807 Shares 2422 views

Ocena i sposoby, aby zwiększyć skuteczność marketingu

Wszystkie działania, które można zrobić, aby przyciągnąć klientów, powinno się oceniać. techniki marketingu muszą pracować, przyciąga uwagę potencjalnych klientów. Zwrot z tych działań powinna być maksymalna.

1000 ulotek i 10 połączenia w jednej sytuacji może przyczynić się do osiągnięcia zamierzonego celu, a drugi będzie do zaakceptowania wynik. Jest to szczególnie pożądane celem dla firm, które oferują drogich usług.

Najpierw zrozumieć technologii i sposobu oceny skuteczności marketingu.

Jakie wskaźniki powinny być prowadzone i jak to się robi? Jak je mierzyć? Można sobie wyobrazić kilka sposobów:

 1. Całkowite koszty dla firmy reklamowej.
 2. Całkowita liczba odpowiedzi.
 3. Odsetek odpowiedzi odwołania całkowitej liczby wiadomości.
 4. Cena za leczenie.
 5. Liczba odpowiedzi, w wyniku czego otrzymano nowych klientów.
 6. Odsetek wniosków do nowych klientów.
 7. Cena za jednego pozyskanego klienta
 8. Stosunek kosztów i wartości nowego przyciąga klienta.
 9. ROI – zwrot w postaci klasycznego rysunku w przypadku sprzedaży (marża kosztów marketingowych jeden rubel).

niektóre wskaźniki powinny być traktowane w szczegółach. Jaki jest całkowity koszt kampanii reklamowej? To wszystko oznacza, że można zainwestować w kampanię, aby przyciągnąć nowych potencjalnych klientów.

Liczba wniosków – to, jak wiele osób zwrócił się do was o pomoc. Odsetek odpowiedzi całkowitej liczby wszystkich wiadomości. Jeśli weźmiemy pod uwagę przykład 1000 ulotek i dziesięciu połączeń przychodzących. Oznacza to, że pojawi się około 1% połączeń.

Jaka jest cena jednej odpowiedzi? Jeśli każda ulotka ty kosztuje 5 rubli, a łączne koszty wyniosły około 5 000 rubli. W cenę każdego zabiegu będzie równa 500 rubli.

Jak obliczyć liczbę odpowiedzi, co zaowocowało nowymi klientami zostały nabyte? Na przykład, jeśli dziesięć z tych wywołań pięć osób zdecydowało się kupić coś, w tym przypadku odsetek konwersji wyniesie około 50%. Obliczenia matematyczne są dość proste, ale w tym przypadku zawsze będziesz w stanie wstępnie obliczyć samodzielnie, tak aby nie pozostać w czerwieni. Możliwe jest również, aby porównać różne kanały między sobą.

Cena przyciągnąć potencjalnego klienta. Koszt każdego człowieka nie będą 500 rubli, jak wspomniano powyżej, i 1000 rubli. Wykonujemy proste obliczenie, mnożąc tę liczbę przez dwa, a otrzymamy koszt klienta, który będzie 1000 rubli.

Jeśli wartość każdego potencjalnego klienta jest dziesięć razy więcej, w tym przypadku opcja ta kampania będzie najbardziej skuteczne dla Ciebie. Można bezpiecznie korzystać z tego kanału w celach marketingowych. Każdy rubel, które zostały zainwestowane w marketingu, przyniesie Ci więcej niż 10 rubli zysku netto.

Wiele z tego, czy jest to naprawdę wystarczy? Będziesz się z czasem docenić ten fakt, skupiając się wyłącznie na rentowność ich działalności. Takie wskaźniki powinny być mierzone przez wyniki każdej kampanii. Dziś postaramy się przedstawić sytuację w poniższych przykładach.

Przykład № 1. firmę reklamową oceny.

Biznesmen zrobił nieuwzględnione mailingu z zaproszeniem, aby zapisać się do klubu fitness, który jest otwarty dla dzieci i dorosłych.

Razem wysłał ponad 5000 listów w skrzynkach miasta.

 1. koszty druku przekroczyła kwotę kosztów 16 300 rubli.
 2. Zadzwoń do 10 osób.
 3. Ogólny odsetek odpowiedzi, na podstawie danych wyniosła 0,2% (10/5000)
 4. Cena jedna odpowiedź będzie równa 1630 rubli, za to trzeba podzielić całkowitą kwotę 16.300 10.
 5. Liczbę trafień, które spowodowały pozyskiwanie nowych klientów – 5.
 6. Procent konwersji nowych klientów wynosiła 50% (05:10).
 7. Koszt nabycia dla każdego nowego klienta wzrosła do 3260 rubli.

Biznesmen był niezadowolony z wyników i kontynuował kampanię. Ulotki zostały wprowadzone do ludzi.

Bardzo ważną rzeczą

Może powstać pytanie: czy warto wziąć pod uwagę koszt kampanii reklamowej, które są związane z menedżerami i komunikacji? W każdym razie, nie patrzeć na to, co klient dostanie za darmo.

Dla każdego nowego klienta będzie musiał zapłacić, nawet jeśli punkt znajduje się w dużego centrum handlowego, a potencjalni nabywcy na własną rękę przyjść do Ciebie towaru. Koszt każdego klienta może być obliczona.

Czy regularnie płacić czynsz, pensje pracowników, płacić miesięczne rachunki za media itp Większość z tych kosztów wydaje się na tym, aby klienci przychodzili bez żadnych dodatkowych działań marketingowych.

Teraz patrzymy na przykład z oceną kampanii reklamowych.

Jeśli sklep regularnie odwiedzane przez ponad 100 osób każdego dnia, należy ta podwoi się po uruchomieniu kampanii reklamowej. To jest cała esencja skuteczności marketingu, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę tylko nowo przybyłych klientów i stale porównywać, to jest tańsza. Być może, wysyłając SMS-jest to świetny sposób, aby przyciągnąć nowych klientów, którzy chcą kupić produkt, czy może będzie to skuteczne ulotki. reklama radiowa może odgrywać pewną rolę, jak również billboardy w miejscach, gdzie duża liczba ludzi.

Przykład № 2. kampanii kwalifikacyjnego.

Jeśli lista adresowa nie spełnia wszystkich oczekiwań, to należy spróbować użyć ulotki, aby przyciągnąć nowych klientów.

 1. Grafika została podana do 1000 ulotek, które kosztują 1100 rubli. 1280 rubli będzie warta praca promotorów, którzy przez kilka dni będą rozdawać ulotki do wszystkich przechodniów. Wystarczy dostać 2380 rubli – koszty.
 2. 14 odebranych połączeń.
 3. Ogólny odsetek odpowiedzi 1,4%
 4. Koszt każdej odpowiedzi szacuje się na 170 rubli (2380, 14).
 5. 5 – liczba odpowiedzi, co zaowocowało nowymi klientami zostały nabyte.
 6. Procent przemiany wynosił 36% (5/14).
 7. Zysk z każdego nowego klienta jest 476 rubli (2830/5).

Wyniki kampanii reklamowych Alex był bardzo zadowolony. Postanowił to wykorzystać, aby przyciągnąć nowych potencjalnych klientów tak szybko jak to możliwe.

Jeśli porównamy wyniki z direct mail, ulotek, które były o wiele lepsze. Ponadto, ich koszt znacznie tańsze, a jako główne źródło wartości dla klienta, dane te umieszczone Alexei przedsiębiorca.

Używa teraz tę opcję. Kończymy ulotki, tworząc silniejsze propozycję zwiększenia odsetka odpowiedzi.

Przykład 3. Ocena firmy reklamowej

Sieci sklepów postanowiliśmy dokonać SMS-mailing do bazy abonentów.

 1. Wydatki na każdej wiadomości kosztować średnio 1 rubla.
 2. Około 25% otrzymały tę wiadomość przyszedł do sklepu, a około 30% klientów dokonać zakupu wynosi średnio 3000 rubli, margines nie mniej niż 500 rubli.
 3. Procent przekształcenia stanowisk w sprzedaży wyniosła 6,25%, czyli 25% x 25%.
 4. Zważywszy, że sześć spośród stu abonentów dokonać zakupu, i przyniósł w wysokości 3000 rubli przeznaczonych na kampanię reklamową przyniósł 30 margines rubli.

Ta wersja reklamy firmy jest bardzo skuteczne, a wyniki są bardzo podobne do typowych SMS-mailing, jeśli jest to zrobione dobrze.

Dobrze napisany wniosek nie pociąga za sobą wysyłanie wiadomości reklamowych w każdym tygodniu. Musisz wysłać wiadomości co najmniej raz na dwa tygodnie, a następnie można bezpiecznie polegać na tych wynikach.

Nie dyskontowania faktur SMS-mailing, a także marketingu mobilnego. To musi być stosowane, jeżeli grupa docelowa odnosi się do swoich działań jako lojalny.

Przykład №4. Ocena kampanii

Kampania reklamowa została wykonana w „Yandex. Direct „w oparciu o klucz Zwrot” odnowione łazienki „z serii reklam, takich jak:” ty pilnie potrzebnych napraw w łazience? Tylko 5% zniżki aż do 15 września! Teraz klikamy”.

 1. Koszty ogółem wyniosły ponad 3982 rubli.
 2. Rezultatem było 230 169 wyświetleń reklamy.
 3. Kliknie na swojej stronie – 1199.
 4. Ponad 100 połączeń ze swojej strony.
 5. Więcej niż 25 zamówień z marginesem około 40 000 rubli.
 6. Szybkość reakcji był 0,52%
 7. Cena za leczenie jest równa 3,32 rubli
 8. Koszt dla każdego nowego klienta 159 rubli (3982/25).
 9. ROI był 1258 rubli dodatkowy margines na jednego rubla wydatków marketingowych.

Taka firma reklamowa z wysoce konkurencyjny i efektywnie przyniósł dość dobre wyniki. Ten system działa, a liczba nowych klientów jest coraz większe.