789 Shares 5455 views

Pryszcze na rękach: leczenie alergii zimowych

Są ludzie, którzy są zadowoleni zima, śnieg i mróz swój magiczny urok. Ale są tacy, którzy mają czas na zimno powoduje wiele cierpienia: Zarost wysypka w oczach – łzy, a ręce pokryte pryszczami. Zazwyczaj pojawiają się pryszcze na rękach tych, którzy mają suchą skórę skłonną do alergii lub zimą. Ten problem może być spowodowany niedoborem witaminy i zaburzeniami metabolizmu hormonalnego. Dlatego zimą trzeba dbać o ręce dokładnie niż w innych porach roku – jest to najbardziej podstawowe i niezawodne zapobieganie pryszcze na dłoniach.


Wiele osób cierpiących na pryszcze zimie może chcesz wiedzieć, czy możliwe jest, aby leczyć alergię na zimno. Można powiedzieć: oczywiście można. Teraz porozmawiajmy o tym.

Tradycyjne metody leczenia wyprysków

Pryszcze na rękach szybko mijają, jeśli codziennie na noc, aby zorganizować kąpiel. Aby to zrobić w litrze gorącej wody dodać jedną łyżkę oleju roślinnego, najlepiej z oliwek, zanurzone w dłoniach i ciepły przez pięć minut. Po kąpieli należy wytrzeć do sucha za ręce i natrzeć na skórę tłustym kremem. Ten sposób leczenia wyprysków, pożądane jest, aby przytrzymać przez 1-3 miesięcy.

Jak krosty na rękach będą stopniowo zanikać, jeśli codziennie rano i wieczorem na skórę wcierać sok z aloesu lub oleju łopian, promować szybkie gojenie złamań i przywraca właściwości ochronne skóry.

Że ręce były miękkie i bez wyprysków, poparte je nad miską z gorącą wodą, do której chcesz dodać jedną łyżkę oliwy z oliwek. Następnie należy nasmarować je z tłuszczu śmietany.

Aby pozbyć się wyprysków, wskazane jest regularne kąpiele do rąk. Aby to zrobić, wymieszać łyżkę rozdrobnionych babki ziołowym, łopianu i nagietka. Istnieje również dodać dwie łyżki szamponu i jeden glicerolu.

Najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem, aby pozbyć się wyprysków i alergii na zimno – wykorzystanie łopianu, rozcierając go na codzień w skórze.

Na ogół lekarze zalecają, że ci, którzy nie wiedzą jak pozbyć się alergii do zimna, co następuje: hartować swoje ręce. Aby to zrobić, po prostu zacząć od kąpieli kontraście. Procedura ta powinna być wykonywana co najmniej trzy dni do 10 minut. Kilka dni później można przejść do natryskiem.

Jednakże, alergie zimowych może wystąpić nie tylko ze względu na zmiany temperatury. Winowajcą może nawet stać się ulubioną czapkę i płaszcz. Futra, tak samo w sobie silny alergen, a także poddać reakcji z różnymi substancjami chemicznymi. Kurtka puchowa może również przyczynić się do powstania alergii zimowych.

Konieczne jest, aby powiedzieć, że pryszcze na ręce nie są tak nieszkodliwe, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. W większości przypadków, mówią, że dana osoba ma niedobór witaminy. Dlatego bardzo ważne jest, aby jeść więcej owoców, warzyw, ryb i multiwitaminy, a także pożądane, aby przejść do konsultacji endokrynologa: mogą mieć problemy z metabolizmem. W tym przypadku, specjalista wyjaśni, w jaki sposób można pomóc i co dokładnie należy zrobić, aby rozwiązać ten problem.