622 Shares 1338 views

plaż lizbona, piasek, temperatury wody i fala

Według brytyjskiego The Guardian, na zachodnim brzegu Półwyspu Iberyjskiego, w hiszpańskiej Galicji, są najlepsze plaże w świecie. Na południu są one zastąpione przez znanych kurortów Portugalii. Stolica państwa – Lizbona. Plaże w pobliżu centrum administracyjnego, politycznego i kulturowego pozostawił dobre wrażenie turystów. Zobaczmy, jakie są korzyści z resztą wybrzeża Atlantyku na Riwierze Lizbońskiej.


Lizbona Metropolitan Area. Plaże na przedmieściach

Goście podziwiać odmienność kraju Portugalii do innych krajów europejskich. Na zachodnich obrzeżach Starego Świata pozostał majestatyczne zamki, lasy i wioski rybackie, krajobrazy przypominają bajek Francuz Sharlya Perro. Być może jest to jeden z powodów, dla Portugalii wzmocnienie nazwę „Kopciuszka Europy”. Na atlantyckim wybrzeżu kraju ma wspaniałe plaże, które należą do terytorium Riwierze Lizbońskiej. To nazwa nadana do ośrodków w rejonie zatoki, która leży nad brzegiem stolicy kraju – Lizbona. Plaże są zlokalizowane głównie na gruntach gminy Cascais i są zlokalizowane w małych miastach i wsiach w odległości 15-20 km od stolicy.

Często określane portugalskiej Riwierze wybrzeża Atlantyku od skrajnej zachodniej punktu Eurasia (m. Rock) do miast Sesimbra, Setubal w odległości 70 km od Lizbony.

Warunki na plażach Riwiery portugalskiej

Pogoda na wybrzeżu jest pod wpływem powietrza atlantyckiego. Zimy są ciepłe, a lata nie są zbyt gorące. Termometr w lipcu i sierpniu, dzień wzrasta do +25 … + 28 ° C, w nocy utrzymuje się na poziomie około +16 ° C. Autumn słonecznego, ciepła (około + 10 ° C). Mieszkańcy i goście Riwierze Lizbońskiej, relaks na plaży, podziwiać turkusowymi wodami i złoty piasek znanych kurortach Cascais i Estoril (Lizbona). Plaże, z których wykonane są przedstawione w artykule są znane z dobrych warunków do łączenia relaksu z wycieczki edukacyjne, lekcje windsurfingu i kitesurfingu.

Najbardziej znany ośrodek w Europie, Lizbona Riviera – Estoril. Tutaj, dobrze rozwinięta infrastruktura, wiele luksusowych hoteli, willi, sklepów, kawiarni, kasyna. Cascais został wybrany przez młodych ludzi, surferów w ostatnich latach. Carcavelos przyciąga turystów nie tylko wspaniałe plaże, ale także bliskość do popularnych w kraju. Costa de Caparica – jest to szansa na relaksujący wypoczynek z rodziną na oceanem.

plaże Lizbona, temperatura wody, fale

Wiele osób wydaje się wystarczająco komfortowo pływać Atlantic temperatury wody w popularnym kurorcie Estoril, Cascais, Carcavelos, Ginshu. Chłodzenie powoduje Prąd Kanaryjski, przechodząc na zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Plaża sezon rozpoczyna się w maju i kończy w październiku, ale woda w oceanie u wybrzeży ogrzewa się do +22 ° C w lecie i wczesną jesienią. Najkorzystniejsze miesięcy do pływania – w sierpniu i wrześniu, kiedy zwiększony napływ turystów decyduje się na Lizbonę.

Plaże gości, którzy opuszczają kraj – czysta i piękna. Według relacji naocznych świadków, był już na atlantyckim wybrzeżu Portugalii, szybko stają się puste w wietrzne dni. Czasami potężne fale oceanu zaatakować piasek. Ale te cechy sprawiły plaże lizbońskich w atrakcyjnej okolicy dla surferów. Wiatr zamiera rano i wieczorem, a potem przychodzi najlepszy czas dla fanów windsurfingu.

Jak dostać się do plaż w Lizbonie

Tych, którzy wybierają najlepsze miejsce na wakacje w Portugalii, konieczne jest, aby przejść do Lizbony. Plaże Cascais są w odległości 25 minut jazdy od stolicy. Przed Costa de Caparica można dojechać w zaledwie 10 minut. Pociągi odjeżdżają ze stacji kolejowej Alcantara-Terra, znajduje się na zachód od centrum miasta. W niemal wszystkich kurortach i wsiach w obrębie aglomeracji lizbońskiej jest bardzo łatwe. Dobrze rozwinięta sieć transportową, sprzedawanych biletów, znacznie skraca podróż.

Oprócz wypoczynku na plaży i kąpieli w błękitnych wodach, ośrodki zorganizowanego wypoczynku (sporty wodne, wycieczki). Należy zauważyć, że w lecie na wybrzeżu zwiększa przepływ samochodów, dość często są korki. Zwiększa liczbę ludzi na plażach, wielu mieszkańców Lizbony szczęśliwy spędzić weekend na plaży.

408 shares 5661 views
Co jest stolicą Ameryki
739 shares 4296 views
468 shares 9816 views