530 Shares 9157 views

Jak Cook Pilaf w wielowymiarowej


Ostatnio pojawiły się na półkach sklepowych, ale udało się już wygrać silną pozycję tak wielkiego rodzaju technologii jako multiwarkera. Plov, wypieki, zupy – nie pełna lista naczyń, które można w niej gotować. Właściciele tej nowości starają się jak najlepiej wykorzystać możliwości. Dlatego tak często zadają sobie pytanie: "Jak gotować pilaw w wielowarstwie?".

Aby przygotować potrzebujesz: 300 gr. Filet z kurczaka, cebula, szklankę ryżu, marchewki dwie szklanki wody. Filet z kurczaka pokroić w kostkę, sól, pieprz i rozprowadzić na spodzie miski w wielowarstwu. Z góry mięso jest przykryte umytym ryżem i lekko solone. Delikatnie posiekać cebulę, zetrzeć tartą marchewkę, a następnie rozłożyć warzywa na ryż, przykryć specjalnym przyprawem, dodać kilka szklanek wody. Miska jest wkładana w tryb wielozawiskowy, tryb Pilaf jest włączony, a gdy technik daje sygnał o zakończeniu gotowania, wyjmij go i połóż na płytkach.

Słodkie owoce pilaf w wielowarstwie

Aby to zrobić trzeba wziąć: szklankę ryżu długowiecznego, 100 gramów. Rodzynki i suszone morele, 2 duże jabłka, 2,5 szklanki wody, trochę masła, sól i przyprawy do smaku. Jabłka są czyszczone i pokrojone w małe kostki, suszone morele i rodzynki są myte i namoczone przez około 10 minut. Morele suszone mogą być cięte na 2-3 części. Nasmarować dno i ściany zbiornika masłem, osuszyć suszone owoce i jabłka. Z dodatkiem soli i przypraw obficie wypłukać ryż, polać wodą. Gdy wszystkie składniki są w wielopodstawowym, jest on zamknięty i włączony jest odpowiedni tryb. Jeśli tego nie masz, można przygotować pilaw w multiwarku w programie "Chłodzenie". Czas gotowania – 40 minut.

Pilaf w wielowymiarowej z wołowiny

Aby przygotować to pyszne naczynie, musisz wziąć: 400 gr. Parowany ryż, trzy ząbki czosnku, dwie średniej marchwi i dwie duże cebulki, zestaw przypraw pilaf i pół szklanki oleju roślinnego. Jeśli wielowarstwowy mały rozmiar, litr 3-3,5, produkty mogą być podejmowane dwa razy mniej. Mięso jest myte i pokrojone na kawałki. Ryż jest przemywany i moczony przez ćwierć godziny. Cebula i marchewki są czyszczone i pokrojone w kostkę, zmieszane z kawałkami mięsa i przenoszone na wielopłytkowe. Dodać olej roślinny, wymieszać, zamknąć i włączyć tryb "Piec" przez 20 minut. Zamiast wielowarstwowego można użyć konwencjonalnej patelni. Smażone warzywa i mięso są przykryte przyprawami i ryżem, solą, na umyte czosnku ząbki, zamknij pokrój i włącz odpowiedni tryb. Gotowe danie zmieszano przed podaniem.

Pilaf w wielowarstwie z wieprzowiną

W celu przygotowania tego smacznego naczynia należy wziąć 600 gramów polędwiczki wieprzowej, 4 ząbki czosnku, 2 szklanki ryżu (okulary z multiwarków), parę żarówek, 2 duże marchewki, przyprawy do pilafu, łyżeczkę jagód (jeśli nie są objęte zestawem przypraw ) I 2 łyżki. Łyżki pasty pomidorowej. Mięso jest pokrojone w kostki o wymiarach 2-3 cm. Obrane cebule cięte są na pół pierścienie, a marchewki obrane i obrane – cienkie słomki. Warzywa są dodawane do wielowarstwy, dodaj łyżkę masła i ustaw tryb "Piec". Po około trzydziestu minutach wyjmują warzywa. Na dole wieprzowiny umieścić mięso, smażyć w tym samym trybie przez 20 minut, w pobliżu warzyw, soli, pieprzu, dodać pastę pomidorową. Na górze umyć ryż, ząbki czosnku, przyprawy, berberys. Dodać 4 szklanki (z wielowarstwy) wody. Włącz "Plov" i, gdy słychać sygnał, wyjmujemy ryż z mięsem , mieszamy i układamy na płytkach.

Oczywiście, aby zaoszczędzić czas, mięso nie może być smażone przed gotowaniem, ale w tym przypadku istnieje możliwość, że kawałki zostaną wysuszone. Wstępne pieczenie pozwala uzyskać rumowisko na zewnątrz i soczyste od wewnętrznych kostek wołowiny lub wieprzowiny. Do gotowania lepiej wziąć polędwicę z małą ilością tłuszczu.