870 Shares 4835 views

Jak obniżyć poziom cukru we krwi: Zalecenia

Wysoki poziom cukru we krwi jest uważane za główną oznaką cukrzycy typu 2. Choroba ta może wystąpić z wielu powodów. Po pierwsze, to genetyczna predyspozycja. Jeśli ktoś w rodzinie cierpi na cukrzycę, trzeba wiedzieć, jak obniżyć poziom cukru we krwi, ponieważ jest prawdopodobne, że choroba będzie się rozwijać i ty. Ponadto, choroba podatne nadwagą z zaburzeń hormonalnych i chorób trzustki. Zagrożone są też tacy, którzy są narażeni na ciężki stres.


Objawy cukrzycy

Zanim porozmawiamy o tym, jak obniżyć poziom cukru we krwi, konieczne jest notować objawy sugerujące podwyższony poziom cukru. Pierwszy znak ostrzegawczy – to stałe pragnienie. Osoba może pić dziennie i pięć litrów płynu, ale to będzie trwale suche usta. W związku z powyższym, pragnienie towarzyszy obfite oddawanie moczu. Wielu pacjentów skarży się na stałe osłabienie, zmęczenie. Skóra staje się również sucha i cienka skóra może swędzieć i skórki. Drobne rany i skaleczenia goją się bardzo powoli, ciągle cielęta skurcz. Temperatura jest ogólnie obniżone. Często obserwuje się znaczną redukcję ciężaru.

zalecenia

Tak więc, w jaki sposób obniżyć poziom cukru we krwi? Trzeba będzie wyeliminować z diety serię produktów: wszystkich szybkich węglowodanów (słodycze i ciasta), tłustych i smażonych, semoliny, biały chleb, bułki, bagietki, ciasta, mleko, jogurt, śmietana, majonez, mleko skondensowane, masło. Zgodnie z zakazem są również kaczki i gęsi mięso, ser, kiełbasa, boczek, lody i czekolada. Zalecana do spożycia, takie jak otręby zbożowe (wszystkie otręby), warzywa, rośliny strączkowe (groch, soczewica, fasola), ziemniaki, ryby i warzyw, zup, twarogu (ale nie tłuste), cielęciny, kurczaka, mięsa króliczego. Chcesz wiedzieć , jak obniżyć poziom cukru we krwi? Lekarze powinni pochylić się na warzywa i zioła: cebula, czosnek, cukinia, buraki, rzodkiewki, marchew, kapusta, bakłażan, szpinak i papryki powinny być podstawą diety. Bardzo użyteczne kwaśne owoce: wiśnie, porzeczki, żurawina, borówki brusznicy, maliny moroszki, żurawina, ak.

profilaktyka

Na pytanie, w jaki sposób obniżyć poziom cukru we krwi, lekarze zazwyczaj odpowiadają, że należy zwiększyć ćwiczenia, spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, od czasu do czasu, aby zorganizować głodu medyczną, podejmują codzienne Bicze, poruszać się.

Fitoterapia

Wielu pacjentów chwalić medycynie (należy podkreślić, że metoda ta nie może stanowić podstawę leczenia – działa tylko jako dodatek). Niektóre rośliny są bardzo pomocne w cukrzycy. W związku z tym powinno być nazywane fasola liść, stevia (nawiasem mówiąc, to zastępuje cukier), topinambur, Veronica lek (jest to konieczne, aby jak zwykłą herbatę i pić łyżkę trzy razy dziennie).

ptak-wiśniowe drzewo

Czy jak do oddawania cukru we krwi, można wyjaśnić szczegółowo w klinice. Jeśli nagle pojawiają się drobne problemy, można najpierw spróbować je rozwiązać na własną rękę, na przykład przygotować wywar z dzikiej wiśni. Aby to zrobić, wziąć łyżkę owoców, zagotować i pozostawić na kilka godzin. Pić pół szklanki przez miesiąc, a następnie ponownie przekazać analiz. widać, że poziom cukru spadła znacząco.