546 Shares 8575 views

Nadwaga – problem psychologiczny

Obecnie otyłość jest problemem globalnym, który Tymczasem wszystkie te narzędzia zapewniają co najwyżej tymczasowy wynik całego przemysłu rozwija się, w tym różnych odchudzanie, specjalnych pokarmów niskotłuszczowych, Suplementy diety-y, różnego rodzaju diety, fitness, itp .. Po diecie, na przykład, nadwaga może być zmniejszona, ale szybko wrócił do swoich pierwotnych cech.

Dlaczego tak się dzieje?

Fakt, że wszystkie powyższe odchudzanie walczą tylko z problemami śledczych – z siebie nadwagę, ale nie eliminuje przyczyn. Powodem, według 90% psychoterapeutów i dietetyków leży w podświadomości. Nadwaga – wynika z przejedzenia (z brakiem ruchu, który już cierpi większość ludzi, dodatkowe kalorie szybko przekształcić dodatkowej wagi) i sprawia, że człowiek przejadać jego podświadomość.

Jaką powodów, które zmuszają człowieka do jedzenia więcej niż potrzebuje?

Powody są często negatywne emocje i uczucia: nuda, poczucie samotności, strachu, niepewności, niską samoocenę, urazy itp jedzenia, szczególnie smaczne, tłuste i słodkie, ma tę właściwość, aby zmniejszyć negatywne doświadczenia .. Oczywiście, tylko na chwilę. Ale to wystarczy. Organizm szybko przyzwyczaja się do takiego tymczasowego środka i zaczyna wymagać jedzenie za każdym razem, jak tylko jest powodem negatywnych emocji. Okazuje się, że większość ludzi są przyzwyczajeni do jedzenia dżem stres. Ale dodatkowy ciężar, który w wyniku takich nawyków gromadzić szybko, sami stają się źródłem stresu. Jest to błędne koło.

Jeśli ma nadwagę – dawna problem człowieka, a następnie w jego podświadomości mocno zakorzenione obraz siebie jako kompletny istoty ludzkiej. Podświadomość widzi nadwagą jako obrona i żywności jako strefę komfortu. Wyjaśnić coś podświadomość jest niemożliwe, to może być skonfigurowane tylko. Więc kiedy świadomie podjąć decyzję, aby schudnąć, podświadomość zaczyna kolidować ze sobą w każdy możliwy sposób (dlatego tak trudno siedzieć na diecie, zatrzymajcie się w żywności, itd.).
W celu zmiany tej sytuacji, konieczne jest, po pierwsze, do radzenia sobie z negatywnymi emocjami i przeprogramować swój umysł. To wymaga pomocy psychologicznej, jak człowiek sam nie zawsze jest świadomy, że to sprawia, że wiele jest, co wewnętrzne problemy stają się bodźcem do tego. Podczas konsultacji psycholog pomoże nie tylko radzić sobie z konfliktami wewnętrznymi, ale także dowiedzieć się, jak można przeprogramować umysł zmienić znajomy obraz kompletnego wizerunku osoby na szczupły zdrowy i szczęśliwy. Ale psycholog może dać tylko zalecenia. praca na swojej podświadomości, aby każdy z nich ma swoje własne. Choć praca jest tego warta: w rezultaate nie tylko zostawić zbędne kilogramy, ale także znacznie poprawić stan emocjonalny, który niezmiennie przyczyna i poprawy życia.