871 Shares 7087 views

Jak wybrać deskę? Wskazówki

Co to jest podłoga, wyjaśniając wartość nie jest dla każdego. Podłoga jest pochodzenia naturalnego drewna stało się powszechne w ostatnich latach. Jednak dzisiaj na rynku jest bogata w różnego rodzaju materiałach, które są oferowane przez wiele firm produkcyjnych. produkcja nie stoi w miejscu, a poważne zadanie konfrontuje konsumentów na temat jak wybrać płytę podłogową. Aby to zrobić, trzeba najpierw zrozumieć wszystkie zalety i wady, a następnie udać się do rynku.


Właściwości materiałowe

Kompozycja do panelu podłogowego składa się z trzech warstw:

1. twarzy. Zwykle jest on wykonany z gatunków drewna, takich jak dąb, brzoza, klon, orzech, wiśnia, buk. Wiele firm korzysta z niektórych gatunków egzotycznych: jatoba, merbau, wenge oraz Doussie.

2. Warstwa środkowa. Jest on wykonany w postaci dużej wytrzymałości płyty albo kilku warstw drewna iglastego sklejone. W tym ostatnim przykładzie wykonania, zaobserwowano ścisłego technologii: włókien w każdej warstwie muszą być prostopadłe do siebie. Zapobiega to przedwczesnej deformacji struktury płyty w podwyższonej temperaturze i wilgotności powietrza.

3. Spód warstwy. Najczęściej wykonane z drewna świerkowego.

Jeśli zdecydujesz się na zakup deski podłogowej Upofloor, na przykład, pierwszą nutę od grubości wyrobu. Ta ilość zależy od parametrów poszczególnych warstw. Przede wszystkim od jakości płyty zależy od grubości warstwy górnej. Ze względu na dużą podaż drewna pokładzie może być wielokrotnie poddawane szlifowaniu. Optymalne – od 13 do 15 mm. W tym przypadku, grubość górnej warstwy jest równa 4 mm. Ta podłoga jest idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń mieszkalnych. I dla instytucji lepiej wybrać najbardziej trwałe.

Produkcji parkietu – lakier:

Płyty pokryte lakierem lub specjalnym olejem jeszcze w fazie produkcyjnej fabryki. Przed rozpoczęciem procedury powlekania, nakłada się na górną warstwy wypełniacza, a następnie w warstwę podkładową, aby zabezpieczyć górną część. Następnie zeskrobać drewna, co oznacza, że jest oczyszczony z elementów zbędnych. W efekcie płyta jest gotowa do powłoki lakierniczej, którego wysokość sięga siedmiu warstw. Następnie, na gorąco.

Jeśli pełna technologia zaobserwowano w produkcji podłóg drewnianych, materiał będzie trwać przez dłuższy czas, będzie to solidny fundament pod naszymi stopami, że nie jest wkrótce muszą zostać zmienione. Pozostaje tylko zdecydować z góry, jak wybrać płytę podłogową dla siebie.

Należy jednak pamiętać, że bez względu na grubość i wytrzymałość parkietu, korzystanie z krzeseł i foteli na kółkach zapewniają wygląd frytkami i zadrapań.

Jak wybrać płytę podłogową w zależności od stopnia połysku

Można podnieść deskę do domu, w zależności od stopnia połysku, że spodoba się wam najbardziej. Istnieje półmat, połysk i matowe powłoki. To wszystko zależy od gustu nabywców, więc nie ma specjalnych zaleceń.

Jak wybrać płytę podłogową, zwracając uwagę na materiał:

  • Produkt dowolnego typu i kształtu nie powinna być mniejsza od grubości 9 mm.
  • gatunek drewna odgrywa ważną rolę. Zbadać tę kwestię. Jakie drewno z cech lepiej nadaje się do Ciebie.

W celu skorzystania z deski na wiele lat, ważne jest, aby nie łamać zasady działania. Użyj jakości klej do mocowania desek razem. Zawsze upewnij się, że poziom wilgotności w pomieszczeniu. Jeśli używasz systemu ocieplenia podłogi, ważne jest, aby sprawdzić, czy wszystko jest równomiernie rozłożone na powierzchni. I w pierwszym miesiącu korzystania z „ciepłą podłogę” powinien zawierać maksymalnie połowę swojej mocy.