to urzędnik wyświetlacz MLG 2013 i turniej Street Fighter. Wszystkie zdjęcia tryby zapewniają identyczne wartości, a to nie ma znaczenia, czy zawarte Natychmiastowy tryb, mającą na celu zmniejszenie opóźnienia wejściowego. RTS 1 ARR = szybkie i tanie zawiera tryb otrzymując zaległości co najmniej 3 ms, maksimum 17,2 ms do 10,2 ms, średnie. Średni wynik pomiaru – 10 ms, co doskonale koresponduje z parametrów i podobnych, takich jak wyświetlacze ASUS VH236H. Użytkownicy nie będą mieć żadnych problemów podczas każdej poważnej rozgrywki, czy profesjonalnym turnieju gier lub cokolwiek innego.

produktywność

Właściciele, aby przetestować monitor w grze Super Street Fighter IV, można łatwo dostosować go. Wszelkie trudności z wykonywaniem krytycznych combo nie miał czasu. Ekran był bardzo przyjazny i elastyczny. Bez dodatkowych opóźnień kiedy skalowane do sygnału 720p-1080 nie zaobserwowano. Gra na Xbox 360 jest wyposażony w 720p tak gładko jak w 1080. To dobra wiadomość dla posiadaczy PlayStation 3, którzy nie mają tej funkcji we wszystkich grach. Posłowie zalecają stosowanie RTS 1 AMA = wysoki i włączony tryb natychmiastowy.

poruszenie

BenQ 24 „RL2455HM ruchami radzi sobie całkiem dobrze, ale tylko w odpowiednich ustawień. Monitor posiada tryb AMA to autorska wersja panelu overclockingu producenta systemu, który skraca czas reakcji, redukujący rozmycie ruchu. Posiada 3 ustawienia: Off, wysoki i Premium. Gdy AMA zauważalne poświata, zwłaszcza w Premium. Jeśli wyłączysz poświata nie obserwuje, ale poruszenie jest znacznie wzrosła. Użytkownicy nie są zalecane, aby wyłączyć AMA, jak będzie dezorientować graczy. Ustawienie Wysoka oferuje doskonałą równowagę pomiędzy tymi dwoma skrajnymi ustawieniami.

werdykt

BenQ RL2455HM – to jest wielki monitora dla graczy, którzy szukają wyświetlacz o niskiej latencji. Jego rozdzielczość 1080p jest wystarczająca dla PlayStation 4 i Xbox One. Projekt jest niezawodny, a ekran ma wiele opcji dostosowywania. Panel TN nie nadaje się dla tych, którzy potrzebują właściwych kolorów. Wyświetlacz jest skierowany do poważnych graczy, którzy wymagają doskonałej reakcji podczas gry i funkcje, takie jak czarny korektor i inteligentnego skalowania.