475 Shares 9182 views

Jak uniknąć rozstępów w czasie ciąży: wskazówki

Ciąża – wielki i szczęśliwy czas dla kobiet. To może ciemnieć wczesne toksykozę, który czasami ma sensu walczyć, i takie nieprzyjemne zjawiska jako rozciąganiem. Pojawiają się one na brzuchu, pośladkach, udach, piersiach. Jak uniknąć rozstępów w czasie ciąży, powinna wiedzieć każda z płci pięknej, ma zamiar stać się matką. To trwa pewną ilość cennego czasu, ale wynik jest na pewno należy.


Jak są rozszerzeniami

Rozstępy (rozstępy) wyglądem przypominają blizny. Ich przyczyną może być awaria hormonalne lub nagły przyrost masy ciała. Zjawiska te są typowe dla kobiet w ciąży. Brzuch i piersi rosną szybko, a skóra nie mają czasu, aby rozciągnąć. W pewnym momencie, traci elastyczność i po prostu rozdarty. To może się zdarzyć w każdej chwili. Możesz spać z gładką i jedwabistą skórę, a obudził się odkryć brzydki pasek. Rozstępy są bardzo trudno się pozbyć. Mogą pojawić się w momencie urodzenia, gdy organizm, w tym skóry, doświadcza zatorów.

Jak uniknąć rozstępów w czasie ciąży

Wyeliminować rozstępy można tylko operacyjnie. W związku z tym konieczne jest, aby spróbować zapobiec ich wystąpieniu. Wykonaj proste zasady i zminimalizuje ryzyko wystąpienia rozstępów:

  1. Regularnie nawilża skórę. Należy zwrócić szczególną uwagę na pośladki, brzuch i klatkę piersiową. Istnieje specjalny olejek przeciw rozstępom kremów, żeli. Wszystkie z nich mają na celu odbudowę kolagenu w skórze i utrzymuje swoją elastyczność. Jest najlepiej wchłania olej. Zaleca się stosowanie w godzinach porannych, gdy czas nie jest szczególnie. Bardziej tłuste kremy lepiej zostawić na wieczór. Przy zakupie narzędzi uważnie przeczytać instrukcję i składu. Nie powinny one być przeciwwskazany u kobiet w ciąży. Zastosować środki masując delikatnie pocierając w głąb skóry. Powinno to odbywać się co najmniej dwa razy dziennie, zawsze po prysznicem.
  2. Gimnastyki. Opracowany zestaw ćwiczeń dla kobiet w ciąży. To pomaga rozciągnąć skórę i utrzymać elastyczność. Ponadto, można przygotować ciało do porodu.
  3. Jeść prawo. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak uniknąć rozstępów w okresie ciąży, należy wziąć zdrowej żywności na stole główne miejsce. Staraj się jeść mniej produktów skrobiowych i słodyczy. Pomoże to uniknąć nadmiernego przyrostu masy ciała, a tym samym zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia rozstępów.
  4. Nosić nawias. Ta prosta rzecz zmniejszenia obciążenia na mięśnie i skórę brzucha. W nim będzie bardziej komfortowe i łatwiejsze do chodzenia, szczególnie w późniejszych etapach.

Walka z rozstępami

Nawet znając odpowiedź na pytanie, jak uniknąć rozstępów w czasie ciąży, wiele z nich jest w stanie to zrobić. To w dużej mierze zależy od predyspozycji skóry, nie tylko z zapałem kobiet. Całkowicie usunąć rozstępy samemu nie uda. Ale ich pojawienie się może być gładka. Należy to zrobić dopiero po porodzie. Poniższe wskazówki pomogą Ci:

  1. Schudnąć.
  2. Nadal nawilżają skórę.
  3. Jeść prawo.
  4. Bądź aktywny.
  5. Używać specjalnych peelingi i maski.

To wszystko zależy od chęci i silnej woli.