86 Shares 7437 views

Krym Kaniony: przegląd, opis atrakcji turystycznych i ciekawych faktów. Wielki Kanion Krymu samochodem

Z pewnością każdy, kto idzie do odpoczynku na Krymie, chcąc zobaczyć coś jest interesujące i niezapomniane. Na szczęście, charakter półwyspu jest bogaty w pięknych i ciekawych zabytków. Wraz z jaskiń morskich i górskich stokach, są w stanie wyprodukować trwały kaniony wrażenie Krymie. To unikalne obiekty przyrody, których historia jest od tysięcy lat. Dzisiaj patrzymy na trzech najbardziej znanego Kanionu Krymu.


Wielki kanion

Dla turystów, którzy odwiedzili tutaj, wąwóz, zalesiony, z blokami skał, jasnych sprężyn i głębokie wanny, pozostaje jednym z ulubionych miejsc do życia. Jadąc tutaj, ludzie są zanurzone w atmosferze ciszy i spokoju. Natura fascynuje swoim pięknem i inspiruje refleksji filozoficznej. Chce milczeć i spokojnie rozejrzeć, a nie w tej ciszy coś wiecznego.

Wielki Kanion powstał na terenie olbrzymiego rozłamu w paśmie górskim Ai-Petri, gdy jest oddzielona od góry Bojko. Krawędzie stokach jest prawie nie kruszy się i tworzą kanion jak częściowo podzielonym dzienniku. Głębokość Wielkiego Kanionu w różnych punktach 250-300 metrów. Ponadto, jego szerokość w niektórych miejscach, pozwala dwie osoby trzymając się za ręce, dotykając przeciwległej ściany. Dzięki takiemu nachyleniu, wąskie, chłodnym podczas gorących dni lipca, mrok, cisza i poczucie pełnego panowania natury, ludzie wrócić ponownie i ponownie. Oceniając skalę tego piękna, jest to możliwe do zrealizowania małość naszych codziennych wyzwań i inspiracji, aby zdobyć nowe szczyty.

Wizyta w kanionie

Główną wadą kanionu w okresie wakacyjnym – nadwyżka odwiedzających. autobusy wycieczkowe stały strumień tu ze wszystkich miast Krymu. W związku z tym, od 11 do 15 godzin na jednym strumieniu szlakiem idzie niezakłócony dwukierunkową pochód ludzi. Z tego powodu nasycenia trudno cieszyć się prawdziwe piękno.

Zorganizowane wizyty zwykle iść na krótkiej trasie – do kąpieli wycieczkę młodzieży. Ale głównym piękno zaczyna się. Tam szlak jest trudniejszy, ale warto. Dlatego przejściu 100 metrów nad wanną młodości, możesz być sam na sam z naturą. Oferuje on przezroczyste baseny z ciepłą wodą podgrzaną przez słońce, pokryte evonymus Berezhki i cisu, a tym samym ciszy. Nieco dalej w górę – i będziemy odkrywać samego kanionu. Po obejrzeniu go, to na pewno stać nowy sposób spojrzeć na Krymie.

Grand Canyon: jak się tam dostać?

Chociaż to miejsce jest popularne wśród turystów, ale droga do niego może powodować pewne problemy. Bez własnego transportu raczej trudno dojść do Wielkiego Kanionu Krymu. Trasa jest najbardziej wygodny sposób, aby odwiedzić ten wzrok. Minusem jest to, że masz wystarczająco dużo wolnego czasu, aby zapoznać się z naturalnym pięknem. Ale nie trzeba się martwić, że wrócisz bezpiecznie we właściwym miejscu. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydował prowadzić do okrzyków „Wielkiego Kanionu Krymu wycieczkę” unoszącym ze wszystkich stron przez plaży i przejść na własną rękę, niech trasy. Najpierw musisz dostać się do wsi Falcon. Od niego na szosie Bakczysaraju-Jałta trzeba iść / podróżować 5 kilometrów w kierunku Jałty. Wejście do kanionu nie jest daleko od drogi.

Wielki Kanion Krymu samochodem

Dla osób podróżujących w swoim samochodzie, nie ma problemu. Możesz w każdej chwili (w harmonogramie wizyt, oczywiście), aby przyjść do kanionu i powoli odkrywać wszystkie ciekawe miejsca. Zgubić się w kanionie jest nierealne, ponieważ szlak jest deptane więcej niż zauważalne. Nawiasem mówiąc, wielu turystów udający się do wąwozu, nosić kask w celu ochrony przed spadającymi kamieniami. Przez siebie, kamienie rzadko spada, ale kiedy tłumy są na górze, prawdopodobieństwo podwyżek szkody. Jeśli pójdziesz do Wielkiego Kanionu Krymu samochodem, najlepiej jest umieścić w bagażniku coś chronić głowę.

Chernorechenskij kanion

Mówiąc o kanionach Krymie, nie wspominając Chernorechenskij kanion. W Sewastopolu Bay w obszarze Inkerman wpada do rzeki Czarnej. To miejsce jest zbiornik Chernorechenskoye. Jego powierzchnia wody o powierzchni sześciu kilometrów kwadratowych. Jest to największy zbiornik na Krymie, który dostarcza czystą wodę do całego Sewastopolu.

Poniżej zbiornika, kanion zaczyna Chernorechenskij Krymie. Jego drugie imię – Małe kanion. Jego długość wynosi aż 16 km. Stormy pienisty wody na przemian z cichych rozlewiska, kaskady, wodospady i skały przechodzą do wycieku, w której nawet wyspa są dostępne. Pod okapem drzew, zawsze wilgotnych i chłodnych, ale słońce wypiekami urwiska. Rzeka sprayu od czasu do czasu są opalizujące. To wspaniałe miejsce! Kanion ma wannę, woda, w której nawet cieplejszy niż Wielki Kanion. Tylko tu płynie do ciśnienia, więc w niektórych miejscach niebezpieczne do pływania. Na brzegach rzeki można znaleźć dużo grzybów, turystów kominkowych i ławek.

Bliżej wsi Morozovka rozpoczyna szeroką i głęboką rynnę z silnym strumieniem wody. Przechodząc przez nią, turyści są ubezpieczone liny. Idąc w dół kanionu można znaleźć ogromne głazy, skacząc przez wodę, wielkie stare buki, jałowiec, paprocie, euonymus i inne ciekawe rośliny. Szybka górskiej rzeki sprawia wrażenie, że jesteśmy gdzieś w Karpatach, ale nie na Krymie.

Krym Mały kanion zawiera wiele wzlotów i upadków, więc niedoświadczonych turystów tu ciężko. Pożądane jest, aby iść z nim przewodów, ponieważ tu masa różnych ścieżek, dróg i urwisk. Na początku września, Chernorechensky kanion jest mało prawdopodobne, aby być w stanie sprostać turystów.

Jak dostać się do kanionu Chernorechenskij

W dolnej części kanionu można uzyskać z miejscowości Chernorechie (1 km). Po drodze można przejść spojrzeć na wieży Chorgunskuyu. Część środkowa może przejść od So Morozovka (2 km) i natywnej (5 km). W górę – od drogi między miejscowościami i Advanced Wide (0,5 km).

Canyon Kuchuk-Karasu

Na 5 kilometrów na południe od drogi Symferopol-Feodosia, na obrzeżach miejscowości tworzą Swivel rzeka Kuchuk-Karasu kanion. Charakteryzuje się dużą ilością wodospadów. Emerald Falls „kotły erozyjne” i kąpiel kamień – to słynny kanion.

Ponad trzy kilometry rzeki pięć wodospadów znajdujących się tutaj. Każdy z nich ma swoje własne cechy. Pierwszy wodospad tworzy kąpiel młodości, lub jak to nazywa, Diana Czcionka. Temperatura wody jest nie większy niż 10 stopni. Kąpiel w czcionce pozwala wprowadzają organizm w tonie i hartowanego.

Drugi wodospad nazywany jest „Uschelny”. Jest inna kąpiel w zimnej wodzie. Nawiasem mówiąc, są one zlokalizowane w całym. Z widokiem na wodospad miłości. składa się z dwóch małych strumieni po spada są połączone w jeden silny strumień.

Nieco dalej można podziwiać pełne wdzięku warkocze strumień wodospadu. W porze deszczowej i topniejący śnieg, ona zamienia się w ogromną kosą. Ostatni wodospad nie ma nazwy, ale ma ponad 10 metrów wysokości. Składa się z naprzemiennych Rapids, drenami i vodopalov, które następują po sobie bez przedziałów. W rezultacie, potężne strumienie wody schodzili zygzak, który sprawia niesamowite wrażenie.

wniosek

Dziś przyjrzeliśmy najważniejszych i najciekawszych kanionów Krymu. Ogólnie rzecz biorąc, na półwyspie istnieje wiele kaniony, mniej ekscytujące, ale również bardzo interesujące. Walking pozwala im uciec od monotonii wakacje na plaży i zobaczyć drugą stronę Krymu. Zachęcamy do odwiedzenia kaniony Krym, które pobierają niesamowitą energię starożytnych lasów i dawnych majestatycznych gór.