508 Shares 2562 views

Zawór odpowietrzający dla okien plastikowych. Formy i zalety urządzenia

Wcześniej, do produkcji okien z wykorzystaniem tylko drewno. Te modele są wyposażone w pomieszczeniu z wentylacją naturalną. Oddychalność otrzymany przez nieszczelne zamykanie klatki. Nawet najbardziej wysokiej jakości okna drewniane miały pęknięcia, które zostały zapieczętowane tylko w zimnych porach roku. Nowoczesne producentów zaproponował zastępczych takich modeli. Aby uczynić je użyć wysokiej jakości tworzywa sztucznego, ma dobrą wydajność izolacji cieplnej i akustycznej. Jednak nie wszystko jest różowe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Okna plastikowe są tak mocno, że nie przyczyniają się do wentylacji. Oczywiście, można otworzyć klapę do wentylacji, co dwie godziny, ale nie jest to bardzo wygodne, i nie zawsze jest to możliwe. Aby rozwiązać ten problem, można zainstalować zawór odpowietrzający dla okien plastikowych. Jest to narzędzie będzie monitorować klimat w pomieszczeniu, dzięki czemu jest nie tylko dopuszczalne, ale jak najbardziej komfortowy.


Rodzaje przepustnic

  1. Seamed zaworów. Prostym sposobem, ale nie bardzo skuteczna. Przepustowość w takich urządzeniach jest minimalna, więc nie będą one w stanie zapewnić pełną wentylację w głównym pomieszczeniu. Powietrze wchodzi specjalne zagłębienia w przedsionku, a następnie przechodzi przez profil złączowy i wnika do pomieszczenia, z pominięciem zaworu sterującego. Oni nie naruszają wytłumienie dźwięków, ich montaż jest możliwy po zainstalowaniu urządzenia. Także, co ważniejsze dla niektórych rodzin, zawór szew okno z tworzywa sztucznego (cena w ciągu 500 s.) Dość zaakceptowania kosztów.
  2. Szczelinowe zawory. Zasadniczo zamontowany w górnej części skrzydła lub impostu, choć niekoniecznie, w pozycji poziomej. Przepływ powietrza jest przez szczelinę w zespole wlotowym, który jest zainstalowany na zewnątrz skrzydła i jest przymocowana do wewnętrznej pokrętła. Modele te są idealne do pomieszczeń, ponieważ są w stanie zapewnić wystarczającą wentylację. Szczelina zawór doprowadzający na oknach plastikowych mogą być zainstalowane jednocześnie z urządzeniem lub po jego instalacji. Sam proces montażu zajmie około 1 godziny.
  3. Suwnice nawiewów. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych typów takich modeli nie są montowane w już zainstalowanym urządzeniu okiennej, ponieważ ich instalacja wymaga pewnego otwarcia lub rozmiar ramki. Sam ma dość duże i, co do zasady, zajmuje prawie całą powierzchnię profilu. zawór odpowietrzający na powierzchni plastikowego okna ma wysoką przepustowość, która zapewnia wystarczająco dobry przepływ powietrza, ale nie zaleca się stosowania tej metody w małych przestrzeniach.

Podstawowe wymagania do zaworu wentylacyjnego

Urządzenia te są coraz jeden główny cel – zapewnić pełną wentylację. Przed zakupem upewnij się, instrument, musi spełniać dwa wymogi jasno zdefiniowane.

  1. Kontrolować wilgotność w pomieszczeniu, po instalacji kondensacja na szybie nie powinien być utworzony.
  2. Zapewnienie pełnej cyrkulacji powietrza i dostosować klimat w pomieszczeniu.

Jeśli zawór zasilający przymocowany do okna z tworzywa sztucznego nie spełnia tych warunków, należy natychmiast wymienić.

Co jest lepsze: otwarte okno lub zawór odpowietrzający?

Po montażu okien plastikowych sporządza problemu całkowicie znika, ale pojawia się nowa – brak wentylacji. Aby zapewnić stałą wentylację, trzeba okresowo otworzyć okno. Ale w tym przypadku, aby kontrolować przepływ powietrza nie działa, co może prowadzić do ciężkiej hipotermii, zwłaszcza w zimie. Ponadto, proces ten jest o wiele trudniejsze, jeśli rodzina ma małe dzieci. Niekontrolowane projekt może powodować przeziębienia. Szczególnie metoda ta jest trudna do mieszkań na niższych piętrach, istnieje wysokie prawdopodobieństwo nieuprawnionego dostępu. Wtedy producenci oferują zainstalować zawór odpowietrzający dla okien plastikowych. Jego przewaga nad otwartym oknem jest niezaprzeczalna. Urządzenie nie jest w jakikolwiek sposób wpłynąć na izolacji dźwiękowej i cieplnej, nie zapobiega przenikaniu światła zapewnia przepływ powietrza, naturalne i kontrolowania wilgotności w pomieszczeniu.

Dlaczego zawory dolotowe?

Okna plastikowe doskonale chronić mieszkanie od hałasu ulicznego i zatrzymuje ciepło. Dlatego też zyskały szeroką popularność w ostatnich latach. Często jednak po ich instalacji w pomieszczeniu, można oglądać zbyt duszne, nieświeże powietrze, kurz i szkła są często pokryte rosą. Przyczyną tego wszystkiego – zbyt dobre uszczelnienie, co zaburza naturalną równowagę powietrza. Jeśli zawsze otwarte okno do wentylacji, pokój będzie pod ciągłymi przeciągami ekspozycji, a następnie główną funkcją okien plastikowych zostaną zredukowane do zera. Znowu będzie słychać hałas z ulicy, a powietrze może znacznie schładza. Następnie pojawia się pytanie: jak rozwiązać ten problem?

Teraz istnieje alternatywne rozwiązanie, które pomoże kontrolować atmosferę w pomieszczeniu, w którym zainstalowano plastikowe okna. zawory wentylacyjne pozwalają, aby zapewnić maksymalny komfort: pozbyć się zestarzeć i dusznym powietrzu, normalizują wilgotność, bez tworzenia przeciągów.

Regulacja zaworów

Ważne jest, aby zainstalować urządzenie w taki sposób, aby dostosować moc była bardzo łatwa. Wpływa to głównie modele mechaniczne. Ale automatyczny wyposażony w specjalny czujnik z regulacją temperatury. Wystarczy ustawić optymalne parametry i samo urządzenie będzie monitorowanie otaczającej atmosfery, zamykając klapkę lub, wręcz przeciwnie, to szersze otwarcie, jeśli to konieczne.

Zawór odpowietrzający dla okien plastikowych – nowoczesne rozwiązania starych problemów. Przez krótki okres został okazało tylko na pozytywne strony, a jego kształt i konstrukcja nie jest całkowicie zepsuć wygląd okolicy.