292 Shares 6264 views

Co jest Globish? Czy warto się uczyć Globish?

Każdy człowiek w swoim życiu przynajmniej raz użyty zmniejszenie korespondencji tekstu i przeczytać podręcznik w szkole średniej lub uczelni lat. W językoznawstwie istnieje jeszcze coś takiego jak „ustawy językowej leniwe”. Być może, to samo pragnienie, aby ułatwić życie i położyć podwaliny dla powstania takiego zjawiska jak Globish.


Co jest Globish?

Globish, lub w języku angielskim Globish, – to znaczy kommmunikatsii wymyślony, aby uprościć życie. Samo słowo pochodzi od połączenia dwóch angielskich słów – globalne i angielskim. To jest „Globalny Inglish” – „globalny, uniwersalny Angielska” Nawiasem mówiąc, tu warto wspomnieć, że niektórzy mówią „Globish Inglish”, że jest tautologią, ponieważ słowo „Globish” już zawierały słowa „Inglish”.

Co leży u podstaw tej koncepcji? Odpowiadając na pytanie, co jest Globish wspominamy wszystkie znajome trochę nieporadny rozmowy „na palcach” ludzi, którzy nie mówią po angielsku. Na przykład na lotnisku, gdy Randkowy próbuje prosić o coś z lokalnego Turka lub egipski. Jeśli jeden z nich nie mówi po angielsku, a potem zaczyna się dialog z wymianą, próbuje wyjaśnić, przenośni i za pomocą gestów. Oto uderzającym przykładem wykorzystania Globish.


Historia wystąpienia Globish

Zastanawiasz się, co Globish, nie może obyć się bez małej historycznym odniesieniem. Zjawisko to jest w swoim oficjalnym formularzu – dość młody. Pierwsza wzmianka o niej możemy spotkać w 1997 roku. Ale prace naukowe opisujące to zjawisko pojawiło się w ostatnim 2004 roku. Autorem koncepcji jest Francuz o imieniu Zhan Pol Nerere. Podczas swojej kariery w IBM udał się w połowie drogi na całym świecie, rozmawiać z ludźmi różnych narodowości i słuchać, jak komunikować się ze sobą. Tutaj zauważył, jak wiele czasu i wysiłku, aby stracić poważnych ludzi, starając się wyjaśnić języka nieznane.

Globish, zgodnie z jego planem, powinny zaoszczędzić czas i pieniądze na szkolenia i literackim angielskim. Mimo, że wielu Anglików nie zgadzają się z tą teorią, a jeszcze lekceważąco nazywa Globish „Broken English”. Na uwagę zasługuje również fakt, że autorstwo należy Globish Nerere kwestionowana przez niektórych językoznawców jak w 1998 Madhukar Gougeytom była również wersja Globish.

Co jest Globish warunki językoznawstwa?

Autor zwraca Globish środków komunikacji, a nie odrębnym językiem pełnoprawnym. Ten okrojoną wersją języka z podstawowych zasad gramatycznych, zawierających tylko 1500 jednostek leksykalnych. Przepisy akademickie czytania, wymowy i pisowni nie ma znaczenia tutaj. Na przykład angielskie słowo kolor – kolor Globish jest następujący: Kalar. Zwrot Czy wiesz, gdzie jest biblioteka? – (Czy wiesz, gdzie biblioteka?) Prevraschaetsyav Du Yu brak zużycia tha lybrari jest? Marzenie każdego studenta. Słownictwo wybrano Globish, jest najbardziej popularna i uniwersalna. Na przykład zamiast słowa „siostrzenica”, zostaną wykorzystane, „córkę moją siostrą”, ponieważ używając słowa „córka” i „siostra” może być przypisane do wielkiej koncepcji.

Opinia językoznawcy o Globish

Historia pamięta nie jeden przykład tworzenie sztucznych języków. Co powinno się esperanto, rewelacyjny pod koniec 19 wieku, na podstawie słownika języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego i innych języków. Spójrzmy prawdzie w oczy fakt, że społeczeństwo zawsze było i będzie potrzeba międzynarodowej, globalnej języku. Teraz jest to angielski, francuski był dawniej, a gdy coś Łacińskiej. Dlatego idea stworzenia globalnej formy komunikacji nie są głupi.

Globish Zaletą jest to, że nie jest całkowicie sztuczny język, według samego autora. To jest po prostu naturalną pochodną języka angielskiego. Chociaż lingwistów wielu krajach są sceptyczni co do Globish, widząc ją jako projekt komercyjny. Przyzwyczajeni zjawiska, lub po pewnym czasie będzie kolejny martwy język, to pokaże czas.

Globish jako projekt komercyjny

Środki komunikacji i języka? Co jest Globish? Niektórzy uważają, że jest to tylko sposób na zarabianie pieniędzy. Książka, pierwszy wydany Nerere w 2004 roku, do tej pory, zostały przetłumaczone na wiele języków i jest popyt. Ponadto, obecnie przeznaczony do zastosowań mobilnych oraz kursów komputerowych, które pomogą Ci dowiedzieć się Globish. Są nawet książki napisane na Globish. Zhan Pol Nerere od posiadacza praw autorskich nie zrezygnował.

Czy warto się uczyć Globish?

Odpowiedź na to pytanie może być udzielona jednoznaczna. Każdy musi zdecydować, w zależności od ich potrzeb i możliwości. Autor mediów komunikacyjnych nazywa to rozwiązanie, które czyni życie bardziej komfortowym.

Jeśli masz potrzebę komunikowania się z rodowitych Anglików bezpośrednio w Anglii i na wysokim poziomie działalności lub literackiej, to chyba o podobnej redukcji kosztów zapomnieć. Tam nie ma wystarczającej ilości zasobów do 1500 słów. Ale jeśli chcesz, aby uprościć swoje życie, po prostu podróżuje po całym świecie, a nie masz znajomości języka angielskiego, to pomoże Ci Globish. Pozwoli to zaoszczędzić czas, nerwy, wysiłek, i finansami.

Jak już wspomniano powyżej, aby nauczyć się języka i dostarczyć pisemne różne książki. Wiemy, co indywidualne i kursy, globalny angielski nie jest wyjątkiem. Każdy nauczyciel angielskiego może pomóc. Ponadto, w tym czasie, ze względu na popularność tego kursu, szkoły języka angielskiego świadczyć swoje usługi. Niektórzy nauczyciele języka angielskiego powinni zacząć kompletnego badania jest Globish, ponieważ pomaga przezwyciężyć trudności i zacząć mówić językiem. Nadal budować swoje słownictwo nie masz zakazu. I jeszcze, co Globish dla wielu ludzi? Przede wszystkim, jest to sposób, aby wierzyć w ich potencjał.