157 Shares 8104 views

Miasto Syzran: zabytki, historia i architektura

W regionie Samara na rzece Wołga, znajduje się starożytne miasto Syzran. Zwiedzanie miasta prezentowane zabytki architektury, święte i naturalnych. I turyści przyjeżdżają tu wtedy podziwiać spektakularne widoki na Wołdze, a także zakupu unikalnych ikon Syzranskaya.


mapa Syzran i położenie geograficzne

Nazwa miasta jest bardzo ciekawy i ma tureckie korzenie. Słowo „Syzran” można przetłumaczyć jako „rzeki, która wypływa z wąwozu.” Jest oczywiste, że mamy na myśli lokalnej rzeki Syzranka, gdzie w dawnych czasach twierdza została zbudowana.

W regionie Samara rozciąga nowoczesne miasto Syzran. Wołga jest tutaj zajmuje trochę wody rzeki Syzranki. Ta sama wioska nie jest bardzo duży: to obejmuje obszar 117 kilometrów kwadratowych. W Syzran mieszka około 175 tysięcy osób.

Co jest słynny Syzran? Zabytki i pomniki gatunków można zobaczyć tutaj? Kwestia ta zostanie omówiona dalej.

Historia i symboli miasta

Syzran została założona w 1683 roku. Mimo że archeolodzy odkryli lokalny grunt został zamieszkany nawet 3-3,5 tysięcy lat temu. Było to ułatwione przez korzystnego klimatu oraz obecności dużej rzeki w pobliżu.

Miasto zostało zbudowane nad brzegiem Wołgi, w celu ochrony rosyjskich szlaków handlowych na wschodzie. Jednak dobre położenie geograficzne, w XVIII wieku Syzran zamienia się głównym ośrodkiem handlu i rzemiosła. W następnym wieku miasto rozwija się i przemysłu młynarskiego. W tym czasie Syzran jest jednym z trzech liderów przetwórstwa zbóż empire.

Na początku XX wieku, Syzran przeżył rewolucję przemysłową, aw latach radzieckiego rządzić miastem, dzięki pól naftowych znajdując tutaj nazwane „drugim Baku”. W Syzran zbudowany również instalacji do przetwarzania oleju łupkowego, którego produkty są cieszył się popularnością w wielu krajach Europy i Azji.

Nowoczesne ramiona Syzran został zatwierdzony w 1780 roku przez królową Katarzyną. Na tarczy złota na zielonym wzgórzu dumnie idzie czarny byk uosabia mądrość, roztropność i uczciwość. Miasto ma własną flagę i identycznego obrazu.

podróż Syzran

Czy turyści podróżować do Syzran? Zabytki miasta, choć nie tak popularne, ale ciekawe i oryginalne. Przede wszystkim, warto gruntowne badanie dzielnice miasta kupca XIX wieku, który jest dobrze zachowany. Wspaniałe krajobrazy i widoki na Wołdze otwiera samotnie przy wejściu do Syzran.

Inną rzeczą, która przyciąga turystów do Syzran – czy pomidory. Te warzywa Syzranskaya są znacznie popytu daleko poza miastem. I na koniec lata to odbywa się w wielkim festiwalu „Syzranskiy pomidora”, a następnie w walkach z pomidorów i degustacja różnych potraw.

Syzran: atrakcje miasta

W razie potrzeby, wszystkie atrakcje Syzran mogą być przeglądane przez 3-4 godzin, większość z nich koncentruje się na terenie sowieckiej ulicy.

Do głównych atrakcji Syzran obejmują:

  • Resztki Syzrań Kremlu
  • Sobór Kazański;
  • klasztor góra;
  • Dendropark 60. rocznicy VOOP;
  • Syzranskaya ikona obraz szkoły i inni.

Od Syzran Kremla przetrwały tylko jeden Spasskaya Tower (1683). Jest on zbudowany z kamienia i ma 27 metrów wysokości. Obecnie muzeum jest otwarte w wieży. Ona pozostała w pobliżu kościoła kamiennego w tym samym wieku.

Kazan Cathedral w 1872 roku – najbardziej imponujące i piękne budynki w mieście. Z Spasski Wieży można dojechać w dziesięć minut. Świątynia jest pięknie urządzony, nie tylko na zewnątrz, ale w środku.

W Syzran istnieje kilka pomników przyrody. Przede wszystkim, warto odwiedzić wzgórze klasztoru. To wzgórze jest wydmy piasku na brzegu zbiornika Syzran HPP. W 1967 roku teren ten został utworzony naturalny obszar Pomnika 277 hektarów. W południowej części miasta znajduje się arboretum, gdzie istnieje ponad sto różnych gatunków roślin.

Architectural Heritage Syzran

W 1906 roku poważny pożar wybuchł w mieście, więc dziedzictwo architektoniczne nowoczesnego Syzran reprezentowane głównie przez struktury kamienia. Chociaż niektóre piękne drewniane domy z rzeźbionymi szczegóły są również zachowane.

Najpiękniejsza i ciekawe w mieście jest ulica Radzieckiego. Na niej można zobaczyć zabytki z wielu różnych stylów architektonicznych: klasycznej, eklektycznego secesji. Być może najbardziej niezwykły budynek w mieście można nazwać dom kupca Sterlyadkina, zbudowany w 1914 roku. Ale miłośnicy dawnej architektury drewnianej jest warte spaceru wzdłuż ulicy Uljanowsk, Kirov, Swierdłowa.

Konkludując

Syzran gotowy zadowolić turystów odwiedzających liczne pomniki i zabytki, takie jak architektoniczny i naturalny. Wiele osób przyjeżdża tutaj, aby wziąć udział w corocznym festiwalu „Syzranskiy pomidor” lub kupić wspaniałą kreacje Syzran ikona szkoły malarskiej.