207 Shares 6738 views

Na jakich rzek i jezior z najlepszych połowów w Buriacji?

Zasoby wodne Buriacji są znane nie tylko w Rosji, ale także daleko poza jej granicami. W sumie istnieje ponad 30 tysięcy rzek i jezior trochę więcej. Prawie wszystkie z nich są idealne do łowienia ryb. Mówiąc o Buriacji, wszyscy od razu myśli o Bajkał. Ten zbiornik wodny jest uznawany za najgłębszy na świecie i największym zbiornikiem słodkiej wody. Ponadto, istnieją inne nie mniej ważny obszar. Na przykład, Quill Lake (Buriatia). Jest domem dla takich gatunków ryb, takich jak okoń, szczupak, karp, jaź. Unikalne, które niedawno odkryto tutaj karp i sum, Amur Baikal omul. Niektórzy rybacy widziałeś nawet ROTAN.

Wiele osób marzy, aby przyjść na skraj Syberii do łowić ryby. O nią przejść prawdziwą legendę. Lokalne anglers twierdzą, że zapadka może czasami przekroczyć 20 kg, a kilka godzin. Spójrzmy na kilka zbiorników z najlepszych połowów w Buriacji.

Jezioro Szczuczie

Wejście na teren jeziora Szczuczie płatnego. Na parkingu będzie musiał zapłacić około 100 rubli. Jednakże połowy warto. Jak zwykle karpia w stawie, płoć, sielawa, leszcz i innych gatunków. Warto zauważyć, że jezioro jest domem dla wielu ryb. I zobaczyć to na własne oczy, wystarczy udać się do wody o temperaturze do bioder. Po odstaniu jeszcze przez 10 minut, można zobaczyć stado okoni zaczynają otaczać nogę ze wszystkich stron.

Zasadniczo, rybacy użyć jako przynęty robaków. Gryzienie jest po prostu wspaniały. Bass Wielkogębowy można się zarazić nawet od brzegu. Dla większych ryb lepiej pływać się do łodzi. Leszcz i płoć będą dziobać na głębokości 3 m Buriacji łowienia szczupaków. – Jest ogólnie oddzielna rozmowa. Trzeba uzbroić przędzenie i pływać w pobliżu trzcin lub korzeni. Wiele razy nie trzeba wziąć prysznic. Co do zasady, drapieżnik zaczyna gryźć niemal natychmiast.

Jezioro Torm

Według wielu rybaków łowiących na jeziorze w Buriacji Torma najlepszy. Sam zbiornik wodny znajduje się 60 km od Ułan-Ude. Obszar nie jest chroniony, wstęp wolny. Dlatego można tu przyjść o każdej porze dnia. Co do zasady, rybacy często złapać karalucha tutaj. Ta ryba gryzie w dowolnym miejscu na ciele wodą. Najlepszą przynętą dla niego – ciasto lub jęczmień. Jeśli używasz dżdżownicy, haczyk będzie się składać tylko z okonia. Jednak w porównaniu z płoć ryby działalności spadku nieznacznie.

Również na stawie w dużej ilości życia i karasia. Wielu rybaków skarżą się, że dziobać bardzo słaby. Ale to nie jest przypadek. Trzeba tylko znać odpowiednie podejście. Miejscowi rybacy przed umieszczeniem przynęty, należy do pierwszego miejsca przynęty. Jako przynęty jest idealny parze jęczmień. W ubiegłym roku Torm jezioro był zaopatrzony Peled. Teraz wielu rybaków marzyć o tego rodzaju ryb będzie przyzwyczaić, a wkrótce dołączyć swoje połowy. Administracja lokalna ma zamiar utrzymać porządek na jeziorze oraz w celu zakazania sieci wzrok.

Selenga

Wędkowanie w Buriacji na Selenga jest znana na całym brzegu. W tej rzeki bardzo wiele dużych okazów ryb. Rzucanie przynęty, można niemal natychmiast poczuć ostre wstrząsy. Niektórzy rybacy uważają, że taki przepływ turbulentny jest bardzo trudne do ryb. Jednak warto. Wszystkie podwodne przedstawiciele bardzo dobry apetyt. Gryzienie jest po prostu wspaniały.

Jadąc na Selenga, wystarczy, aby zrozumieć, że na brzegu złapać nic. Lepiej wybrać miejsca, gdzie głębokość wynosi co najmniej 3 m. Miejscowi rybacy zaleca się stosowanie dużych i bardzo mocny podajnikiem pręta. Jego długość. – 4 m Przyczyna leży w silnym prądzie. Zwykle stosuje się jako przynęty grochu lub robaków. Można złapać kogoś w rzece Selenga? Tu, w dużych ilościach zwykle okoń, szczupak, lipień, siei, Cisco i innych rodzajów ryb.

Witim

Wędkowanie na Vitim zadowoli każdego rybaka: jako profesjonalista, jako amator. W tym akwenu znajduje się nerka, okoń, szczupak, pstrąg, leszcz i innych. Wielu specjalistów zaleca się używać łodzi rybackiej w pobliżu brzegu małej głębokości. Ryby tutaj jest dość duże rozmiary. Na przykład, w celu połowu leszcza, konieczne jest, aby znaleźć miejsce, prawo. Najważniejsze jest to, aby ustawić łódź w taki sposób, że nie porusza się. Co do zasady, towary są wykorzystywane do tego celu.

Koniecznie trzeba zwabić miejsce. A dopiero potem rzucić przynętę. Jako przynęty chcesz korzystać z jęczmienia lub kaszy manny. Jedyną rzeczą do zapamiętania rybaków – leszcz całkiem zepsuty. Czasami ryby trzeba czekać kilka godzin. Czynniki, które wpływają na to może być pogoda i okres czasu. Najbardziej nadaje się do godzin rybackich – Wcześnie rano lub wieczorem.

gęś jezioro

Jak wspomniano powyżej, Quill Lake (Buriatia) jest ważne dla tego regionu. Jest nie tylko zadowolony z prostego łodzi rybackiej lub z brzegu, ale podwodnego polowania. Każdego roku odbywają się zawody pomiędzy chcąc pokazać swoje umiejętności. Podczas łowiących ryby nie tylko cieszyć się, ale również zostawić z imponującymi połowu. Typowo, średnia szybkość około 5 kg. W jeziorze są duże okazy szczupaka i okonia, istnieją również karp. Jednak ta ostatnia jest lepiej złapać w zimie. W tym akwenu nie jest zalecane, aby zwabić rybę, bo to przyniesie tylko małe ptaki okoń.

Lokalna rada w regularnych odstępach czasu, aby przejść do różnych miejsc. Wędkowanie w Buriacji na karpiarzy tackle odbywa się na jasnych kolorach. Najbardziej odpowiednia średnica linii – 0,2 mm. Jeśli używasz pręt pływaka z dwoma haczykami, haczyk może wynosić około 10 kg. Jako przynęta jest najlepsza robaki lub Bloodworma.