723 Shares 6469 views

Nieruchomości w Australii: zasady, zwłaszcza zakup i opinie właścicieli

Ogromna liczba Rosjan frazy „nieruchomości w Australii” kojarzy się z czymś wspaniałe i transcendentalne. I nie chodzi nawet fakt, że obudowa w tym egzotycznym kraju, wielu po prostu nie może sobie na to pozwolić, ale z powodu dużej odległości od kontynentu, gdzie nieograniczone łąka harmonijnie z krokodyla i strusia gospodarstw. Jednak zainteresowanie rosyjskich inwestorów w obudowie na kontynencie, nie tylko nie znikną, ale także wzmocnić: dla wielu właściwości w Australii – jest to opłacalna inwestycja. Co kraj to przyciąga? Rozważmy tę kwestię bardziej szczegółowo.


Gdzie jest najlepsze?

Statystyki pokazują, że nasi rodacy wolą kupować mieszkania w dużych miastach, takich jak australijskie Sydney, Melbourne i Brisbane. Fakt, że jest to w ich skoncentrowanego życia kulturalnego i biznesowego całego kraju. Oczywiście, koszt za metr kwadratowy w obszarach metropolitalnych jest bardzo wysoka.

Jednak w dużych miastach – to nie wszystko, aby zainteresowani inwestorzy. Nie tak mało z naszej działalności, patrząc ogłoszenia w kategorii „Nieruchomości” w Australii, w końcu zatrzymuje wybór na obiekcie położonym w bezpośrednim sąsiedztwie wybrzeża. W związku z tym, że wygrywa kurorcie Gold Coast i preferencji krajowych torby właśnie po jego stronie. Oczywiście ci, którzy nabyli nieruchomość tutaj można liczyć na stałych dywidend: turystów, turystów, wynajem mieszkania, nie będą płacić trochę pieniędzy. Nawet jeśli kupić domek w pobliżu wybrzeża do siebie, a następnie dokonać opłacalna inwestycja: słońce i woda pomogą pozostać w dobrej kondycji pod względem zdrowia.

Ale obudowa w stolicy australijskiego w rosyjskiego biznesu nie jest priorytetem. Canberra – miasto pełni funkcje administracyjne, a więc domy i mieszkania kupują mniej.

Tak więc, zanim kupisz nieruchomość w Australii, to należy przeanalizować kilka czynników: warunki klimatyczne w regionie, stopień jej oddalenia od wybrzeża, na ile jest to intensywny biznesu i życia kulturalnego, poziom cen.

Co należy pamiętać?

Jednak nie powinniśmy myśleć, że mieszkanie lub dom kupione w odległym kontynencie, automatycznie rossiyaninu uprzywilejowaną pozycję.

To jest po prostu miejscem, gdzie można żyć lub tymczasowo zatrzymać (jeśli ręka nad obiektem w leasingu). Musimy również pamiętać, że jeśli zakup nieruchomości w Australii, gdzie ceny nie są przystępne, nie pociąga za sobą automatyczną wizy.

Władze tego kraju zostały umieszczone transakcji sprzedaży i zakupu lokalnych nieruchomości przez cudzoziemców jako rodzaj inwestycji: zakłada się, że nabywca staje się właścicielem nieruchomości w celu odbycia się umieszczenie go na zewnątrz, ale nie do stałego pobytu w nim.

Nie jest konieczne, aby lecieć przez ocean do monitorowania transakcji: wszystko zrobić prawnika, który pokaże dokładną datę, kiedy można uzyskać dokumenty tytuł. Ale to wszystko, oczywiście, nie jest pozbawione ryzyka.

Eksperci zalecają inną opcję: najpierw należy ubiegać się o wizę, a następnie przyjść do Australii, aby otrzymać od władz dokument, który pozwoli na zakup domu. W następnym kroku należy zatrudnić prawnika odpowiedzialnego za obsługę prawną.

Tylko po uzyskaniu świadectwa własności, można szukać najemcy.

nowa obudowa

Aby móc kupować nieruchomości w Australii, dla obcokrajowców, jest jeden warunek. Musimy dostać specjalny dokument na Nadzorczej Investment (Foreign Investment Review Board – FIRB), co wskazuje, że cudzoziemiec ma prawo do wydawania Transakcja kupna i sprzedaży. Powyższy organ ma obowiązek podjąć decyzję nie później niż 30 dni od daty złożenia wniosku. Co do zasady, firmy budowlane odpowiedzialny za uzyskanie zgody na sprzedaż mieszkań cudzoziemcom, ale w Australii jest zasada prawna, która budowana jest w mieszkalnej domu udziału inwestycji zagranicznych jest ściśle ograniczona do: nierezydenci mogą liczyć tylko na 50% wszystkich mieszkań w budynku. Ta sama zasada odnosi się także do zakładów z sektora prywatnego. Jeśli deweloper załatwione wcześniej zezwoleń dla cudzoziemców, z „zagranicy” kupujący jest zwolniony z dodatkowych kłopotów, ale jest to obowiązkowe, aby być w rękach wizy tymczasowej.

Kategoria Noclegi b / d

Jak na mieszkania na rynku wtórnym, to nisza jest starannie kontrolowane agencji nieruchomości.

A ich usługi są wliczone w cenę sprzedawanej nieruchomości, pokrywane przez sprzedającego. Taki czy inny sposób, ale wtórnym nieruchomości w Australii dla cudzoziemców, których ceny półtora razy tańsze niż nowe budynki, jest duże zapotrzebowanie. Ale w tym przypadku nie można zrobić bez zgody rządu. Z obowiązku uzyskania dokumentu z FIRB zwolnionych studentów australijskich uniwersytetach, pod warunkiem, że mają wizy tymczasowej na okres dłuższy niż 1 rok. Ponadto, sprzedaży nieruchomości Kategoria B / u powinny być w pobliżu Uniwersytetu, a nie kosztować więcej niż 300 tysięcy dolarów australijskich.

Przedział cenowy

Oczywiście, dla Rosjan kwestia priorytetem jest następująca: „Jaka jest wartość nieruchomości w Australii?” Należy zauważyć, że zakres cen jest na tyle duża: wszystko zależy od indywidualnych preferencji klienta i jego możliwości finansowych. Wielki popyt na prywatne homeownership. Średni koszt okolicy willi 180 kwadratów wynosi około 450 – 500 AUS $. Najbardziej korzystne dla miasta inwestycji na rynku nieruchomości była i pozostaje Brisbane, Sydney, Melbourne, Perth. Apartamenty w Sydney będzie kosztować $ 450 tysięcy dolarów australijskich w Perth – 500 tysięcy dolarów, a w Melbourne – 400 tysięcy dolarów.

Mieszkanie Perth będzie kosztować tyle samo pół miliona dolarów australijskich. Znowu, wielu Rosjan nie można się martwić o pytanie, czy tanią nieruchomość w Australii.

Najbardziej opcja budżet – to dom w Adelajdzie, który kosztuje 320 tysięcy dolarów australijskich. Tak czy inaczej, ale teraz cena za metr kwadratowy w odległym kontynencie wynosi 3000 – 3500 dolarów, a jeśli chodzi o luksusowe zakwaterowanie, za „kwadrat” będzie musiał zapłacić 5500 – 6000 dolarów.

Oczywiście, cen nieruchomości w Australii wpływ kilka czynników: odległość od wybrzeża, położenie geograficzne, bliskość dużych miast, kategoria nieruchomości.

opinie

Większość Rosjan rozważyć zakup domu lub mieszkania w Australii inwestycję, ponieważ nieruchomości stale rośnie w cenie.

I mieszkanie, kupił na kredyt, stymulują: pierwsze kilka miesięcy, aby zaoszczędzić pieniądze, które mogłyby zostać zmarnowane w zwykłych warunkach. Jedynym negatywnym – to rzadka okazja, aby kupić dom, w którym większość ma.

wniosek

Oczywiście, urzędnicy australijskie robią wszystko, co możliwe w celu przyciągnięcia inwestycji zagranicznych. Ale błędem byłoby powiedzieć, że obudowa będzie tańsze w Australii. Władze starają się zwrócić na rynku nieruchomości jest jednym z głównych pozycji dochodów, a oni robią postępy w kierunku osiągnięcia tego celu.