476 Shares 3622 views

IMessage nie jest aktywna: Jak naprawić błąd

Po premierze mobilnej wersji OS 5 iOS firmy Apple oferuje użytkownikom darmowe wiadomości wymiany za pośrednictwem wewnętrznego iMessage użytkowego. To nie będzie aktywowane ze względu na fakt, że każdy posiadacz gadżet musi niezależnie włączyć i skonfigurować program. Użyj komunikatora może być co najwyżej gadżet: iPad, iPhone i iPod Touch. Aby dowiedzieć się, jak przeprowadzić aktywację, patrz poniżej.


Włączyć i skonfigurować

Jak skonfigurować iMessage? Nic nie mogłoby być łatwiejsze. „Ustawienia”, przejdź do menu i wybrać pozycję tutaj „Wiadomości”. Następnie trzeba znaleźć bezpośrednio posłańca, aby umieścić kleszcza przed działań dla dalszego wykorzystania. Ale dla wszystkich posiadaczy urządzeń mobilnych (nie iPad, iPhone i iPod touch) nie jest podłączony do systemu bez prawa do niego, Apple ID wymaga specjalnego hasła.

W niektórych przypadkach, posiadacz telefonu komórkowego otrzyma ostrzeżenie z informacją, że operator może zatroszczyć się o hasło. Ale jeśli tak, to symboliczne. W każdym razie, późniejsze wykorzystanie instant messenger użytkowników będzie kosztować znacznie tańsze. Do wysyłania wiadomości zostanie wydane tylko ruch. W związku z tym, jeśli nie jesteś podłączony do Internetu, zaginionych i programu prac.

Jeśli chodzi o ustawienia, a następnie użytkownicy będą musieli dowiedzieć się na własną rękę. Można dostosować kolory użytkowego, czcionka, i tak dalej. Znajdź dowolna konfiguracja jest prosta, wszystko jest zrozumiałe na poziomie intuicyjnym.

Korzystanie z narzędzi

Wiadomości są wysyłane za pośrednictwem iMessage chwili. Rozmówca, jeśli jest podłączony do Internetu, będą mogli natychmiast przeczytać wiadomość. Użytkownik może zobaczyć ludzi, którzy są online. Gdyby ustawić funkcję „zgłaszać”, a następnie przyjść notatki że źródłem zaznajomieni z komunikatem.

Istnieje również funkcja „Wyślij jako SMS». Jest on stosowany, gdy nie ma połączenia z Internetem. Wysyła wiadomości do trybu standardowego. Oczywiście, operator będzie za nią, otrzymuje się odpowiednie wartości nominalnej.

Z innych opcji dostępnych na własną rękę, ponieważ nie są tak istotne. Są szybkie, są one umieszczone tak, aby użytkownik mógł łatwo zrozumieć, gdzie ich szukać. Należą do nich znaków liczyć, dzięki czemu rozmówcy na „czarnej liście”, usuwanie i dodawanie nowy dialog.

W przypadku wystąpienia błędu podczas aktywacji iMessage, nie jest możliwe korzystanie z usługi. Jeśli wszystko jest wykonane poprawnie, nie ma problemu. Należy zauważyć, że funkcje programu znacznie wzmocnione w wersji 8 mobilnego systemu operacyjnego. Nawet doświadczeni użytkownicy nie będą mogli szybko dowiedzieć się wszystkie nowe funkcje.

Problemy z aktywacją

Pomimo faktu, że ustawienie programu pod uwagę nie towarzyszą trudności, większość użytkowników często mają do czynienia z problemem aktywacji. To jest często obserwowane w kilku przypadkach:

  • Po migać. Spółka uważa, że urządzenie posiadacz stara się korzystać z programu z innymi gadżety bez odpowiedniego stosowania pojęcia.
  • Po zmianie telefonu urządzenia. Ponieważ nazwa i hasło danego użytkownika zostały wprowadzone na innym gadżecie, firma stara się chronić dane osobowe. Podejrzewa, że atakujący może wykorzystać dane.

iMessage nie zostanie aktywowana, gdy nie ma połączenia z Internetem. Dlatego zaleca się, aby sprawdzić ten artykuł jako pierwszy.

Najczęstszym typem – użytkownik otrzymuje komunikat o błędzie.

Typowe błędy użytkowników

Po pierwsze, gdy iMessage nie jest aktywna, należy sprawdzić odpowiednie ustawienia jest to, jak dobrze użytkownik wprowadził swój Apple ID. Należy również sprawdzić jak prawdziwy zastanawiał e-mail, czy telefon znajduje się w wykazie. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  • Otwórz „Ustawienia” na telefonie.
  • „Wiadomości” Punkt widzenia.
  • Znajdź nazwę programu.
  • Przeprowadzić powyżej.

Jeśli są jakieś rozbieżności lub błędy, należy je skorygować. Następnie należy ponownie spróbować połączyć się z usługą.

Należy zauważyć, że sprawdzić pisownię potrzeby tak ostrożnie jak każda aktywacja próba wydaje pieniądze z salda w telefonie, ponieważ trzeba wysyłać wiadomości do kilku Europejskiej.

Czasami schowka urządzenie jest zbyt przeciążony. Następnie trzeba wyłączyć gadżet, odczekaj kilka minut, a następnie włącz go ponownie. Bardzo często te działania wystarczy dla pomyślnej aktywacji.

Inne sposoby, aby rozwiązać problem

Czasami iMessage nie zostanie aktywowana z innych powodów. W tym przypadku chcesz zresetować. W tym celu odbywa się:

„Ustawienia» → «podstawowe» → «Reset» → «Reset Network Settings„.

Następnie można ponownie uruchomić niezawodność urządzenia. Ale zwykle, poprzednie działanie jest wystarczające. Teraz trzeba połączyć się z Internetem, aby sprawdzić działanie usługi. Jest prawdopodobne, że wiadomość jest podanie kodu aktywacyjnego wymagane wysłać ponownie.

Ponadto, czasami nie można zresetować ustawienia i spróbuj natychmiast ponownie uruchomić urządzenie. Jak na ironię, w wielu przypadkach to działa. Nawiasem mówiąc, w ten sposób eliminuje większość małych błędów w mobilnego systemu operacyjnego, 7 i 8.

Bardzo rzadko trzeba przywrócić stare ustawienia firmware. Takie podejście eliminuje problem aktywacji. Jeśli jednak przeprogramować telefon, a następnie miał inne problemy. Oczywiście, jeśli przywrócić starszą wersję, problemy z powrotem.

Błąd „Oczekiwanie na aktywację” i jak go rozwiązać

To jest często obserwowane unosić programu iMessage. Oczekiwanie na aktywację jest opóźniony w nieskończoność. W tym przypadku, najpierw należy sprawdzić, czy połączenie internetowe jest. Jeśli wszystko jest w porządku, ale problem nadal występuje, należy skorzystać z jednej z dwóch opcji.

Po pierwsze, należy przejść do „Ustawienia”, przejdź do sekcji „Poczta, kontakty, kalendarze.” Tutaj konieczne jest znalezienie „Kontakt”, gdzie należy wybrać numer. Zwykle jest ona ustawiana automatycznie, ale czasami jest to konieczne, aby poprawić sytuację, zauważając mail i telefonu jako własnego. Często to wystarczy, aby upewnić się, że program prac był ponownie stabilny.

Po drugie, jeśli jest czekać iMessage aktywacji, a następnie można użyć funkcji resetowania, tak jak w poprzedniej wersji. Ale to nie zawsze pomaga. Czasami problem nie ustąpi po powrocie użytkownika do ustawień fabrycznych. Nawiasem mówiąc, ta procedura zajmuje sporo czasu, może nawet trwać godzinami. Wszystko zależy od tego, ile użytkownik zmienić urządzenie dla siebie.

koszt aktywacji

Największe użytkowników uciążliwe gdy wystąpi błąd aktywacji iMessage to strata pieniędzy. Sama w sobie, wiadomość jest wysyłana do serwera Europejskiej za darmo, firma nie bierze za to pieniądze. Jednak operator usuwa przyzwoitą kwotę.

Fakt, że wysyłanie wiadomości SMS do Europy kosztuje kilka groszy. Kiedy sytuacja jest jednorazowa, odpady nie są szczególnie zauważony. Ale w błędzie aktywacja musi być wysłana kilka razy, a nawet kilkadziesiąt. Dlatego wydatki znacznie wzrosła. Jeśli to możliwe, wskazane jest, aby sprawdzić wszystko na raz, tak aby później nie trzeba tracić równowagę na SMS w Europie.

Jeśli problem nie jest użytkownikiem?

Jeśli iMessage nie działa podczas przechodzenia do iOS 7 system operacyjny, to jest prawdopodobne, że problem nie jest łatwy. Fakt, że serwer jest przeciążony Apple, jak wiele osób zainstalowania systemu operacyjnego. Dlatego zlecenia aktywacji przychodzi zbyt wiele. W związku z tym, że serwer nie może odpowiedzieć na wszystkie prośby, więc połowa użytkowników trzeba albo czekać zbyt długo, albo spróbować połączyć kilka razy.

W przypadku wystąpienia błędu podczas aktywacji iMessage, a to wiadomość do użytkownika, zaleca się zapoznanie się z jego kodu, jeśli w ogóle. Więc to jest możliwe do zidentyfikowania konkretnego problemu, że jego eliminacja była szybsza, bo właściciel gadżet będzie wiedział dokładnie, co należy poprawić.

Czasami lepiej jest poczekać kilka minut lub godzin, aby upewnić się, że aktywacja przebiegła pomyślnie. Jest prawdopodobne, że w tym momencie serwer wykonuje prace techniczne, aby rozwiązać problemy lub stara się rozwijać. Odbywa się to w celu następnie sprostać wymaganiom większej liczby użytkowników.

wniosek

Tak więc, gdy nie działa iMessage ewentualnie kontaktować się bezpośrednio ze stanu techniki. To wystarczy, aby wykorzystać niektóre z tych sugestii. nie powinniśmy się spieszyć, aby wysłać nową wiadomość, ponieważ będzie ona wydawać pieniądze z bilansu i aktywacja nie może wystąpić. Ale jeśli użytkownik dwukrotnie sprawdzane wszystko dokładnie, a nie SMS może nie.